Öncelikle Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim .. Sorunuma gelince ;

Ben Logitech 5.1 Z906 Ses sistemi aldım kullanan varmı bilmiyorum sadece sağ sol uydu hoparlörleri ve Subwoofer den ses geliyor arka 2 uydu hoparlör ve Merkez uydu hoparlorden ses gelmiyor ve denetim konsolunda 3D ye getirdiğimde ses kesiliyor 4.1 de yine kesiliyor ve 2.1 de yine kesiliyor yanlış mı bağladım bana lütfen yardım edin :(

Xperyon

Bilgiliyim
hardshadow demiş ki:
Öncelikle Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim .. Sorunuma gelince ;

Ben Logitech 5.1 Z906 Ses sistemi aldım kullanan varmı bilmiyorum sadece sağ sol uydu hoparlörleri ve Subwoofer den ses geliyor arka 2 uydu hoparlör ve Merkez uydu hoparlorden ses gelmiyor ve denetim konsolunda 3D ye getirdiğimde ses kesiliyor 4.1 de yine kesiliyor ve 2.1 de yine kesiliyor yanlış mı bağladım bana lütfen yardım edin :(

Kutusunun içinde bağlantıları gösteren kitapçık vardır bu kitapçığa bakıp baştan bağla sorun devam ediyorsa aldığın yere götür.

Bütün hoparlörlerden tam performans olabilmeniz için ses kartınızın CMSS 3D özelliğine girip Enable CMSS 3D Surround ve Stereo Sorround özelliklerini aktif duruma getirmelisiniz.Bunları nasıl yapıcağınızı bilmiyorsanız ses kartı modelinizi yazınız size en kolay şekilde yardımcı olmaya çalışırım.

Logitech z906 ses ayarı yapma
Bu sistemi bilgisayarında kullanıyorsan INPUT kanalı 1 de olması gerekiyor stereo özelliğini ışıklar yanmayacak bir şekilde seçmelisiniz.Arka kanal hoparlörlerin sesini en sona ayarlamalısınız.

sorunu çözdüm ama yardımlarınız için genede çok teşekkür ederim ; 5+1in 3 kablosu var bunların 1.si subwoofer ve 2 uydu hoparlorün sesini veriyor 2.si merkez uydu hoparlörün sesini veriyor 3.sü ise arka 2 uydu hoparlor sesini veriyor , bugun 3 çıkışlı kablo aldım yani 3çıkışı tekbir çıkışa bağlayan bir kablo aldım 3 kabloyuda aldıgım aparata taktım onuda laptopa bağladım şuanda herşey çalışıyor harika bir sistem oyun film müzik tutkunlarına çok çok tavsiye ediyorum fiyatı biraz uçuk :) ama kullandığınız zaman değer olduğunu anlayacaksınız tekrar teşekkürler.. :)

hardshadow demiş ki:
sorunu çözdüm ama yardımlarınız için genede çok teşekkür ederim ; 5+1in 3 kablosu var bunların 1.si subwoofer ve 2 uydu hoparlorün sesini veriyor 2.si merkez uydu hoparlörün sesini veriyor 3.sü ise arka 2 uydu hoparlor sesini veriyor , bugun 3 çıkışlı kablo aldım yani 3çıkışı tekbir çıkışa bağlayan bir kablo aldım 3 kabloyuda aldıgım aparata taktım onuda laptopa bağladım şuanda herşey çalışıyor harika bir sistem oyun film müzik tutkunlarına çok çok tavsiye ediyorum fiyatı biraz uçuk :) ama kullandığınız zaman değer olduğunu anlayacaksınız tekrar teşekkürler.. :)
Masaüstü bilgisayarda üst düzey bir ses kartına takıp dinlemeni tavsiye ederim :thumbsup:

hardshadow demiş ki:
kısaca sistemi 2+1e dönüştürmüşsün :)

Yukarı Alt