1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Magina-Anti Mage Rêhberi


 1. ThebeS

  ThebeS rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Magina, The Anti Mage Rehberi
  Hero Hakkında Bilgi

  Ismınden anlaşıldığı gibi, anti-mage yani büyücülerin baş düşmanıdır arkadaş, her vurduğunda karşı tarafın manasını yok eder, büyülerden az hasar alabilir ve son özelliği (ultimate) ile karşı tarafın nekadar manası yoksa o kadar fazla hasar verir. Anti-Mage oyunda blink edebilen nadir herolardan biridir, sizin ufak mesafede ışınlanmanızı sağlar, ve oyundaki en iyi kaçış mekanizmalarından biridir.
  Zaten Anti-Mage bir zamanlar bütün ap oyunlarda seçilen bir heroydu, iyi yanıda gücünü hiç kaybetmemiş olması ama oynanması ve ustalaşması çok zor bir herodur. Bu guide ile sizi geliştirme açısıdan yardım olucağım.

  Twin sons to the great Prophet, Terrorblade and Magina were blessed with divine powers: Terrorblade granted with an unnatural affinity with life forces; Magina gifted with energy manipulation. Magina's eventual overexposure to the magics gradually augmented his elemental resistances and bestowed him the unique ability to move faster than light itself. Now, broken by Terrorblade's fall to the dark side, Magina answers the Sentinel's call in a desperate bid to redeem his brother. Every bitter strike turns the Scourge's evil essences upon themselves, culminating in a finale that forces his enemy to awaken to the void within and spontaneously implode.
  Range: 100 | Move Speed: 320 | Primary: AGI
  Str: 16 + 1.9 | Agi: 22 + 2.8 | Int: 15 + 1.5
  Damage: 46 - 50 | HP: 454 | Mana: 195
  Armor: 3.1  Güçlü yanları
  Oyundaki Koşu Hızı olarak en hılzı 2. hero
  Baz hasarı ortalamanın üstünde
  Mana Break oyun bası ve ortaların çok etkili
  Mana Void hiçbir zaman gücünü kaybetmiyor, int heroları bir seferde almanızı sağlıyor.
  Oyundaki en iyi kaçış mekanizmasına sahip.


  Zayıf yanları
  Başlangıç Canı ve Manası çok düsük
  Melee hero olması kombatta direk ona odaklanılması saglıyor, zayıf oldugundan dolayıda hayatta kalma sansı dusuk.
  Takım etkili özellikleri yok, Çoğunlukla 1v1 için.
  Başka bir orb effect kullanamiyor.

  Skiller Hakkında Bilgi

  Mana Break [​IMG]

  Each attack burns mana based on spell level.
  Level 1 - 16 mana per hit. (+10 physical damage)
  Level 2 - 32 mana per hit. (+19 physical damage)
  Level 3 - 48 mana per hit. (+29 physical damage)
  Level 4 - 64 mana per hit. (+38 physical damage)
  Orb effect.
  Passive

  Bu özellik Magina'yı Anti Mage yapan özelliktir, her vurduğunuzda karşı tarafın manasını yok edersiniz, ve extra hasar koyarsınız. Orb effectir bu yuzden item secerken orb effect olmamasına dikkat edicegiz.

  Blink [​IMG]

  Short distance teleportation that allows one to move in and out of combat.
  Costs 60 mana.

  Level 1 - 12 second cooldown.
  Level 2 - 9 second cooldown.
  Level 3 - 7 second cooldown.
  Level 4 - 5 second cooldown.

  Level 1: 60 mana, 12 sec cooldown.
  Level 2: 60 mana, 9 sec cooldown.
  Level 3: 60 mana, 7 sec cooldown.
  Level 4: 60 mana, 5 sec cooldown.

  Bu buyu sizin savasa girip çıkmanıza, kaçmanıza ve kovalamanıza yarıyacaktır, daha ilerde bu özelliğin kullanımı ve nasıl neryee blinkleceğiniz göstereceğim.

