1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Live Messenger 9.0 için davetiyeler


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  [​IMG]

  Windows Live Messenger 8.5 daha yeni yayımlanmışken, Microsoft yeni sürüm için sınırlı sayıda insana kapalı Beta için davetiye yollamaya başladı bile. Yayımlanmadan önce daha çok yol katetmesi gereken Live Messenger 9.0, 8.5 sürümünün temelleri üzerine kurulu. Microsoft'tan konuyla ilgili yaptığı açıklamada programın daha ilk safhalarda olduğu , özellikle kararlılık konusunda pek çok problem olduğunu belirtildi. Firma kapalı Beta konusunda olduğu için şu sırada ancak aşağıda listelenmiş olan yeniliklerin varlığından haberdarız.

  Yeni özellikler:
  - Dört farklı noktadan aynı anda çevrimiçi olabilme
  - İmza sesleri
  - Her kişi için ayrı ses tanımlayabilme
  - SPAM şikayet edebilme
  - Hareketli ekran resimler - hareketli .gif kullanabilmek
  - Kişisel iletiye bağlantı koyabilmek.

  İyileştirmeler

  - Kullanıcılara yansımayan ama yazılımın daha iyi çalışmasını sağlayan program mimarisinde yenilikler.
  - Giriş yapma, bağlantı, mesaj yollama konularında iyileştirmeler
  - Windows Live Bağlantı Sunucusu - wlcomm.exe arkada sürekli çalışarak kişi listesinizi yedekliyor ve daha hızlı giriş yapmanızı sağlıyor.

  Tehlikeler
  Ancak Microsoft'un web uygulamaları ile ilgili haberler yayınlayan bir site olan Liveside, haberinde 9.0 sürümünün içerdiği tehlikelerden bahsetti. Ancak bu haber kısa süre içerisinde enteresan bir şekilde yayından kaldırıldı.

  Söylenen tehlikelere bakıldığında Live Messenger 9.0 beta sürümüne pek yanaşmamak gerekiyor. Yeni sürümde tanışacağımız spam mesajları engelleme özelliği (SPIM) biraz can sıkıyor, hatta kullanıcılar için tehlikeler içeriyor. Hacker kullanıcının hesabına erişebiliyor ve tanıdık bir kişi gibi mesajlar gönderebiliyor. Bu sayede hem karşı tarafın hesabını ele geçirebiliyor, hem de virüsleri yerleştirdiği bir sitenin linkini göndererek karşı tarafın tıklamasını sağlayabiliyor. Bu şekilde oldukça tehlikeli virüsleri de yayabiliyor. Diğer mesajlaşma yazılımları spam mesajlar için bir raporlama aracı barındırırken, Live Messenger'da halen bu özellik bulunmuyor.