1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

LOST The Final Season (6) Sorular,sorular,sorular...


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]
  [​IMG]
  Kilit adam Jack mi?

  1.sezon 1.bölümde uçağın defalarca herkesin bakış açısıyla nasıl düştüğünü biliyoruz ve Jack vodka içerken extra vodka istiyor ve iç cebine koyuyor. Uçak düştükten sonra ise bu iç cebine koyduğu vodkayı yarasının üzerine döküyor. 6.sezon 1.bölümde ise, Jack yine uçakta ve herşey sanki 1.sezondakiyle aynıymış gibi. Rose ile olan dialoglarından bunu anlıyoruz. Fakat bu sefer extra vodka istemiyor hostesten. Bu da kafaları karıştırıyor. Çünkü bu defa uçak düşmüyor.

  Çarpık İdeolojiler?

  Jacob ve Blacksmoke bize 2 farklı ideolojik varlık olarak tanıtılıyor. Jacob, beyaz giyinerek iyiyi, Blacksmoke ise siyah giyinerek kötüyü temsil ediyormuş izlenimi veriyor. Fakat eğer Jacob iyiliği temsil ediyorsa neden geçmişinde torturer olan, bir sürü insana işkence eden ve öldüren Sayid‘in bedenini tercih ediyor ve Blacksmoke eğer kötülüğün temsilcisi ise neden hayatı boyunca kötülüklere maruz kalmış fakat iyilik yapmış bir adam olan Locke‘ın bedenine giriyor?

  Paralel Evren mi?

  [​IMG]
  Karakterlerimiz hem adada bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor, hem de bomba patladıktan sonra LA’e giden uçaklarının düşmediğini ve LA’e indiğini ve gerçek hayatta da yaşamlarına devam ettiklerini görüyoruz. Yani çift yaşam alanı, çift zaman derken acaba Lost final sezonda bize Paralel Evren’in varlığına mı olayları bağlayacak?

  Neden Hurley?
  Jacob, karakterlerimizin adaya dönmesinde yardımcı olmaya çalışırken, neden adaya geri dönen tüm karakterlerimizin içerisinden Hurley’i seçerek gitar kılıfını ona veriyor ve Sayid’i kurtarma ve orada yaşayanlara mesaj iletmek için onu tercih ediyor?


  Desmond, Tabut ve Bıçaklar Nerede?

  [​IMG]
  Paralel evrende sağ salim Los Angeles’a varan yolculardan Locke ve Jack uçak şirketinden şikayetçi görünüyorlardı. Çünkü Jack’ın babasının tabutu ve Locke’un bıçak dolu valizi kayıptı.

  Christian’a ne olduğunu Lost’un en başından beri çözememiş biz Lost severlere yeni bir bilmece daha çıktı. Christian adada olabilir mi? Peki ya bıçak dolu valizin bununla bir ilgisi olabilir mi? Daha da ilginci Desmond nereye gitti?

  Juliet: ‘İşe Yaradı’
  [​IMG]
  Altıncı sezon ilk bölümünde Juliet ile ilgili korkular kesinleşti ve Juliet öldü. Sawyer kurtarmak için çok çabalamış olsa da başarılı olamadı.

  Paralel Evrenler
  Altıncı sezon ilk bölümüyle birlikte Lost’ta aynı anda iki ihtimal üzerine kurulmuş iki farklı gerçeklik izlemeye başladık. Birinde, 815 tayfası Los Angeles’a sorunsuz bir şekilde iniş yaptılar. Diğerinde ise zamanda atlama yaşayarak 316 Ajira yolcularının bulunduğu ada zamanına gittiler.


  Sayid’e Ne Oldu?

  5.Sezon final bölümünde ağır yaralı bıraktığımız Sayid, bu bölümde Jack’in yapabileceği bir şey kalmadığı için Tapınak’a götürüldü. Aslında bunun yapılmasını isteyen, bir saat önce ölmüş haliyle Hurley’e görünen Jacob’tan başkası değildi.
  [​IMG]

  Duman Canavarı Açıklığa Kavuştu
  Altıncı sezon başlangıç bölümü LA X’te açıklığa kavuşan en önemli şeylerden biri de duman canavarının kimliğiydi. Jacob’un korumalarına saldırdıktan sonra sahte Locke Benjamin’e döndü ve şöyle dedi: ‘Beni böyle görmek zorunda kaldığın için üzgünüm
  [​IMG]

  Dharma Köpekbalığı Geri Döndü

  [​IMG]

  Altıncı sezonun açılış bölümünde Lost fanları tarafından güzel bir süpriz yumurtası bulundu. Alternatif evrende, Jack ve diğerleri 815’te, Los Angeles’a güvenli bir şekilde uçmaktadır.

  Kamera bulutlardan aşağıya, okyanusun derinliklerine dalar ve sular altındaki adayı gösterir.Kamera dört parmaklı heykeli göstermek üzere dönüş yaptığı sırada, kötü şöhretli Dharma köpekbalığının kısacık bir görüntüsü, kartal gözlü izleyicilerin gözlerinden kaçmaz.


  [​IMG]
   
 2. Buura

  Buura rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.081
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  2. saçma gibi geldi.Ölmek üzere olan Sayid var adamın başka şansı yok ona girecek :D

  3. olabilir ama bu kadar bilimsel yapıcaklarını sanmıyorum

  4. Hurley olmasının sebebi Hurley ölü yada olmayan kişilerle görüşebiliyordu bu olabilir ama çokda önemli bir ayrıntı değildir kanımca

  5.İşte bu olayları çözebileceğimiz bir ayrıntı olabilir


  Benim şahsi görüşümuçağın düşmemesi şunu kanıtlayabilir mesela John ve Boone adada oldukları gibi samimi felan oluyor.Yani ne olursa olsun kader yine aynıdır değişmez mesajı verebilir :)
   
 3. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  valla çok karıştı yaa. Tek emin olduğum konu, oda %100 değil tabi jacobın sayidin bedenine girdiği.
   
 4. Buura

  Buura rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.081
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Diğer adam Locke a girebildiyse oda ona girebiliyodur :)