Avasin

Hürriyet
İKİNCİ BALKON KONUŞMASI

Erdoğan, referandum zaferini yorumlarken 2007 seçim akşamı AK Parti balkon konuşmasında olduğu gibi ‘Herkes kazandı’ diyerek ılımlı üslup kullandı.

Sabah
TÜRKİYE DARBE AYIBINI TEMİZLEDİ: % 58 EVET

Türk halkı, daha fazla demokrasiye ‘Evet’ dedi. Referandumda ‘Hayır’ oyları yüzde 42’de kaldı.
Milliyet
6 MİLYON OY FARKLA EVET

‘Evet’ oyları 21.8 milyonu bulurken ‘hayır’ oyları 15.8 milyonda kaldı. Erdoğan 2002’den bu yana altıncı sandık zaferini yüzde 58’le kazandı.

Habertürk
EVET % 57.9

Türkiye, Anayasa değişikliği için sandığa gitti. Seçmen % 57.9 çoğunlukla yenilikleri kabul etti.

Taraf
HALK YÖNETİME EL KOYDU
12 Eylül'ün 30. yıldönümünde, Türkiye seçmeni askeri vesayete en büyük darbeyi sandıkta indirdi.

Vatan
7. KEZ KAZANDI

Anayasa referandumu, Erdoğan'ın İstanbul Belediye Başkanı seçildiği 1994'ten bu yana girdiği ve önde kapattığı 7. sandık yarışı oldu.

Zaman
DEMOKRASİNİN ZAFERİ

Türkiye, 12 Eylül darbesinin yıldönümünde tarihi bir karar verdi; darbe anayasasını kısmen değiştirip daha özgür ve demokratik bir dönemin kapısını açtı. Halkın yüzde 58’i sivil anayasanın ilk adımına ‘evet’ derken, katılım oranı yüzde 77’yi geçti. Artık Türkiye'de yüksek yargının yapısı ve seçim sistemi değişti. YAŞ ve HSYK kararlarına mahkeme yolu açıldı. Engellilerden kadınlara, çocuklardan memurlara kadar bütün toplum kesimlerinin temel hak ve özgürlükleri teminat altına alındı.

Star
HALK YÖNETİME EL KOYDU

Türkiye 12 Eylül'ün 30. yılında darbe anayasasını yüzde 77 katılımla sandığa gömdü. Halk yeni demokratik haklar ve daha sivil yönetim getiren anayasa değişikliğine güçlü bir 'evet' dedi. Yeni bir dönem başladı.

Akşam
HAYIRLI OLSUN EVET % 58

Anayasa Mahkemesi ve HSYK'nın yapısını değiştiren, 12 Eylülcülere yargı yolunu açan anayasa değişiklikleri yüzde 42'ye karşı yüzde 58 'Evet' oyuyla kabul edildi.

Radikal
'EVET' AMA YETMEZ!

Mini anayasa reformu kabul edildi. Sonucu, ‘Yetmez ama evet’ diyenler, yani yeni anayasa isteyenler belirledi.

Erdoğan, oylama öncesinin aksine kucaklayıcı bir konuşma yaparak sol gruplar dahil herkese teşekkür etti.

Referandumdan önce oyunu belli etmeyen TÜSİAD da ‘Evet’ diyen MÜSİAD da yeni anayasa istedi.

Yeni Şafak
MİLLET KAZANDI

Başbakan Erdoğan, 13 Eylül 2010 tarihinin Türkiye için önemli bir adım olduğunu belirtti. Erdoğan, “Kazanan millet iradesi ve demokrasi olmuştur. Her vesayetçi ve darbeci anlayış referandum sonucuyla kaybetmiştir” dedi.

Cumhuriyet
SANDIKTAN 'EVET' ÇIKTI

CHP’nin oyu yetmedi
İktidara bağlı yargının temelini atan anayasa değişikliği paketi için halk kararını verdi. 49.5 milyon seçmenin 21.8 milyonu ‘evet’ dedi. 15.8 milyon kişi ise ‘hayır’ oyu kullandı. CHP’nin güçlü olduğu kıyı şeridinde halk pakete karşı çıktı.

Tunceli ‘hayır’ın lideri
Ülke genelinde katılım oranı yüzde 78 olurken BDP’nin boykot çağrısı Güneydoğu’da etkili oldu. Diyarbakır’da boykot oranı yüzde 70’lere yaklaşırken Hakkâri’de yüzde 90’ı geçti. En yüksek ‘hayır’ Tunceli’de çıktı.

Bugün
YÜZDE 58 EVET: MİLLETİN DARBESİ

Türkiye tarihi kararını verdi. Halk, askeri vesayete karşı demokratik darbe yaptı. İhtilal kanunları yerine daha demokratik ve daha özgürlükçü yasaları onayladı.

Türkiye
SANDIKTAN DEĞİŞİM ÇIKTI, TÜRKİYE EVET DEDİ

Darbe anayasasında köklü bir değişim öngören paket, ezici üstünlükle kabul edildi. Sivil anayasanın da yolu açıldı.

evet çıktı mansetler böyle hayır cıksaydı nasıl olurdu acaba

ExTrowe demiş ki:
Direk zaman'a baktım ne yazmışlar diye tahmin ettiğim gibi :lol:
aşağı yukarı hepsi aynı şeyi yazmış :mrgreen:

Yukarı Alt