1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Leadtek'den profesyonel video kartları


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Leadtek'den profesyonel video kartları


  NVIDIA'nın Quadro serisi profesyonel ekran kartlarını üretme lisansı verdiği 3 firmadan (diğerleri PNY ve ELSA) biri olan Leadtek, Quadro teknolojisini sadece 3D modelleme ve animasyon için değil, dijital video işleme alanında da kullanıyor.

  Leadtek'in bugün duyurusunu yaptığı profesyonel düzey iki karttan ilki, doğrudan NVIDIA Quadro teknolojisine dayanmakta. Firmanın Quadro SDI Capture Card adını verdiği ilk ürün,SD, HD ve 3G-SDI formatlarında video görüntülerini doğrudan ekran kartı belleğine kaydedebilen bir video yakalama kartı. Kart aynı anda 4 HD video kaynağını kaydedebiliyor.

  Leadtek'in duyurduğu ikinci kart ise, birinci kartı tamamlar nitelikte bir video çıkış kartı. Quadro SDI Output Card adı verilen bu kart, sistemin işlediği ve üzerine efekt uyguladığı görüntülerin profesyonel yayıncılık için kullanılan video monitör ve diğer yayın ekipmanlarında gerçek zamanlı olarak izlenebilmesini sağlıyor.

  Her iki kart da PCI Express veriyolunu kullanıyor. Kartların video giriş-çıkış noktaları, yayıncılık sektöründe kullanılan profesyonel ekipmanla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Leadtek, kartlar konusunda bir fiyat belirtmemiş.


  [​IMG]
  [​IMG]