1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Lisanssız Windows İçin Son Günler!


 1. V.I.P

  V.I.P Buralıyım

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.563
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  FB

  Şubat 2007’de uygulamaya konan WGA uygulaması dahilinde 05 Aralık 2007 tarihinden itibaren orijinal olmayan Windows′lar güncellenemeyecek

  Microsoft’un orijinal olmayan yazılım kullananları bilgilendirmek ve onlara lisanslama için fırsat vermek amacıyla 20 Şubat 2007’de başlattığı WGA (Windows Genuine Advantage - Windows Orijinal Ürün Avantajı) Bildirimi sürüyor. Bu fırsatı değerlendirmeyen kullanıcılar, 5 Aralık 2007 tarihinden sonra Windows işletim sistemlerini güncelleyemeyecekler.  WGA Bildirimi, orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyarıyor ve lisanslı kullanımının avantajlarından yararlanmalarını engelliyor. Bugüne kadar WGA bildirimi çerçevesinde çok sayıda lisanssız kullanıcının ekranına uyarı ulaştı. Bu uyarıda, Microsoft, lisanssız Windows kullanıcılarını Aralık ayının ilk haftası içinde kadar GGK-Windows Lisanslama Kiti ile yazılımlarını lisanslamaya çağırıyor.


  İnternet’e bağlı ve otomatik güncelleme seçeneğini kullanan kişilerin Windows XP’lerinin orijinal olup olmadığını kontrol eden WGA Bildirimi, kullanıcılara orijinal yazılım kullanmanın avantajlarına ilişkin bilgi veriyor. WGA Bildirimi kapsamında, kullanılan Windows orijinal değilse, kullanıcının giriş ekranında ve sistem uygulamaları alanında 14 gün boyunca “sahte yazılım mağduru” olabileceklerini vurgulayan bir uyarı görünüyor. İki haftalık süre sonunda hala orijinal olarak etkinleştirilmeyen Windows’lar için, aynı alanlarda ürünlerinin orijinalliğinin doğrulanamadığı uyarısı yer almaya başlıyor. Windows’unun orijinal olmadığını öğrenen kullanıcılar ister Web sitesinden, isterlerse de GGK (Get Genuine Kit – Orijinal Ürün Paketi Edinin) ile orijinal lisans sahibi olup bu doğrulamayı yapabiliyor. Kullanıcılar bu aşamadan sonra herhangi bir uyarıyla karşılaşmıyor.


  Kullandığı Windows’un orijinal olmadığın öğrenen kişiler işletim sistemlerinin güncellemelerini, İnternet üzerinden ya da orijinal yazılım CD’leri satın alarak yeniden etkin hale getirebiliyor. Microsoft’un iş ortaklarından GGK satın alan kullanıcılar da mevcut kurulumlarını yeniden yüklemek zorunda kalmadan Windows’larını etkinleştirebiliyor.
  20 Şubat 2007’den bu yana onbinlerce kullanıcı orijinal olmayan yazılımlarını lisansladı. Bunu yapanlar, Microsoft’un hizmetlerinden ve avantajlı yazılımlarından ücretsiz yararlanırken, güncellemelerde de herhangi bir sorunla karşılaşmıyorlar.


  Windows’unu orijinalleştirmeyen kullanıcılar virüs, kurtçuk ve casus yazılım gibi tehditlerin yanı sıra, kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmaması riskleriyle de karşı karşıya kalıyor. Ayrıca lisanssız yazılım kullanmak, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca 150.000 YTL’ye kadar ağır para ve/veya 4 yıla varan hapis cezası gibi büyük hukuki yaptırım riskleri içeriyor. Türkiye’de bugüne kadar 4 milyonu aşkın kullanıcı İnternet üzerinden Windows’larının orijinal olup olmadığını kontrol etti ve yüzde 45’i orijinal olmayan Windows kullandığı için doğrulamayı geçemedi.

  Kaynak:http://www.byte.com.tr/haberler/?Gorev=HaberAyrinti&Haber=698
   
 2. Lagroad

  Lagroad rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  eet ben boşuna mı gerçeğini yükledim :lol:
   
 3. Sp00Ky

  Sp00Ky rank8

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  529
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Belli DeğiL xD

  Benimki de illegal di fakat bir program ile ücretsiz orjinal oldu ve updetlerde fln bir sorun olmuyor :lol:
   
 4. Aresa

  Aresa rank8

  Kayıt:
  25 Kasım 2007
  Mesajlar:
  387
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  imki şu an sahte ama bill gates amcam orjinal sanıyoo :lol:
   
 5. V.I.P

  V.I.P Buralıyım

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.563
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  FB

  Kerizzz :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch:
   
 6. juanito05

  juanito05 rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  402
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  o olay çok basit system32 nin içindeki bir klasör var. onun adını değiştirince isterseniz windowsunuz sahte olsun yinede update yapıyor.
   
 7. |O²|

  |O²| rank8

  Kayıt:
  17 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.553
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Henüz Yok
  Şehir:
  uz Türkçe

  ya bıraksınlar boş iş bunlar versinler beleşe alak bizde indirim bile olsa almam ! Hacker lar sagolsun xD daha program cıkmadan Crack ini cıkartıyolar ! Vista cıktıktan 2 gün sonra orjinal yapma crack i cıktı puhahah :mrgreen: