Kayıt
1 Ağustos 2009
Mesajlar
1.527
Beğeniler
0
UEFA, Avrupa'ya kabus dolu günler yaşatan kül bulutuna karşın Avrupa Ligi yarı final ilk maçlarının planlandığı tarihte yapılmasına karar verdi. Bu durumda Liverpool ve Fulham'ı uzun yolculuklar bekliyor.İzlanda'daki volkanik patlama sonrası, Avrupa kül bulutları altında. Uçuş güvenliğini tehdit eden kül bulutları nedeniyle havayoluyla seyahat yapılamıyor. Bu yüzden UEFA’nın, uzun kara yolculukları yapacak takımlara kolaylık sağlayıp sağlamayacağı merakla bekleniyordu. Ancak UEFA Yönetimi, yaklaşan dünya kupası nedeniyle takvimde değişiklik yapmadı. Bunun üzerine Barcelona, Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçı için karayoluyla Milano'nun yolunu tuttu. Lyon da Bayern Münih ile karşılaşmak için gidiş-dönüş 1200 kilometre katedecek. UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçları da planlandığı tarihte oynanacak.

Hamburg ile karşılaşacak Fulham'ın menajeri Roy Hodgson, UEFA’nın erteleme kararı almamasına tepki gösterdi. Sadece kendilerinin değil 2 bin 500 taraftarın da yolculuğa çıkacağını hatırlatan Hodgson, “Yaklaşık 2 bin kilometre yol yapacağız. Aça 30-40 taraftar götürmüyoruz. Bizi desteklemeye 2500 kişi gelecek. UEFA’nın kararı çok üzücü” diye konuştu.

Atletico Madrıd deplasmanına çıkacak Liverpool'u, benzer şekilde 2 bin kilometrelik zorlu bir kara yolculuğu bekliyor. Ev sahibi takımların yorgun rakipleri karşısında avantaj sağlaması muhtemel. Nitekim Barcelona Teknik Sorumlusu Begiristain, “UEFA esnek olmalı. Takvimin sıkışık olduğunu biliyoruz. Ancak bu, ev sahibi takıma avantaj sağlanması anlamına gelmemeli” diye konuştu. Teknik direktör Guardiola ise gelişmelerei “Alt liglerde birçok takım bu tür uzun yolculuklara çıkıyor. Yarı finalde olmamız, yorgunluğu unutturacaktır” yorumunu getirdi.
 
Yukarı Alt