addIcFb

Aileden
G.Saray'ın teknik direktörü Skibbe, G.Antepspor maçı sonrası bir itirafta bulundu! Deneyimli teknik adam, devre sonlarındaki yorumla nedenlerini; "Maçların yoğunluğu nedeniyle ve rotasyon yapacak oyuncu değişikliği yapmakta zorlanmaları" olarak açıklarken Lincoln'ün alternatifi olmadığını belirtti.

skibbe01.jpg

Skibbe'nin maç sonu açıklamalarını Ajnasspor.com derledi;

“İçeride oynadığımız her maçta 3 puan için hesap yapıyoruz. İlk 5 dakika hariç çok güzel oyuna başladık. 1-0‘dan sonra 2. golü de de çabuk bulduk ve birçok gol pozisyona girdik. Maçların yoğunluğu nedeniyle ve rotasyon yapacak oyuncu değişikliği yapmakta zorlandığımız için, her devrenin sonunda yoruluyoruz ve rakibe pozisyon veriyoruz, bugün de böyle oldu.”

“İkinci devre geriye çekildik ama ona rağmen iyi pozisyonlar elde ettik. Zaten ondan sonra 3. golü de bulduk ve hakkımız olan galibiyeti aldık diye düşünüyorum. İleriye doğru da önemli adımlarla devam ediyoruz.”

“Kewell’ın pozisyonunu televizyondan gördüm, çok kötü bileğini burkmuş. Şimdilik fazla kanama olmasın diye buz tedavisi yapılıyor. Kendisi ve takımı için umarım çabuk iyileşir ve aramıza katılır. Benfica ve Fenerbahçe maçları için oynar mı oynamaz mı, şuan bilemiyoruz.”

Bu arada röportajı yapan muhabirin Alman teknik adama Türk eşinin de bugün tribünde olduğunu hatırlatarak, Türkçe kelimelerle bir şeyler söylemek isteyip istemediğini sorması üzerine Alman teknik adam, Türkçe konuşmayacağını söyledi. Biraz Türkçe bildiğini söyleyen Skibbe sadece “İyi akşamlar” dileyerek röportajı sonlandırdı.

BASIN TOPLANTISI
Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, maçta gereken pozisyonlara girdiklerini belirterek, "İlk devrede 2-0'dan sonra 3-4'ü bulmamız gerekiyordu, çok gol kaçırdık" dedi.

Michael Skibbe, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, maçı kazanmaları için gereken pozisyonlara girdiklerini, ancak yedikleri golün ardından ise işlerini zorlaştırdıklarını belirterek, ''İkinci devrede kontraataklardan bulduğumuz pozisyonlar vardı ve 1'ini değerlendirdik ama çok gol kaçırdık'' dedi.

Özellikle Arda'nın attığı 3. golün kendilerini rahatlattığını vurgulayan Alman çalıştırıcı, "Son dakikalarda kaza golüyle işi zora sokabilirdik" derken, ayağını burkarak oyundan çıkmak zorunda kalan Kewell'ı gelecek maçlarda da kullanmak istediklerini vurgulayarak, "İnşallah durumu o kadar kötü değildir" diye konuştu.

"LINCOLN'ÜN YERİNE KOYACAK OYUNCUM YOK"
Skibbe, 4-2 yenildikleri Eskişehirspor maçında da bugün Gaziantepspor'a karşı uyguladıkları sistemi uygulamaya çalıştıklarını söylerken, kart cezası nedeniyle o maçta oynayamayan Lincoln'ün önemine dikkati çekti.

Lincoln gibi bir oyuncunun yokluğunda, onun yerine koyabileceği aynı değerde başka oyuncusu bulunmadığını aktaran Skibbe, defansif anlamda Ayhan'ı destekleyecek oyuncular olmadığı durumlarda da sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Gaziantepspor'un başarılı oyuncusu Tabata'nın, kalitesini ligdeki ilk maçından itibaren kanıtladığını ifade eden Skibbe, kendisinin elinde bulunan tüm oyunculardan memnun olduğunu belirtirken, Fortis Türkiye Kupası'ndaki Ankaraspor mücadelesinde hücumda yaşadıkları sorunlar nedeniyle başarılı olamadıklarını ve 1 puandan bu nedenle memnun olduğunu söylediğini yineledi.

"ÖNCE BENFICA, SONRA FENERBAHÇE MAÇINI DÜŞÜNÜYORUZ"
Skibbe, önlerindeki kritik maçlara dikkati çektiği açıklamasında, adım adım giderek önce UEFA Kupası'ndaki Benfica SL Lizbon, sonra da ezeli rakipleri Fenerbahçe ile yapacakları derbi karşılaşmasını düşündüklerini vurguladı.

Bu ciddi maçlar öncesi 6-7 önemli oyuncusunun hazır durumda olmadığını aktaran Alman teknik adam, şunları söyledi:
"Bu durum, oynamamız gereken maçları kolaylaştırmıyor. İlk önce Benfica maçını düşünüyoruz. Ondan sonra Fenerbahçe maçı için gerekli çalışmayı yapacağız. Bugün farkı arttırmalıydık ama üstüste maç oynayan oyuncularda yorgunluk olabiliyor. Bu tip maçlarda Nonda ve Aydın gibi oyuncular olsaydı, onlara yer verebilirdim. Ancak şu anda hala sakatlar. Mehmet Topal'ın en kısa zamanda geleceğini biliyorum ama ne zaman olacağını bilemiyorum. Aydın, Emre Güngör ve Mehmet Topal'ı bekliyoruz. Bugün Arda'nın adalesinde sertleşme oldu ancak Arda ile Baros'u sakatlıkları nedeniyle almadım."

Yukarı Alt