Nette Gezerken Dikkatimi çekti Denemekte Yarar Var.
Laptoptaki Isınma Sorunu, Laptop çok ısınıyor nedeni ve çözümü nedir? Laptoptaki Fazla Isınma Sorununu Nasıl Çözerim?

Laptopların en büyük özellikleri her yere taşınabilmesi ve kullanılabilmesidir. Ancak laptopların hava dolaşımını sağlaması için düz bir zemine ve üzerinde bulunduğu zeminle kendi arasında ufak bir mesafe bulunması gerekir. Oysa yatak ya da yastık gibi yumuşak eşyaların üzerinde kullanılan laptopların sıcakları ciddi oranlarda artış gösterir; zira hava dolaşımı bu tür objelerin üstünde sekteye uğrar. Bu nedenle bu konuda azami dikkat gösterdikten sonra aşırı ısınma problemi, eğer laptopun kendisinden kaynaklanan bir problem yoksa, ortadan kalkacaktır.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hyperion demiş ki:
laptopun işlemcisi ve gpu su zorlandığı zaman da ısınabiliyor =) en kolay çözüm alta bi laptop altlığı koymak

üfürme hacım üfürme her laptop'ın fanı altta egzos görevi yapmak ters hava akımı oluşturursun bu sefer hepten ısınır kapanır durur :mrgreen:

PS : ki kaliteli laptop'ların hava kanalları arkadadır 8)

benım bildigim cok ısınıyorsa içinde baya toz var demektir içini temizlettirdimi sorun kalkacaktır

xFactoria demiş ki:
ben altina kitap koyuyordum sol taraftaydi benim fan sol tarafi bos birakiyordum 0 sicaklik hatta - bile olabilir 8)
bende bu yöntemi kullanıyorum :D ama fanı değiştirmek daha mantıklı

Masaüstüne geç laptopla artisliğin luzumu yok :lol:

Yukarı Alt