1. Reklam

1. bestsro
      joysro
      anafor
      anafor
      viki
      darkroad
      bosalan

Linç girişimi-Bütün yazarların okuması dileğiyle

1. tenpanter

tenpanter olduser

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

ana şok üstüne şok yaşatan girişimdir. aslında linç girişimi değil, kısmi linçte denilebilir.
    bugün üniversite okuduğum şehirde bir otobüse bindim, ailemin yanına gidecektim, bi 5-10 dakika sonra önümde tatlı mı tatlı, sapsarı bi kız olduğunu farkettim, tahminimce 6-7 yaşlarında falan. göz göze geldik, klasik otobüste yaşanan yetişkin-ufak çocuk triplerine girdik. ben göz kırpıyorum, dil çıkarıyorum falan, herkes yapmıştır bunlardan, neyse öpücük falan atıyorum , elimi uzatıyorum falan oda gülüyo kikirdiyo falan. böyle tatlı şeyler.
    sonra birden yan taraftar bana biri bağardı, "noluyo laaaaan" diye (şok 1)
    oda muhtemelen 45-50 li yaşlarda, bana mı dedi acaba, niye dedi falan düşünmüye kalmadan, arkadan birisi tuttu beni, iki kişi beni otobüsün içinde tartaklamaya başladı (şok 2)
    lan noluyo acaba diye düşünürken, adam bana namussun, orospu çocuğu utanmıyor musun minicik kız lan bilmem kimlerini siktiğim falan dedi.(şok 3)
    beynimden vurulmuşa döndüm, bildiğin sapık konumundaydım o an. bir kaç teyze yapmayın falan desede. 1 amca izliyor, bırakın hakediyor diyor.(şok4)
    tabi bu arada onlarca darbe yedim. korkuyorum bu şerefsizlerin gazına gelip, birileri daha katılacak bana vurmaya, bu arada canımı emanet ettiğimiz şöfor de durmuyor. en son bir bayan korktuğu için durdurmasını söylüyor. oda bana yardım için değil, arabadan inmek için. çünkü korkmuş(şok 5)
    derken araba durmuşken bunlar beni aşağı indirdi. aynı amcanın böylelerini asmak lazım dediğini duyduğumda ki buda (şok 6) oluyor yolun sonuna geldim herhalde dedim.
    adamlara yalvarıyorum abi saçmalama, neler diyorsun, diye dinlemiyor, araya giren 3-5 kişi olmasa öldürecekler beni bildiğin. o minik sarı kızda camdan beni seyrediyor. araya girenlere abi götürsenize beni diyorum. ne yaptın sen falan diyorlar(şok7)
    lan yani kötü bir şey yapmış olsam beni o canavarların eline bırakacak.
    o arada bi polis arabası geldi, birisi çağarmış. size yemin ederim, en çok o an korktum, polis arabası ve içindekilerleden,
    polis kalabalığı dağıttı, beni o 2 adamı, kadınla kızı, bide birini alıp, dudağam falan kanıyordu benim, hiç sormadılar bile, pansuman falan diye?
    daha demin canıma kasteden adamlarla aynı arabaya koydular yanyana bildiğin.
    neyse karakola gittik, içimden lan diyorum, bu polislerde buna inanıp, dalmasınlar bana burada, hayatımda karakola girmemişim ben, önünden de belki geçmişimdir, korkudan altıma sıçıyorum, evi arasam annemin yüreğine iner, onlara da haber vermiyorum.
    adamın biri, o iki canavara soruyor neden böyle bişey yaptınız, bu çocuğun hali ne diye. diyorum ki şimdi ne yalan söyleyecek acaba..
    adam, kızımı taciz etmeye kalktı diyor, kızı yanında birde bunu söylerken. (şok 8)(şok9)(şok10) sinirim bozuldu o an ağlamaya başladım, yazıklar olsun dedim, nasıl insansınız siz, kızına bi el salladım göz kırptım al tarafı, falan diye bağardım, oda bana küfretti. polis adama sessiz ol derken bana zırlamayı kes dedi.
    neyse herkes olayı anlattı etti. polis birbirinizden şikayetçi misiniz dedi. dedim ki, pardon da bu adam neyden şikayetçi olacak. kızını taciz etmeye çalıştığımı iddaa ediyormuş ya ondan. bende o an çok düşündüm, şikayetçi olsam, hiç bir bok olmayacağını, daha 2 senem var o şehirde, bana bela olacağını, o olmasa bile kardeşleri yeğenler vardır lan. korktum, hem ailemin kulağına gitmesin istedim. şikayetçi değilim dedim. lanet olsun dedim sadece. adamın suratına bakıp, sizin gibi insanlara lanet olsun dedim. bunu diyebildiğim için, şikayet edememek koymadı bana.
    2 adam bide kızın annesi olduğunu tahmin ettiğim arkasını döndüler, kız annesine sarılmış.. kadın arkasını dönünce ufak kızla tekrar göz göze geldim. oda baya korkmuş, yüzünden belli. o haşat olmuş suratımla, gülümsedim kızın suratına, elimi öptüm salladım kıza. ve polis amcamız, bana, "ne yapıyorsun oğlum sen hala, canınamı susadın" dedi(buda şok 11) o polis amcayada gülümsedim. içimden yine lanet olsun dedim.

karakoldan çıktım, annemi aradım anne 1 hafta daha burdayım, bütlere kaldım dedim. garip anam bütün ne olduğunu bile bilmiyor, gerçi bizim okulda büt bile yok. ama bu suratla görmesin dedim, bunları açıklayamam, bunları açıklarsam, abimi babamı imkanı yok tutamam.

böyle şeyler yaşanıyor canım ülkemde, nefret ediyorum bu ülkeden.

sizinle paylaşmak istedim. şikayetçi olamadım, bu acizliği kimseyle de paylaşamıyorum. buradan yazayım paylaşayım sizinle de içim rahatlasın biraz.

edit: baya bir imla hatası ve yazım yanlışının olduğunun farkındayım. idare edin. çok canım yanıyor lan.

edit2 : arkadaşlar el kol hareketleri dediğimiz, bildiğin küçük çocuklara yapılan, heey şişşt pişşt hareketleri lan. yemin ederim en büyük şoku siz yaşattınız(şok 12)

edit3 : şakalaştığım çocuğun kız olması değil çocuk olmasıydı benim için önemli olan. o çocuk erkekte olsa öpücük atardım ben yine yani. bunu da açıklattınız ya, iyi ki o otobüste değildiniz.

edit4 : şehirlerarası bir otobüs değil, şehrin halk otobüsü. evet kocaeli'nin.

Ekşi sözlükten bir yazarın konusudur orjinali için:
    http://beta.eksisozluk.com/21-haziran-2 ... i--3441348
    Okuyan arkadaşlarla konu üstüne tartışmak isterim.

2. Left Behind

Left Behind olduser

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38

Bu durumda sessiz kalıp kendini ezdirmek yanlış.Ben olsam dişe diş kavga ederdim herhalde.Şiddetle bişey çözülmez ama hiç değilse bu namussuz damgası vurulmaktansa kavga etmek iyidir.Sen susarak yaptığını kabul etmiş sayılırsın.

3. Chorus

Chorus Admin

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    83

Ya aslında hayvanlar falan diyorsun , sevse ne olacak küçücük çocuk diyorsun ama bizim ülkemizde hüseyin üzmez diye bir gerçekte var.Kimin ne olduğunu bilemezsin ama tabii garip bir davranış olmuş çocuğu dövmeleride.Napıyorsun birader deyip uyaradabilirlerdi.

4. murathep

murathep rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    28

sen sesini çıkarma sonra bu ülkeden nefret ediyorum de basın gidin efendim

5. tenpanter

tenpanter olduser

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Bu olay bana Türk halkının etiğinin ve ahlak kurallarının kısmen değişime gittiğini gösterdi.O çocuk bunu saf ve bütün iyi niyetiyle yapmış olabilir, evet ama toplumun bu tarz olayları duya duya ne derece etkilenmiş olduğunu görmüş oluyoruz.

Şu öpücük olayını bende tasvip edemedim çünkü insanları hiç bir zaman bilemezsin ve çok büyük yanlış anlaşılmalara yol açmış.

%100 haklı tarafta yok bence.

6. lemonade

lemonade exlmanager

Beğenilen Mesajlar:
    40
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    студент

Katılıyorum, ben de baya büyük bir tepki gösterirdim.
    Adam sonuçlarını düşündüğü için şikayetçi olmuyor yani bunları düşünmeye sebep olucak toplumsal zihniyete cidden lanet olsun.

7. Lordzek

Lordzek psuser

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci

Adamlardaki düşüklüğe, seviyesizliğe bak. İnsan bir sorar, konuşur, rahatsız oluyorum kardeşim yapma der. Ama bu ODUN olarak tabir ettiğimiz duygudan, sevgiden, medeniyetten yoksun insanlar bu tarz yersiz hareketler yapıp insanların adını "çocuk sapığı" olarak çıkartabiliyor.

Onu bunu geçtim hala sözlükte " sende niye öpücük yolluyosun kardeşim? " diyenler var. 45. entryde adam sonradan öpücük derken ne yaptığı anlatmak zorunda hissetmiş kendisini böyle odunlar olduğu için.

8. frityus

frityus playboy

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Kargo genel müdürü

Orda kaç kişi varsa girerdim Allah ne verdiyse ki büyük ihtimal 4 tane saçma sapan vuran adamdan bahsediyoruz kır gitsin..
    ps:1 haftada o izler geçmez
    ps2:Şikayetçi olman lazımdı
    ps3:Bizene sen üstüne düşeni yapmamışsın

9. Belarj

Belarj rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38

bunu yazan belli çelimsiz birisi saldıranlarında belli var bi sıkıntısı buna patlamışlar bunuda gözüne kestirip yemişler bir güzel bundada zerre cesaret olmadığından zırıl zırıl ağlamış korkudan şikayetçi bile olamamış bu kafayla gitsin eciğiyle cücüğüyle hayatı boyunca ezerler bu kardeşi allah akıl fikir versin ne diyim

10. Phantoso

Phantoso rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Donanım Teknisyeni

Şahsen benim başıma gelmiş olsa o anda sakinliğimi koruyamazdım her halde. Ya bu çocuk gibi tanınmaz hale gelirdim yada katil olurdum. :)

11. CherryBrandy

CherryBrandy  

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Kardeşimiz sanırım ufak tefek , hep kavgadan gürültüden kaçmış , vurmasını bilmeyen biriymiş ki korkmuş bayağı. Ne olursa olsun orada sana karşı yapılan saldırı var en azından kendini savunmayı deneyebilirdin. Adamlarda anlamış tabi arkadaşın bu durumunu abandıkça abanmışlar. Kardeşim kusura bakma birazda sende suç var. Tamam dayak yersin ama böyle pısırıklık yapma. Ha tabii ki bir kesim insanımız bu konularda çok ön yargılı davranıyor çok fazla reaksiyon gösteriyorlar.

12. ironEyE

ironEyE rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Şu anda farkında olmadan bana da sallıyorsunuz, bende böyle biriyim. :D

13. Slim Shady

Slim Shady  

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları: