EliteTurk

Aileden

F.Bahçe’nin Uruguaylı futbolcusu Diego Lugano, ülkesinde yayımlanan El Pais gazetesine ilginç açıklamalar yaptı.

Röportajında Türkiye’yi ve İstanbul’u anlatan ünlü futbolcu, tartışma yaratacak ifadeler kullandı. “Türkler aşırı milliyetçi” diyen Lugano, İstanbul’da daha çok Afganlar’ın giydiği burkalı kadınlar olduğunu da ifade etti.

İşte Lugano’nun gözüyle Türkiye ve İstanbul: “Türkiye ultranasyonalist bir ülke. Türkler’in 1500 yılı savaşlarla geçmiş. Fethetmişler ya da işgale uğramışlar. F.Bahçe’deki ilk sezonumda bir ulusal bayramda şöyle bir olay yaşadım.

Mini etek ve burka giyiyorlar
Sahaya pankartla çıktık. Türkiye’nin ilk devlet başkanı Atatürk’e adanmış bir pankarttı bu. Üzerinde ne yazdığını bilmiyordum. Ama insanların bu pankarta gösterdikleri saygı beni çok şaşırttı. Yere düşmesine bile izin vermediler ve polis tarafından korundu. Türkiye’de milliyetçiler için ülkeleri her şeyden önce geliyor.

İstanbul sokaklarında tüm sosyal sınıflardan, ırklardan ve dinlerden insan var. Ayrıca mini etekli ya da göğüs dekolteli kadınlar da görüyorsunuz, burka ile kendilerini tamamen örtenler de. İstanbul, Türk, Arap, Hıristiyan ve Yahudilerin yaşadığı bir şehir.

Pekde tartışma yaratacak bir söz değil aslında.Ama onu Atamıza olan saygımız diye ifade edebiliriz :P Her atasına saygı gösterende milliyetci değildir. :detective:

Trezeguet demiş ki:
Pekde tartışma yaratacak bir söz değil aslında.Ama onu Atamıza olan saygımız diye ifade edebiliriz :P Her atasına saygı gösterende milliyetci değildir. :detective:
Aynen

Trezeguet demiş ki:
eğer milliyetçiysen vatanın ve atalarına saygı göstericeksin
vatanımı tek başına bende severim uğruna ölürüm ama eğer bu vatana saygı gösteriyorsan kurucularına savaşanlarada eş değerde sevgi göstericeksin çünkü onalar olmasaydı vatan diye bişey olmasdı

HellGuards demiş ki:
Spyware demiş ki:
+1453

ayriyetten fazla polamiklik bişey dedigini düsünmüyorum bence pozitif demiş rahat edemiyoruz diye aglayan hristiyanlar'a iyi kapaktır heralde.
ben hristiyanalardan veya yabancılardan öyle birşey duymadım ama bilemiyorum
güzelim istanbul eskisi gibimi caddebostan veya cadde dedinmi akla böyle paralı insanların girdiği nezih ortam derdik geçen gittim caddebostan sahile allahın çingeneleri deniz market arabası attılar yetmedi 10 a yakın biri şişesini fırlattı denize..sadece caddebostanda olmuyor bunlar sadece örnek verdim heryerde böyle tipler var istanbulu mahfeden

Yukarı Alt