  Spell Shield [​IMG]

  Level 1 - Reduces magic damage by 10%.
  Level 2 - Reduces magic damage by 20%.
  Level 3 - Reduces magic damage by 30%.
  Level 4 - Reduces magic damage by 40%.

  Passive

  Bu özellik, sizin büyülerden daha az hasar almanızı sağlar, kısaca mana break, mana void ve bu özelliginiz ile büyücülerin korkulu rüyası olursunuz.

  Mana Void [​IMG]

  Creates a powerful void in an enemy unit caused by a lack of mana. For each mana point missing, the unit takes damage.

  Level 1 - .6 damage per mana point missing.
  Level 2 - .85 damage per mana point missing.
  Level 3 - 1.1 damage per mana point missing.

  Cooldown: 120 seconds.

  Level 1: 175 mana, 120 sec cooldown.
  Level 2: 225 mana, 120 sec cooldown.
  Level 3: 275 mana, 120 sec cooldown.

  Iste, Mana Void, Mana break özelliğinizin combosu, karşı tarafın manasını nekadar çok azaltırsanız vericeğiniz hasar okadar yuksek olucaktır. Bu buyu o kadar guçludurki butun oyun boyunca etkisini kaybetmez. Size nasıl çalıştığını anlatıyım; mesela karşımızda Lich var, canı 1500, manası 2000. Manası full ise ultimiz (lvl 3 diye hesab ediyoruz) ona 0 hasar koyar, manası 1000/2000 ise, ona 1000 hasar koyar, ve 500 canı kalır, manası 0/2000 ise ona 2000 hasar koyar ve lich ölür. Unutmadan soyliyim, Mana Void, karşı tarafa ufak bir stun koyar ve karşı taraf buyu yapıyorsa, mesela sand king, ulti atiyor, onun ultisi keser.

  Skill Build

  Level 1- Blink
  Level 2- Mana Break
  Level 3- Mana Break
  Level 4- Blink
  Level 5- Mana Break
  Level 6- Mana Void
  Level 7- Mana Break
  Level 8- Blink
  Level 9- Blink
  Level 10- Spell Shield
  Level 11- Mana Void
  Level 12-14- Spell Shield
  Level 15- Stats
  Level 16- Mana Void
  Level 17-25- Stats

  Benim Anti-Mage için bildiğim baska bir build yok, 5.84 ten beri bu build kullanılıyor, bazen blinki 1 tutup stats verebilir, veya karsınızdaki rakibe göre 1 blink spell shield verebilirsiniz, ama benim tercihim Blink+Break i iyi kullanabilmek için 2sinide fullemenizdir.


  Item Build

  Başlangıç
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  extradan zorlanıyorsanız

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  veya

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Core Item Build:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]  Perma Bash Build:

  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]  Item Build Hakkında Bilgi:

  Simdi herkes merak ediyordur, neden Mekasm ve Linken, Anti Mage in en buyuk zaafiyeti, defansif özellikleri yok yani canı az ve kolay ölebilir, bu yuzden onun öldürme potansiyelini arttırmak için önce onu hayatta tutmamız lazım.

  Öncelikle Mekasma bakalım, öncelikle mekasm anti-mage e armour veriyor yani, siz kulelerin arasından koşup adamı kovalarken, sizin daha az hasar almanızı sağlayacaktır. Heroya vuruken creeplerin size vurmasıda var, butun bunlar için size armour lazım olucaktır ve mekasm'ın içinde bulunan chain mail size bunu verir.

  Ayrıcana, Anti ye stats lazımdır, manası ve canı dusuktur, mekasm bunu sağlar. Kısaca Mekasm antinin bütün doğal ihtiyaçlarını karşılar, extra regen, mana, can, ve armour. Unutmadan soyliyim, Mekasm'ın aktive edilen özelligi sizi 250 iyilestirir ve +2 armour verir, kısaca mekasm kolay alınabilcke bir item ve antinin bütün ihtiyaclarini karsılar.

