Prada

Bir dunya açılımı oldugu varsayılan ama benim hala bizdeki oha,çüş gibi bi tepki ifadesi oldugunu düşünmekten kendimi alamadığım 3 harf tek heceli kelime .. Gülümseme anlamında bir ifade tarzı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Eksisozluk`ten alinti yapmadan fikirlerimizi yazsak daha bir guzel olur...

Jigsaw

Aileden
"lol" Kelimesinin açılımı laughing out loud yani seslice gülmek demektir. Lots of laugh diye de bir tane açılımı uydurulmuştur. Tabii ki bu açılım yanlıştır. Çok miktarda gülmek değil seslice gülmek daha mantıklıdır.

tercümesini "laughing out loudly" olarak bildigim üç harften oluşan saçma mı saçma bi kelime.
hele bi türk arkadaş laf arasında lol derse işte o an ayar olurum..smileylerin nesi eksik lan ?! diyesim gelir..

Özenti bi hareket online oyunlarda yabancılardan bize geçen saçma sapan ve çoğu kişinin nerde kullanılacagını dahi bilmediği lol kelimesi
hiç bir şey ifade etmdiği halde oyun da oyuncuların el alışkanlığı kazandıgı her lafa ve soze lol dedikleri ve bu işaret dilinden sonra kimsenin bir şey anlamadıgı tab kısımlarda laf kalabalıgı yaptıgı bazılarının çok anlıyomus gibi bu kelimeyi benimsemesi...
lol :
"Yabancı özentiliğinden başka bişi değil" gibi geliyor bana

bazı deyimlerin Türkçede karşılığı yoktur buda onlardan biri

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
lol
rofl
IMFAQ

bunlar favorilerim arasındadır bunların bir üst modeli ise, WTF-STFU ise daha cool tabirler olarak karşımıza gelirler sro da bir guild masterın bunları düzgünce kullanacağı yeri ve zamanı çok iyi bilmesi gerekir.

lO.ol diye aklımda kalan ve gerçek hayatta arkadaşlarında kullandığı bana göre anlamsız onlara göre yaşam amacı bir sözcük

Yukarı Alt