1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Life Fitness'tan yeşil girişim


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Sağlıklı bir yaşamın anahtarını size sunan Life Fitness kullanıcı kolaylığı sağlayan menüsü, sessiz çalışması, nabız ölçüm sistemleri gibi birçok özelliği sayesinde spor yapmayı eğlenceli ve güvenli bir hale getiriyor ve çevre dostu uygulamalarıyla sektörüne öncülük ediyor.

  Bir fitness cihazından beklediğiniz sessiz çalışma, ömür boyuna varan garanti süresi, şık tasarım, kişiye özel fitness programı oluşturabilme, spor yaparken i-pod’unuzdan film izleyip müzik dinleyebilme, eklem yerlerinizi koruyan zeminler ve kalp atış hızınızı kontrol edebilme yeteneği ve daha fazlası Life Fitness’ta mevcut.

  Gelişen değerlerimiz ve bir nevi mecburiyet bizleri işlevsel özelliklerinin yanı sıra az enerji üreten, atıklarını dönüştürebilen ve çevre dostu uygulamalar yapan markalara yöneltiyor ve onları kullanmak bizim de sosyal sorumluluk anlayışımızın bir parçası oluyor.

  Life Fitness de bu alandaki sorumluluğunu yerine getirmeye çalışarak üretim, dağıtım ve geri dönüşümde çevre dostu birçok uygulamaya imza atıyor.

  [​IMG]

  Yapılan çalışmaları özetlersek;

  Life Fitness sağlıklı bir çevre için cihazların üretiminde zararlı maddelerin kullanımını sınırlandırıp, kağıt ve elektrik kullanımını en aza indirgeyip, hurda ve atık materyallerden paketlemede kullanılan kartonlara kadar her şeyi geri dönüştürüyor. Yani sizin yaktığınız enerji çevreye artı olarak geri dönüyor.

  * Life Fitness hurda ve atık metallerin %95'ini geri dönüştürüp, dünyamızın, yılda yaklaşık bir milyon kilo atık metalin oluşturacağı zararlı etkilerden koruyor.
  * Paketlemede kullanılan kartonların ise yaklaşık 187 tonunu geri dönüştürüyor.
  * Global anlamda tüm ofislerinde kullandığı kağıt ve sarf malzemelerini geri dönüştürüyor. Bu yeni kağıt ve paketleme malzemesi için daha az ağacın kesilmesi ve doğal kaynakların daha az kirletilmesi anlamına geliyor.
  * Life Fitness fabrikalarında yoğun kullanım saatlerinde ışıkları daha az kullanarak ve klimaların çalışma yoğunluğunu düşürerek yaklaşık 400.000 watt elektrik yükü azaltıyor.