  Bazilari kesin cıkıp sorucaktır, neden Vanguard degil, vanguard antiye regen, can ve hasar bloklama sansı verir, ama antinin ihtiyacı statstır, ve bakıldıgında uzun donemde armour, bloklama sansından iyidir. Ustelik mekasmın aktive edilen özelligi vanguardla kıyaslama kabul ettirtmez.
  Fiyat olarak mekasm 2430, vanguard 2275, ama mekasmın istedigi itemlar ucuzdur ve alaması cok kolaydır. hem blink hemde heal, mana problem olur demeyin, onun içinde linken var.

  Linken Anti Mage', daha fazla stats, daha fazla regen, ve en önemlisi, Spell Block verir, her 1 dakka içinde 1 büyüyü yemezsiniz. 15 stats bir kere, hiç küçümsenicek bir özellik değildir, ve preservance'ın diger bir parcası olan void stone ilede mana problemleriniz cözülür. Son olarak Spell Block, deneyimsiz oyuncular tarafından önemsenmez bir özelliktir, ama totalde baktıgınızda savasta sizi kurtarır, hex i veya stunı yemezsiniz ve hayatta kalırsınız. Bazılarınız soyliyecekir, ya 3 sefer beni hexlerlerse, genelde bu olmaz, veya olması çok dusuk ihtimaldir. Işte bu nedenlerle Mekasm+Linken.

  Hangi Dps Itemini Almalıyım?

  Butterfly

  Kesinlikle bütün Agi herolarının istedigi ve en çok yararlandığı itemlardan biridir, Anti mage için +60 damage, +%60 IAS, +%30 evasion + AC verir.
  Karşı tarafın manasını çabuk bitirmek, yüksek hasar vermek ve de az hasar almak istiyorsanız buttlerfly tercihiniz olmalı.

  Monkey King Bar (Mkb)

  Anti Mage için gene çok iyi bir item %15 IAS +75 damage ve % 30 sansla karşı tarafa 100 Damage+0.1s stun koyma sansı verir, karsınızda, channeling buyu yapan herolar varsa (sand king, enigma, bane) çıkmanızı öneririm. butterfly üstünede çıktığınızda çok etkili bir silahtır.

  Bruza

  +75 damage %20 sansla x2.2 fazla hasar (critic) sonuçta kim daha fazla hasar koymak istemez.

  Cranium Basher

  30 damage, 3 str, %15 sansla 25 damage+1.1s stun, sonuçta anti mage için iyi bir item ama ben açıkcası bash koymaktansa hasar koymayı tercih ederim.

  Radiance

  +60 damage %8 evasion, +35 damage aoe aura, acıkcası, anti ye radiance çıkma taraftarı değilim, oyun baslarında etkili bir silah ama oyunun sonlarına doğru etkisi kaybediyor.

  Battlefury

  Bence çok gereksiz çıkmayın, para kaybı. (65damage, cleaving attack, 6hp regen, %150 mana regen)

  Desolator

  Orb effects does not stack mana break ile çalışmaz çıkmanıza degmez.

  Sange and Yasha

  Orb effects does not stack mana break atagınızla çalışmaz, maliyeti verdiği özelliklere göre çok yuksek. kesinlikle almayın.,


  Peki ya biz?

  vs
  Attack speed e ihtiyacınız yok, bu yuzden travel çıkıyoruz, 1000 para Pt ye harcamaktansa 1000 para daha ekleyip travel almak çok daha mantıklı.

  oyun rehberi

  Early game
  Mumkunse (5v5) tek basınıza olmayın ve yanınızda Stun veya Hex, veya tutabilen biri ile gidin ve blink+break yaparak rakibiniz manasını bitirin. Eger tek kaldıysanız, karsınıza enchantress veya viper gelirse yardım isteyin, lvl 6 ya kadar last/deny ve karsı heroya blink olup manasını btirmeye çalısın ama dikakt edin siz blink etmeden once buyulerini harcasınlar. level 6 oldugunuzda gank etmeye gidin ve kotu oyuncular varsa avlayın, iyi rakipleriniz varsa onları yıpratın. Unutmayın kendi tarafında tek kasmanız size bir yarar getirmez bir an once rakiplerinize saldırıp onları biktirip korkutmanız gerekir bu sayede ilerde rakiplerinize blink oldugunuza kaçarlar ve savastan duserler.

