Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Yönetimin karşı çıkmasına rağmen adeta kaçarcasına ülkesine giden ve yarın İstanbul’da olması beklenen Cassio Lincoln, teknik direktör Bülent Korkmaz’la üst üste sürtüşmeler yaşamıştı.

Sambacı’nın başına buyruk davranışları, işte bu gerilimden kaynaklanıyor. Hamburg deplasmanında oyundan alınınca, Lincoln’ün hocasına el kol hareketleri yapıp hakarete varan ifadeler kullanması, aradaki gerginliğe tuz biber ekmişti. Oysa olayın başlangıç noktası daha geride...

Kuralı beğenmedi!

Korkmaz'ın ilk sınavında elde edilen Bordeaux zaferinin ardından, Sarı-Kırmızılı kafile Konyaspor deplasmanına gidiyordu.

Uçak havaalanına indikten sonra, kampın yapılacağı Dedeman Oteli’ne giden futbolcular, tek tek oda anahtarlarını alıyordu. İşte tam bu sırada, odalarda ikişer kişi kalacaklarını öğrendiler. Oysa Skibbe, isteyen herkesin tek kişi kalmasına izin veriyordu. Bunu gören Lincoln, hemen yöneticilerin yanına gidip, “Ben tek kalmak istiyorum” dedi.

Şikayet etse de...

Yöneticiler ise Lincoln’e, “Biz hocanın kararına karışmayız” diyerek olumsuz yanıt verdi. Bu cevap karşısında morali iyice bozulan Lincoln, Meira ile birlikte kalacağı odaya çıktı.

Brezilyalı yıldız, ilk tepkisini akşam yemeği ve sabah kahvaltısında hiç konuşmayarak gösterdi. Konya’da başlayan bu gerilim Almanya’da da sürünce, Sambacı, Trabzon deplasmanında yedek soyunmuştu. Tıpkı son oynanan ve kaybedilen Eskişehirspor maçında olduğu gibi...

Yukarı Alt