1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Lian-Li'den kriz desteği: LanCool DragonLord serisi


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.451
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Lian-Li'den kriz desteği: LanCool DragonLord serisi


  [​IMG]


  Çok yüksek kaliteli kasalarıyla tanınan Lian-Li'in özelliklerinden birisi de sadece aluminyum kasalar üretmesi. Aluminyumun yapısı gereği hafif olan bu kasalar, aynı zamanda da ister istemez bildiğimiz çelik kasalara göre pahalı oluyorlar.

  Küresel ekonomik durgunluğun kullanıcıların alım gücünü etkilediğini ve yüksek fiyatlı kasalara bir alternatif gerektiğini farkeden Lian-Li, bu konuda çalışmak için kolları sıvayarak kendisine yeni bir alt marka yaratmış. Yeni marka LanCool adını taşıyor ve bütünüyle Lian-Li'ye ait bir operasyon. LanCool'un özelliğiyse temelde Lian-Li tasarımlarına dayanan kasaları, aluminyum yerine çelik sacdan üreterek ekonomik alternatifler sunmak.

  İşçiliğin ucuz olduğu Çin'e karşın, diğer tüm Lian-Li kasaları gibi Tayvan'da üretilen LanCool kasalar detaylarında Lian-Li özelliklerini yansıtıyorlar. Örneğin çoğu LanCool modelinde, Lian-Li'nin pahalı kasalarındaki vidasız montaj sistemleri aynen kullanılıyor. LanCool PC-K62 gibi modellerde sabit diskler ve fanlar için titreşim önleyici lastik vidalar vs. de aynı pahalı modellerde olduğu gibi kullanılmakta. Zaten kasaların iç ve dış tasarımı, genelde benzer Lian-Li modelleriyle hemen hemen aynı.

  LanCool DragonLord serisi altında şu an için 4 kasa duyurulmuş. Bunlardan PC-K62 modeli en üst model ve Lian-Li PC-P50'yi hem görünüş, hem özellik olarak çok andırıyor. 210 x 460 x 490mm ölçülerindeki kasa önce bir 14 cm, üstte iki 14 cm ve arkada bir 12 cm fan ile geliyor. Kasanın yan paneli pencereli.

  K62'ye göre biraz daha ekonomik olan PC-K60 210 x 460 x 490mm ölçülerinde. Bu kasada da önde bir adet 14 cm, üstte iki adet 14 cm ve arkada bir adet 12 cm fan var. Bu modelde yan panelin pencere konusu seçime bağlı.

  Üstte fan takılı olmadan gelen ama 2 adet 14 cm fan için yeri hazır olan PC-K58 modeli ön ve arka yüzünde birer 12 cm fan takılı olarak geliyor. 214 x 496 x 498mm boyutlarındaki bu kasada da pencere seçeneği var.

  Serinin son üyesi olan PC-P56 modelinde üste fan takma olanağı yok. Kasanın ön ve arkasında birer 12 cm fan takılı olarak geliyor. Boyutları 210 x 460x 490mm olan bu kasa, serinin en ekonomik üyesi ve pencere seçeneği de sağlıyor.

  Türkiye pazarında bir atak yapmaya hazırlanan Lian-Li, LanCool ürünlerinin de kısa süre içinde Türkiye pazarına verileceğini haber vermekte. Kasaların detaylarını merak edenlerse http://www.lancoolpc.com adresini ziyaret edebilirler.


  [​IMG]
  [​IMG]