  Mumkun oldugunca olmemeye çalısın ve maksimum experiance alın. lvl 8-10 arası gucunuzu bira olsada yitirirsiniz ve ilk seviye mana void yetersiz kalır bu yuzden 11 olmaya calısın ve en kısa surede mekasmı bıtırmeye çalısın.

  Mid Game (oyun orataları lvl11-16)

  Bu seviyelerde bolca, ganke ve rakiplerinizi yıpratmaya gidin, tower pushlamaya, almaya gidiceginiz zaman takımınıza yardım edin ve yardımdan kaçınmayın. Kaçan herolar varsa, yakalayabilcekseniz kovalayın, mekasm bittiginden ve linken itemlarinida toplamaya basladıgınızdan kuleler sizi fazla yıpratmıyacaktır.
  Level kazanmaya çalısın ve rakiplerinizin sizden korkmalarını saglayın bu sayede psikolojik avatanjı elde edersiniz.

  Late Game (oyun sonları lvl16-20)

  Bu build ile baslarda çok gank ve bunun ustunden oyunu domine etme sansı verir, eger bunu uygulayamadıysanız biraz zorlanabilirsiniz, ama bu seviyelerde bir damage item toplamaya calısın mesela, Butterfly/MKB/Buriza.

  Replays

  http://www.dota-allstars.com/replay/3144/index.html

  Bu baya guzel bir replay, 4v4 2 tarafta baya iyi, 2 barakamızı kaybetmistik, karsı tarafında 1 barakası yoktu, oyun bası allah olmus karsıda 1 viper, ortada zeus+pugna kombosuyla inanılmaz bir hasar, ve bizim takım zorda olsa onların ufak bir hatası ile oyunu cevirdi, izleyin guzel bir replay, ve burda meka+linken anti buildi kullanıyorum.

  yeni bir replay daha koyuyorum ama bu biraz buildi göstermek amaclkı, 5v5 ap, bizim karsı takım okadar da iyi degildi, neyse en azından guzel blink+break var.

  http://www.dota-allstars.com/replay/8197/index.html

  Sorular ve Cevaplar

  Sorularınız ve Yorumlarınızı bekliyorum, en kısa surede cevaplamaya calısıcam, umarım begenmisinizdir.


  Karşıda agır nukerlar varsa eger - blinke bir lvl verip mana break + spell shield vermek nasıl olur?
  mantıklı olabilir
  hatta dogru bir yaklasımda,
  1.blink
  2.spell shield
  3.break
  4.break
  5.break
  6.void
  7.break
  8.karsıya baglı shield veya blink
  9.karsıya baglı shield veya blink
  10.karsıya baglı shield veya blink
  11.void

  ama benim tercihim shield yerine blinki fullemektir, sonucta antinin en büyük harass gücü, blink+break tir.  meka ve Linkendan sonra - Roshan Amca müsait olursa Aegis - Divine yapmak nasıl olur. Blink gibi bir ******* skill ve linken gibi bir kurtarici ile güzel olur bence.
  dogru bir yaklasım, ama bizim insanımız antiyi bir carrier hero olarak goruyor ama esasında degildir, bırakalım Dr Aegisi, bone veya viper veya troll yapsın esas carrier hero onlardır.


