F.Bahçe, Aurelio’yu 1 yıl daha kalması için ikna etti

F.BAHÇE’DE başkan Aziz Yıldırım ve menajer Bayram Tutumlu arasındaki gerginlik son buldu. Sarı-lacivertliler, sözleşmesini tek taraflı uzattığı Aurelio için Tutumlu’dan tepki almıştı. Tutumlu “Tek taraflı sözleşme uzatılmaz. FIFA’ya gidip hakkımızı arayacağız” diye konuşmuştu. Karar ise yine Aurelio’ya kalmıştı. Başkan Aziz Yıldırım’ın iyi niyetli yaklaşımıyla, Aurelio’dan “Kalıyorum” yanıtı Milli Takım kampından geldi. 1 yıl daha F.Bahçe’de oynaması kesinleşen Mehmet’in, sözleşmesinin uzatılması da gündemde. Yönetimin, Marco’ya 2 teklif yaptığı, Sambacı’nın da bunun üzerine ’olur’ verdiği öğrenildi. İşte Aurelio’nun kalma hikâyesi:

YÖNETİM, Emre’nin transferinden sonra orta alanda güçlenmeyi planlarken, Aurelio’nun da kalması için kesenin ağzını açtı. Geçen yıl 1.6 milyon dolar alan Aurelio’ya 2 milyon Euro vererek iyileştirme yapılmasına karar verildi. Bu karar Aurelio’ya iletildi ve yıllık artışlarla yeni sözleşmeye ’evet’ diyeceği öğrenildi

SARI-LACİVERTLİLER ayrıca “F.Bahçe’de yıllar önce bir tek kaleci Schumacher’e yabancı olarak jübile yapılmıştı. Sen de sözleşmeni uzat, önümüzdeki yıllarda jübile yapan 2. yabancı olarak tarihe geç” diyerek, Aurelio’yu ikna etti. Bu görüşmeler sonrası Aurelio’nun F.Bahçe’de kalması kesinleşti. Ancak Aurelio’nun “Anlaştık, kalıyorum” demesine karşın F.Bahçe yönetimini ürküten tek sorun, Avrupa Şampiyonası’nda Sambacı’nın iyi bir performans sergileyip, yeniden Avrupa takımlarının talip olması ve aklının karışması. Bir an önce Aurelio’ya imza attırmak isteyen yönetim, anlaştıkları Brezilyalı yıldızın, sözünde durmasını bekliyor.

Yukarı Alt