Lisede okuyan 4 kız öğrenci, okuldaki arkadaşlarını baygınlık geçirinceye kadar dövdü. Genç kızın yüzüne jilet kesikleri nedeniyle 30 dikiş atıldı.

- Resim Silinmiş.

Diyarbakır'da lise 1. sınıf öğrencisi S.Y. 17 Mayısta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri için Atatürk Stadı'nda düzenlenen provalara katılmak için evden çıktı.

Provaların ardından stattan ayrılan S.Y. ile aynı okulda öğrenci olan 1. sınıf öğrencileri B.D., B.A., 2. sınıf öğrencisi M.U. ve 4. sınıf öğrencisi G.U. arasında sözlü tartışma yaşandı.

S.Y. eve gitmek için tartışmanın olduğu yerden ayrıldı.
4 kız öğrenci, S.Y'yi takip ederek ara sokakta dövmeye başladı. Aldığı darbeler sonucu baygınlık geçiren S.Y. gözlerini Devlet Hastanesi'nde açtı.

Baygınlık geçirince çevredeki vatandaşlarca hastaneye götürüldüğünü anlatan S.Y, kendisine saldıran diğer kız öğrencileri tanımadığını ve saldırıya hiçbir anlam veremediğini söyledi.

15 GÜNLÜK RAPOR ALDI

Yüzünün jiletle kesildiğini hastanede kendine geldikten sonra fark ettiğini ifade eden S.Y, şöyle dedi:

"Arkadaşımla provadan çıkmış ve birbirimizle şakalaşıyorduk. Sonra onlar bize laf atmaya başladı. Karşılıklı birbirimize laf atınca tartışma oldu. Biz eve gitmek için ayrıldık. Ama onlar bizi takip etmişler. Beni ara bir sokakta dövmeye başladılar. 2 kişi beni tuttu. Diğer 2 kişi de dövdü. Ben baygınlık geçirmişim. Sadece bir kadının onlara bağırdığını hatırlıyorum.

Beni bir taksi ile hastaneye götürmüşler. Baygınlık geçirinceye kadar dövdüler. Gözümü hastanede açtığımda yüzüme jilet attıklarını fark ettim. Alnımdan gözümün alt kısmına kadar jiletle kesmişler. Yüzüme yaklaşık 30 dikiş atıldı. Kollarımda da jilet kesikleri var. 15 günlük rapor aldım.

OKULA GİTMEK İSTEMİYOR

Onlardan davacıyım. Olaydan sonra gözaltına alınmışlar, sonra de serbest bırakılmışlar. Ben davacı oldum. Bu işin peşini bırakmayacağım. Saldıran kız öğrencilerin, okulun problemli öğrencileri olduğunu öğrendim."

Yüzündeki jilet kesiği nedeniyle çok üzgün olduğunu, bu nedenle okula gitmek istemediğini anlatan S.Y, "Yüzümdeki iz ömür boyunca gitmeyecek. Bunu neden bana yaptılar. Ben okuyup doktor olmak ve maddi durumu iyi olmayan aileme yardım etmek istiyorum. Bunu yapmaya hakları yoktu. Ben onlara hiçbir şey yapmamıştım" diye konuştu.

OKULDA ÇOK BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ

S.Y'nin ailesi de olay nedeniyle büyük bir şok yaşadıklarını, kızlarının bayram havası içerisinde keyifli bir şekilde evden çıktığını, sonra hastanede olduğunu öğrendiklerini belirttiler.

NTV'nin haberine göre S.Y'nin okulda çok başarılı olduğunu, dershanede yapılan deneme sınavlarında dereceye girdiğini ifade eden ailesi, şunları söyledi:

"Evdeki 4 çocuk içerisinde en başarılı olan S.Y'dir. Bu olaydan sonra sokağa çıkmak istemiyor. Sürekli elinde ayna yüzündeki jilet kesiğine bakıyor. S.Y'nin psikolojisi bozuldu. Bunu nasıl yaparlar?"

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt