1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Last Chaos [İlk Adım]


 1. Milano

  Milano rank8

  Kayıt:
  8 Mart 2008
  Mesajlar:
  12.855
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Staples Center / L.A  İLK ADIM
  1. Kayıt ol!

  Eğer hala Last Chaos´a kayıt olmadıysan hemen burada olabilirsin : http://lastchaos.gamigo.web.tr/

  Sadece istediğin kullanıcı adını, şifreni ve ePosta adresini gir ve kullanım sözleşmesini kabul et. Kullanıcı hesabını aktive etmek için verdiğin ePosta adresine yolladığımız ePosta daki onaylama linkine tıkla ve verilen talimatları uygula.


  2.Oyunu indir!

  Download
  http://lastchaos.gamigo.web.tr/download/
  Download


  İndir bölümüne girerek oyunu bizim veya ortaklarımızdan birinin sayfası üzerinden indirebilirsin.

  Oyun kurulumu bildiğiniz gibidir. Zorlanacağınız bir kısım yok.


  3. Oyna

  Oyuna başlamak:

  [​IMG]

  Oyunu yükledikten sonra masaüstünüzde yukarida bir sembol belirecektir.

  [​IMG]

  Masaüstündeki kısayola ek olarak Windows-Başlangıç menüsüne Last Chaos dosyasıi eklenmiştir. Masaüstünüzde ki kısayola iki kez tıklayarak veya başlangıç menüsünde bulunan dosyayı kullanarak Last Chaos´u başlatabilirsiniz.

  [​IMG]

  Last Chaos masaüstündeki kısayol üzerinden veya başlangıç menüsünden başlattıktan sonra yanda gördüğünüz pencere belirecek ve Last Chaos´ta yapılan en son değişikler otomatik olarak yüklenecektir. En son değişikler de yüklendikten sonra „Başlat“ kutusuna basarak oyun başlatabilirsiniz.


  [​IMG]

  Bu pencerede bulunan kutulara kullanıcı isminizden ve şifrenizden oluşan kullanıcı bilgirenizi giriniz. Bu işlemin devamında bir Server secip, sectiginiz Server üzerinde bir kanal belirleyiniz. Eğer hala size ait bir oyuncu karakteri yaratmadıysanıiz, sistem sizi otomatik olarak Karakter yaratımı bölümüne götürecektir.

  Karakter Yaratımı:

  (1) Altı karakter sınıfında birini secip istedigin oyuncu ismini gir.

  [​IMG]

  (2) Karakterini yarattıktan sonra yarattığın karakterin secerek oyuna girebilirsin. Her kullanıcı hesabı en fazla dört karaktere sahip olabilir.

  [​IMG]

  (3) Ayarlar bölümünde değişik grafik efekleriyle beraber farklıi çözünürlük ve ses özellikleri de secebilirsin.


  Kullanıcı Arabirimi:

  [​IMG]

  [​IMG] Bu bölümde karakterinizin durumuyla ilgili bilgilerin bulunduğu göstergeleri görürsünüz. Kırmızı renkteki çizgi hayat puanlarınızı, mavi çizgi mana puanlarınızı ve gri olan çizgi de tecrübe puanlarınızı gösterir. Eğer hayat puanlarınız bulunduğu çizgi „0“ noktasına gelirse şehirde tekrar canlandırılmak üzere ölürsünüz. Mana puanlarınız sıfır noktasına geldigindeyse büyü yapamaz veya özel saldırı tekniklerinizi kullanamazsınız. Bununla beraber tecrübe puanlarınız 100% durumuna ulaştığında seviye atlarsınız. Ayrıca bu bölümde eşyalarınızı ve karakter detaylarınızı gibi diğer göstergelerin açmaya yarayan kutular bulunmaktadır.


  [​IMG] Bu pencere size durum göstergesinde ki karakter detayları kutusuna tıklayarak açabileceğiniz karakter detaylarınızı gösterir. İsminizden, kayıtlı olduğunuz loncaya ve nitelik ve özellik puanlarınıza kadar herşeyi bu göstergede görebilirsiniz. Bu pencerenin sol tarafında bulunan kutular aşağıda açıklanacak olan farklı menüleri açmanızı sağlar.

  [​IMG] Bu kutu karakter detayları penceresini içerir ve ana pencereyle beraber otomatik olarak açılır. Bu pencere 2 ayrı bölümden oluşur.

  [​IMG] Bu sekme üzerinden, pencerenin üstündeki 3 sekme ile çeşitli becerilerin bulunduğu ve erişim çubuğuna ekleyebileceğiniz beceriler menüsüne ulaşabilirsiniz.

  [​IMG] Buradan, karakterinizin hükmettiği temel aksiyonları görebilir ve erişim çubuğuna ekleyebilirsiniz. Davranışlar ve harita gibi şeyler aksiyonlar arasında sayılabilir.

  [​IMG] Bu sekme altında, yeni karakterinize farklı jestler yaptırabileceğiniz çok çeşitli duygusal davranış seçeneklerini bulabilirsiniz.

  [​IMG] Burada, grup davetiyesinin çeşitli versiyonları ve grup liderliğini başka bir karaktere verme gibi grup aksiyonları bulabilirsiniz.

  [​IMG] Burada, sistem ve sohbet penceresini bulabilirsiniz. Üstteki bölümde, savaşlardan kazanılan deneyim puanları ve alınan nesneler gibi sistem mesajları bulunurken, alttaki sohbet bölümünde oyuncular birbirleriyle sohbet edebilir. Alttaki butonlara tıklayarak, o an yazdığınız kanalı seçebilirsiniz.

  [​IMG] Bu, 1. öğenin altındaki durum göstergesi bölümünde sağdan ikinci butona tıklayarak açabileceğiniz envanter penceresidir. Üstteki bölümde, kayıtlı güncel silahlarınız ve teçhizatınız listelenmiştir. Sol taraftaki sekme üzerinden çeşitli kategorilerin nesnelerini görebilirsiniz.

  [​IMG] Burada, tüm becerileriniz, çeşitli standart aksiyonlar ve atanmış tuşa savaş sırasında hızlı bir şekilde basarak Heil ve gibi nesneler ekleyebileceğiniz erişim çubuğu bulunmaktadır.

  [​IMG] Burada, güncel konumunuz ve en önemli NPC’lerin çizilmiş olduğu mini harita ve çeşitli mini harita ayarları ve grubunuz için mini harita üzerinde bir sinyal görüntüleme olanağı bulunmaktadır.

  [​IMG] Bu noktada, duruma bağlı olarak küçük bir buton yanıp sönmeye başlar. Bu, sizin için bir görev olduğunu bildirir. Bu butona tıklarsanız, görevle ilgili bilgiler gösterilir ve görevi alma veya reddetmeniz istenir.  Oyun içinde karakterlerin geliştirilmesi:

  Seviye Atlamak


  [​IMG]

  Karakterinizin tecrübe puanları 100% durmuna geldiğinde karakteriniz seviye atlar. Seviye atladığnızda güç, çeviklik, zeka ve dayanıklılık nitelikleriniz arasında istediğiniz gibi dağitabileceğiniz bir puan [1] alırsınız. Durum puanlarınızın artması karakterinizin yeteneklerinin de beraberinde artmasina olanak sağlar. Örneğin dayanklılığınızın artmasıyla maksimum hayat ve mana gücünüzde artar. Başka durum özelliklerini ve yeteneklerle ilgili detaylı bilgiyi spoilerde bulabilirsiniz.

  Her karakterin niteliklerini belirleyen 4 tane durum değeri vardır. Her atladığı seviyede karakter bu özellikler arasında istediği gibi dağitabileceği 1 durum puanı alır. Durum özeliklerini arttırmak karakterin niteliklerini etkilemektedir.

  [​IMG]

  Durum değerleri

  Güç – Karakterin vuruşunun şiddetini ve vereceği zararın miktarını belirlemektedir.
  Çeviklik – Karakterin vuruşunun isabetini belirlemektedir.
  Zeka - Karakterin yaptığı büyülerin şiddetini ve vereceği zararın miktarını belirlemektedir.
  Dayaniklilik – Karakterin hayat puanını ve mana gücünü belirlemektedir.
  Nitelik degerleri
  Saldırı
  Büyü
  Korunma
  Büyüden korunma
  Hayat Puanı (HP)
  Mana Puanı (MP)

  Karaktere göre durum değerlerine eklenen puanlar farklı etkiler göstermektedir. Mesela bir Barbar’ ın aldıgı güç puanı bir Düzenbaz’ a göre farklı etkiler sağlamaktadır.

  HP ve MP

  HP „Hayat Puanı“ bir karakterin sağlık durumunu ve buna oranla ölmesine kadar dayanabilmesi için kalan yara durumunu gösterir. Bir karakterin ne kadar çok HP´si varsa o karakter o kadar dayanıklıdır. MP “Mana Puanı“ bir karakterin büyü gücünü gösterir. Karakter büyü yaptıgı zaman mana gücü harcar.

  Karakter Seviyesi

  Bir karakterin seviyesi onun gücünü gösterir. Yani bir karakter ne kadar yüksek seviyedeyse o kadar da güçlüdür. Seviye atlayan karakter otomatik olarak niteliklerine bonus alır (HP, MP, etc…) ve 4 durum özellığı arasında dağıtabileceği bir durum puanı elde eder. Ayrıca karakter seviyesi yükseldikce başlangıçta bulunmayan yeni yeteneklerde elde edebilir.

  Karakter bir seviye atlamak için düşmanlarını öldürerek veye aldıgı görevleri yerine getirerek tecrübe puanları toplamalıdır. Yeterli tecrübe topladığı zaman karakter seviye atlar ve yeni seviyenin getirdiği bonusları ve ek puanları alır.

  Karakter Yetenekleri

  Karakterler niteliklerini geliştirmek veya özel dövüş tekniklerini ve büyüleri kendileri ve yoldaşları üzerinde uygulamak için yeni yetenekler öğrenebilirler. Tabii ki her harakterin öğrenebileceği kendine özel yetenekleri bulunmaktadır.

  Karakter yeni yetnekler öğrenemek için düşmanlarını öldürerek yetenek puanları toplamalıdır. Yeterli yetenek puanı el ettiği zaman kendi karakter sınıfının bir üstadında yeni yetenekler veya kendine olan yeteneklerin yüksek seviyelerini öğrenebilir. Ayrıca bütün karakterlerin öğrenebileceği zanaatlar bulunmaktadır. Öğrenilen zanaatlar sayesinde karakterler yeni eşyalar yapabilir veya ellerinde bulunan esyaları iyileştirebilirler.


  Durum puanlarının dışında savaşarak seviye atlamanızı sağlayacak tecrübe puanları da [25] alırsınız. En çok puanıysa sadece kendi seviyenizle aynı veya yakın seviyede bir düşmanla savaşarak elde edersiniz. Sizden olduğunca yüksek veya düşük seviye de rakiplerle savaşarak sadece çok düşük tecrübe puanı elde edebilirsiniz.

  Yetenek puanlarıyla şehirde bulunan kendi sınıfınızda bir yetenek üstasından veya bir zanaat üstadından yeni yetnekler öğrenebilir veya bulunan yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Seçebileceginiz yeteneklerse seviyenize göre değişir. Artan seviyeyle beraber düşmanlarınıza karşı kullanabileceğiniz daha güçlü ve çeşitli yetenekler öğrenebilirsiniz.


   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  gratzz bro ^^
   
 3. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Oyun yeni olsa gerek oyunlarla pek alakam yok ama duymadım pek sanki :roll: Güzele benziyor aslında ^^

  Ps. Ellerine sağlık bro , güzel konu olmuş :muck:
   
 4. Milano

  Milano rank8

  Kayıt:
  8 Mart 2008
  Mesajlar:
  12.855
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Staples Center / L.A

  m2 tarzı birşey sanırım bro.
   
 5. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  metin2'nin biraz gelişmiş modeli diyebiliriz.
   
 6. _SpinozA_

  _SpinozA_ rank8

  Kayıt:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  874
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  izmir sokakları

  indirmeye basladım bakalım nasıl birşey
   
 7. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  bende indirdim kurdum gece akacağım oyuna 8)
   
 8. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  tamadır indiriyorum okan abi serwer söyle hngi serwerda oyanayayım ve class olaak tavsien ne fzla atak wuran class ne?
   
 9. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.


  6 numaralı serverdayım karakter olarak titan açtım ama sen elf aç tatlı olur elfte :muck:
   
 10. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  hmm tama geliyorum birazdan nickimi burdan yazarım.ben büyücü düşündüm ama yksk atak gücü fln srodaki wizz gbi ama bakarız.daha oyuna girmedim çok türk war mı?
   
 11. memolixx

  memolixx rank8

  Kayıt:
  16 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  0
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  oyun Türkçeleştirildi gamigo tarafından server full Türk zaten ama ben çok beğenmedim kasarken pot problemi oluyor lvl yükseldikçe problem daha da çok artıyor 3. server lvl 17 elf nick Hieras.
   
 12. NoMoreLove

  NoMoreLove exlmanager

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  6.575
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Ankara

  Grafikleri beğenmedim. ^^
   
 13. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  tema olarak knighta benzio efekt bakımndan knighttan daha iyi daha girmedim ama gircem şimdi küçük bi işim warda onu halledein oyundaım :D
   
 14. memolixx

  memolixx rank8

  Kayıt:
  16 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  0
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  en büyük sorunuda townda kasma yapması sanki aion oynuyoruz,bir kaç görev sonunda hayvanınız oluyor ejderha veya midilli bir sorunda bunların hp ve enerji ilaçlarını çıkartmak madenden ve çiçeklerden çıkartıyorsunuz ama o kadar kolay çıkmıyor bir hayvanın %100 hp doldurmak iiçin 1 2 saat çiçeklerde ugrasmanız gerekiyor bu enerji için dahada zor.
   
 15. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  hmm cok zor oyun oynadım ama hallederiz :D lv kasmak nasıl fln max lv kaç
   
 16. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  max lvl 80 kasmak kolay gib i duruyor sonraları bilemem tabiki.
   
 17. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  hmm süper o zamann srodanda sıkılmıştım oyunda cok player wr mı yoksa m2 gbi şehrler boş fln mı + serwera girme sorunu burdada war mı :)
   
 18. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  361
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  tek tıkta oyundasın ve serverlar kalabalık bakalım hatun varmı :P
   
 19. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  serwerlar kalabalık mı 6nr serwrın 1. ve 2. sehirleri boş kmsecikler yok :D dier swleri bilemm tabi bnden bi tavsiye yeni açacaklar büyücü accsınlar 10 numara tek wurusta indirio hemende yatmıyor^^ nick :Xaizor se:6
   
 20. serdar992

  serdar992 rank8

  Kayıt:
  14 Aralık 2008
  Mesajlar:
  35
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Metin 2 özentisi bişey oynanmaz yani xD