1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Lie to Me


 1. BrendiBelle

  BrendiBelle rank8

  Kayıt:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.827
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  BrandiBelle İle Özel Bir mekanda ^^

  [​IMG]
  Ortalama bir insan on dakikada üç yalan söylermiş. Karşısında Dr. Cal Lightman varsa istediği kadar söyleyebilir, sonuçta Lightman, ekmeğini insanların söylediği yalanlardan çıkarıyor.

  Fox kanalı 2009'a yeni bir diziyle giriyor, hem de başrol için Tim Roth gibi bir ustayı kandırmışlar. Kandıranlar da, daha önceden Arrested Development ile 24'ün yürütücü yapımcılığını yapmış bir ekiple, The Evidence dizisinin yaratıcı ekibi. 21 ocak itibarıyla her akşam 20:00'da yayınlanacak olan dizi kendi müptelalarını yaratacak cinsten.

  Lie To Me bir karakter ve ekibinin etrafında dönüyor. Doğaüstü değil ama yalan tespiti konusunda ekstra yetenekli olan Dr. Lightman’ın sırrı insanların mimiklerini, seslerini, vücut hareketlerini bir yalan makinasından daha kesin olarak tespit ve analiz edebilmesinde yatıyor. Bu yeteneği keskin bir zekayla birleşince de, yalanın neden söylendiğini de ortaya çıkarıveriyor.

  Fakat çocukluk hayalimiz olan zihin-okuma laneti Dr. Lightman’ı da özel hayatında problemli bir karaktere dönüştürüyor. Sonuçta, her söylediğiniz yalanı farkeden birisinin yanında ne kadar zaman geçirebilirsiniz ki?

  Dr. Cal Lightman kendi ismiyle kurduğu şirketle polise, ajanlara, davalara ücreti karşılığında hizmet veriyor. Tabi bu iş için yanında çalışan bir de ekibi var. Dr. Gillian Foster uzman bir psikiyatrist. Detaylardan ziyade büyük resme bakma becerisi sayesinde, içinden çıkılmaz davalarda Lightman’ı detaylardan uzaklaştırabiliyor; Lightman’a en yakın karakter de kendisi. Eli Loker ise Lightman’ın en iyi araştırma görevlisi, kendisi yalan özürlü olduğundan Lightman’la iyi geçiniyor. Fakat hiç yalan söyleyemediği içindir ki, sorunlu bir tip olarak kabul ediliyor. Takıma bir de yeni katılan Ria Torres var ki, henüz eğitimle perçinlenmemiş olsa da, yalan tespîti konusundaki doğal yeteneği sayesinde çoğu davada kendini gösteriyor.

  [​IMG]
  Dizinin yaratıcı yazarı Samuel Baum yalanlar üzerine bir iş yapmaya karar verdiğinde, gitmesi gereken kişinin Dr. Paul Ekman olduğunu bilecek kadar uzun süredir yalanlar üzerinde çalışıyormuş. 1937 doğumlu Paul Ekman duygular ve duyguların ifade biçimi hakkında yıllarını geçirmiş bir psikolog. Hatta yirminci yüzyılın en önemli 100 psikoloğundan biri olarak gösteriliyor. Bir yılı aşkın süredir Baum’la çalışan Ekman, bir sezon boyunca da diziye danışmanlık yapmaya devam edecekmiş. Ekman’a göre insanın yedi temel duygusu varmış. Bunlar korku, kızgınlık, şaşkınlık, iğrenme, aşağılama, üzgünlük ve mutlulukmuş. Lie to Me de bu doğrultuda tasarlanmış.
  [​IMG]
  Tüm bunlardan yola çıkarsak, akıllara iki dizi geliyor. İlki, Türkiye’de henüz tam keşfedilmemiş olsa da, Amerika’da büyük reyting başarısı yakalayan The Mentalist ile ciddi benzerlikler taşıdığı hemen göze çarpıyor. Bir diğer dizi hakkında ise çok açık bir kanıt yok tabi fakat House MD’nin formülünden de faydalanmışa benziyor Lie to Me.

  Kod:
  4.bölümüne kadar diziyi izledim ve çok beğendim.izlenmesi gereken bi dizi :)
   
 2. Truth

  Truth rank8

  Kayıt:
  23 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.545
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konoha Village :)

  Güzel gözüküyor bakalım :)
   
 3. Espio

  Espio rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.719
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Home

  Ellerine sağlık güzel topic olmuş , dizi daha ilk sezonun 12. bölümünde Tr'de yayınlanmıyor ama netten takip edebilirsiniz son zamanlarda izlediğim nadir insancıl filmlerden birisi bende tavsiye ederim.
   
 4. Winterspring

  Winterspring rank8

  Kayıt:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  viewforum.php?f=509

  Ortalık dizi ile doldu , cumartesi günleri takip ettiğim tüm dizilerin güncel bölümlerini oturup bir kerede izliyorum başka türlü baş edilmiyor.
   
 5. V.I.P

  V.I.P Buralıyım

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.563
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  FB

  :thumbsup: