Loras

Evet arkadaşlar bahsettiğim üzere çok sık olmasada arada rehberler hazırlayacağım.. Önceliği favori herom olan Tristana'ya yani malum küçük kızımıza verdim. Hatırlatmam gerekirse resimler dışında herşey kendi yazımdır :dance:

Öncelikle Hero resmimiz:

Başlangıç Özellikleri:
Damage 44.5 (level başı +3) Health 415 (level başı +82)
Mana 193 (level başı +32)
Move Speed 310
Armor 15 (level başı +3)
Spell Block 30
Health Regen 1.02 (level başı +0.13)
Mana Regen 0.79 (level başı 0.05)

Rapid Fire: Bu skilli kullandıgımızda Tristina inanılmaz bir attack speed ile saldırmaya başlar 7 saniye sürer. İlerleyen lvllarda attack speed artıran itemlerle beraber inanılmaz bir hal alıyor..
Her levelda 80 mana harcanır..

Rocket Jump: Güzel bir uzaklıktan düşmanlarına veya istediği bir alana zıplarken rakibi 3 saniye boyunca %60 slowlar hemde belli bir damage verir.. Bu skilli kaçmak içinde kullanabilirsiniz. Ve pasif özelliği vardır bir düşman tristina tarafından öldürülürse veya asistlenirse bu skillin cooldown u 0 lanır..
Her levelda 80 mana harcarız ve skill lvla göre 70/115/160/205/250 (+0.8) damage veririz..

Explosive Shot: Bu skill hem pasifdir hem aktif.. Aktif özelliginden bahsedecek olursak, rakibe ateşli bir top atarsınız ve rakibinizin canını skill lvla göre 4/5/6/7/8 saniye boyunca 25 can götürürsünüz ve 50/60/70/80/90 mana harcarsınız..
Pasif özelligi ise, bir rakip hero veya bir minionu öldürdügünüzde patlar ve yanındakilere hasar verir yani canı çok az olan 3 minion yan yana ise 1 vuruşla 3ünüde öldürebilirsniz.. bu damage skill lvlına göre 50/75/100/125/150'dir..

Buster Shot:Ve geldik ultimize tristina rakibine büyük bir top fırlatır ve skill lvlına göre 300/400/500(+1.5) damage verir ve patlamanın etkisiyle rakip ileri fırlar.. fakat rakibin çok yakınında bir rakip daha varsa oda ileri dogru fırlar..bu skilli oyunda birinden kaçarken kullanabiliriz adama ultileyince geriye dogru gidicektir ve rahatla kaçabiliriz..fakat yanındaki rakipler ileri dogru fırlasada damage almaz yani tek skill attıgımız rakip damage alır.tüm lvllarda 140 mana harcanır..

Draw a bead: Passive skillimizdir. Her lvlda heromuza range ekler.

Benim Skill Dağılımım...

Arkadaşlar bu heroda cidden tecrübem var ve bana sorarsanız başlarda attack speed'e gerek yok..belirtmem gerekirse W-E-W-E-W-R-W şeklinde ilerler yani önce 2.skilli ardında 3.ü fullerim fakat illa olsun isterseniz arada bir yerde ilk skille verebilirsiniz..

Benim İtem Buildim...

Kesinlike Dorans Dagger ile başlayın..
Ardından Berserkers Greaves kasın..
Sonrasında Infinity Edge alalım..
Zeal kasalım ve ardından bunu
Phantom Dancer'a çevirecegiz.

Bana sorarsanız bunların ardından The Bloodthirster kasalım.

Sona dogru yaklaştıkça Dorans Dagger'ı satıp yerine Madred's Bloodrazor kasıyoruz

Ve oyun bitmemiş olursa Frozen Mallet kasalım zaten late gamede crit ve atack speedimiz süper olacak bu şekilde rakibi slowlar ve peşleyebiliriz.Ayrıca itemin verdigi +700 HP de az değil.

Eğer oyunda saglam bir damage verebilcek nuke dedigimiz herolardan varsa Magic Resist kazmanızı öneririm..

Arkadaşlar resimler LoL ün resmi sitesinden alıntıdır.. Onun dışındaki herşey kendi yazım kendi terchimdir umarım faydalı olmuştur.. Cidden uğraştıgım ve iyi olduğunu düşündügüm bir rehber oldu :dance:

Advance

Yalnız gördüğüm kadarıyla life steal içeren bir item almamışsın, life steal içeren bir item eklersen güzel olur bence + olarak end game item olması için(uzun süren oyunlarda) dorans blade'i satıp madrad's bloodrazor alırsan her vuruş %4 hp götüreceği için attack speed ile birlikte muhteşem bir kombo olur^^

Advance

Loras demiş ki:
Çok haklısın genelde dorans satıp Bloodthirster kasıyordum unutmuşum, hemen ekliyorum :muck:
madred's bloodrazor dedim end game olarak dorans'ı satıp alacağın item olmalı bloodrazor
bloodthirster black cleaver yerine veya frozen mallet yerine olmalı

Loras

Advance demiş ki:
Loras demiş ki:
Çok haklısın genelde dorans satıp Bloodthirster kasıyordum unutmuşum, hemen ekliyorum :muck:
madred's bloodrazor dedim end game olarak dorans'ı satıp alacağın item olmalı bloodrazor
bloodthirster black cleaver yerine veya frozen mallet yerine olmalı

Rehberin son hali istediğim gibi oldu, ilk rehberim oldugu için bir heyecan var :lol:

Advance

Sabitten inebilir bu konu hem outdated, hem de resimler falan gitmiş

Yukarı Alt