  Spell resistance Anti-Mage de nasıldır, hood ve spell shieldimiz varsa ne kadar buyuden az hasar alırız?

  spell resistance için detaylı bilgi

  http://forums.dota-allstars.com/inde...howtopic=62822 (ingilizcesi olanlara)

  Anti-Mage:
  Spell Shield level 4 gives 40% more spell resistance

  No Items and skills: 25%
  Cloak only: 36.25%
  Hood only: 47.5%
  Spell Shield only: 55%
  Cloak and Spell Shield stacked: 61.75%
  Hood and Spell Shield stacked: 68.5%

  sonucta anti mage spell shield ile % 55 resistance alıyor
  cloak + spell shield % 61 ve hood+ spell shield % 68.5

  kısaca hood + % 35 ama bize %23.5 extradan resistance veriyor.

  normal herolarda ise zaten hero armourdan her hero % 25 resistance alır, hood cıkarsak % 47.5 olur, buda neredeyse buyulerden yarım hasar alma anlamına gelir. acıkcası, % 23.5 luk daha az buyu yememek hood cıkmaz gereksiz, maliyeti cok yuksek ama yanında 8 regen de alıyoruz, genede bize stats daha cok
   
 2. ThebeS

  ThebeS rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  seninkinde item rehberi ve strateji rehberi yoktu dogru okuyalım lutfen
   
 3. lastturk_

  lastturk_ rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.009
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Teşekkürler ?!!!!!!...
   
 4. lastturk_

  lastturk_ rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.009
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Pşşt tartışmayın ^^
  Msn gelsene aşık memo :P
   
 5. lastturk_

  lastturk_ rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.009
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Nasılda bildin kendini xD
   
 6. hitful

  hitful rank8

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  543
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ben bunu başka bi yerde daha görmüştüm Fakat Core , Basha Göre DAha Iyi.. Ayrıca TRavel Yerine Pt Çıkılırsa Daha Iyi Olur Damagesi Üst Seviye Olmayan Bir Hero Için Zaten Blinki Olan bir hero için travele gerek yok Tabi Travelin de Ptnin de kendine özgü avantajları var mesela her ortama direk atlayabilirsin travelle fakat blink de işini az da olsa görebilir damagen yok zaten attack speed kasıp adamın kaçmasını engelleyebilir veya takım arkadaşları gelmeden önce onu öldürebilirsin.. Ayrıca Pt +10 STat veriyor ki gayet iyi bir miktar..
   
 7. stalebug

  stalebug rank8

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.237
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Zszc

  Katılıyorum + linken gereksiz olmuş onun yerine vg kasılabilir.
   
 8. dizanteri61

  dizanteri61 rank8

  Kayıt:
  12 Ekim 2008
  Mesajlar:
  175
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  X Ekseni :)

  Mekanzm gereksiz bence :coffee:
   
 9. Time4Todie

  Time4Todie rank8

  Kayıt:
  9 Ocak 2009
  Mesajlar:
  230
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Meka yerine Daha cazip bi item olabilir. sayısız video izledim şimdie kdr meka ve linken kasanı gormedım anti Mage e. Skadi de ideal gidio :wink1:
   
 10. SoullessLife

  SoullessLife rank8

  Kayıt:
  21 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  299
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci

  Çok güzel hazırlanmış teşekkürler
   
 11. dizanteri61

  dizanteri61 rank8

  Kayıt:
  12 Ekim 2008
  Mesajlar:
  175
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  X Ekseni :)

  Skadide çok gereksiz skadi en çok alchemıste yarıyor kısacası Anti Mage kasılacak iTemler:
  1)PT
  2)VG
  3)FLY
  4)BASHER
  5)SY
  6)TARASQUE
  bunlar fakat bu yun içinde değişebilir msela SY yerine Vladimir Tarasque yerine Satanic gibi ...
   
 12. MarXisT

  MarXisT rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  228
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Sy maginada calısmaz. Ayrıca tarasque ve vg de cok gereksiz 2 item magina icin. Onları tank kassın.

  1-Pt
  2-Fly
  3-Basher (pub oyunlar icin)
  4-Manta
  5-Bruza
  6-Oyuna gore Bkb-Hood-Linken gibi itemler kasılabilir