1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

LYS adayları istediği yerde sınava girecek


 1. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba
  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, LYS'ye girecek adayların ilk tercih ettiği yerde sınava gireceğini belirterek ''Bu konuda sorun yok'' dedi.
  Yarımağan, 19-20 ve 26-27 Haziranda gerçekleştirilecek Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) girecek adaylara sınava giriş belgelerinin postalanmaya başlandığını belirterek, bu belge sınavların yapılacağı tarihten üç gün öncesine kadar ellerine ulaşmayan adayların ÖSYM sınav yöneticiliklerine başvurarak yenisini çıkarmalarını istedi.

  [​IMG]

  LYS'de tercih düzeltme işlemi yapan adayların ise mutlaka sınava giriş belgesi çıkarması gerektiğini vurgulayan Yarımağan, ''Bu adaylara postayla belgeleri gelse bile yenisini çıkarmaları gerekiyor çünkü sınav tercihlerini değiştirdikleri için bunu yapmaları zorunlu. Bu adaylar da yine ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden, ÖSYM bürolarından belgelerini çıkarabilirler'' dedi.

  -''HERKES İSTEDİĞİ YERDE SINAVA GİRECEK''-

  LYS'ye girecek adayların sıkıntı yaşamaması için sınav merkezi sayısının artırılıp artırılmayacağı sorusu üzerine Yarımağan, şunları kaydetti:

  ''LYS'de herkes ilk istediği yerde, ilk tercih ettiği yerde sınava girecek. Çünkü LYS'ye girecek aday sayısı çok değil. Bu konuda sorun yok.

  O sorun bir YGS'de yaşanıyor bir de Eylül ayında yapılan ortaöğretim ve ön lisans mezunlarının girdiği KPSS'de. Çünkü bu iki sınavda katılan aday sayısı çok fazla. Diğer hiçbir sınavımızda böyle bir sorun yaşanmıyor.

  Gelecek yıl yapılacak YGS'de bu sorunu çözeceğiz. İllerde yeni kapasiteler yaratmaya, bazı yerlerde de birkaç ilçeyi devreye sokmaya çalışacağız.''  [​IMG]
   
 2. taker1907

  taker1907 rank8

  Kayıt:
  1 Ocak 2010
  Mesajlar:
  94
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Hatay/Antakya
  tşşkürler süper bi haber bu
   
 3. HnTRue

  HnTRue rank8

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.885
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennet
  Evet işime yarıcak sağol