Bi arkadaşım Laptopunu yenilemeye karar vermiş benden öneri istedi, ben fazla anlamıyorum konu açayım dedim. Bütcesi 2000TL bu fiyata uygun laptop önerir misiniz?

Asus i7 Alınır O Paraya

Ortalama 6-8gb ramli
500+ HDD ye sahip
2gb 128-256 bıt ekran kartlı

Bir notebook istedigi magazadan bulabilir. Bütcesi Gayet İyi :thumbsup:

HP DV 6. 1 Ayı olmadı daha canavar gibi :mrgreen:
8 GB RAM
HD 6770 1 GB 128
1GB HDD
i7

Gayette işimi görüyor.2200 Civarlarında.

The47

Bilgiliyim
Öneriler için teşekkürer.

@The47: Bilgisayarı alacak olan arkadaşın silkroad ile alakası yok travian'dan tanışıyoruz :) Ve teknoloji çok hızlı gelişiyo daha önce açılmış olan konulardaki önerilere göre hareket edemeyiz. Çünkü o önerilerdeki cihazlar ya ucuzlamıştır ya da demode olmuştur.

The47 demiş ki:
açılan konuların nedense %50 si "bilgisayar alıcam hangisini alıyım" ve "bu pc kaç char açar" dan ibaret oldu. belkide içtigim 7 bardak çaydan sinirlerim bozuk ama sürekli aynı konular açılıyor..

Konuya dönersek;

http://www.hepsiburada.com/Liste/casper-nirvana-cnhbi2620a-intel-core-i7-2620m-27ghz-8gb-640gb-156-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760552&categoryId=98
Notebook dıyorsun vede casper markası önerıyorsun. Lütfen bırak bu işi. Teknik servisinide , satışınıda yaptım , bildiğin Çin Malı Telefon Kalitesinde Casper Notebooklar

Asus Marka Yada HP Alabılırsın. Toshıba Alıcaksan Ekran Kartını ıyı sec , Cunku Genelde Cabuk sorun cıkartıyorlar. Lenovo bile Marka Olarak Tercıh edebilirsin. Fakat En son alacagın marka CASPER olmalı.

hanry006 demiş ki:
The47 demiş ki:
açılan konuların nedense %50 si "bilgisayar alıcam hangisini alıyım" ve "bu pc kaç char açar" dan ibaret oldu. belkide içtigim 7 bardak çaydan sinirlerim bozuk ama sürekli aynı konular açılıyor..

Konuya dönersek;

http://www.hepsiburada.com/Liste/casper-nirvana-cnhbi2620a-intel-core-i7-2620m-27ghz-8gb-640gb-156-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760552&categoryId=98
Notebook dıyorsun vede casper markası önerıyorsun. Lütfen bırak bu işi. Teknik servisinide , satışınıda yaptım , bildiğin Çin Malı Telefon Kalitesinde Casper Notebooklar

Asus Marka Yada HP Alabılırsın. Toshıba Alıcaksan Ekran Kartını ıyı sec , Cunku Genelde Cabuk sorun cıkartıyorlar. Lenovo bile Marka Olarak Tercıh edebilirsin. Fakat En son alacagın marka CASPER olmalı.
bütün pc donanımları zaten çin malı varmı nokia gbi finlandada üretilen ?

Jaysean demiş ki:
hanry006 demiş ki:
The47 demiş ki:

Konuya dönersek;

bütün pc donanımları zaten çin malı varmı nokia gbi finlandada üretilen ?

Olayı anlamamak için diretiyorsun gibi geldi.

Meselenin Nerede Üretildiği Demiyorum. Benim bizzat Patronlarım Çin de. Herşey Kalitesine göre. Orada Orjinal Ürün Yok diyor arada espiri konusudur. Orada Orjinal yerine high quality copy deniyor.

Asus da Çin den Gelir Parçaları . Fakat Asus Parca Kalitesi Olarak 1.2. Sınıf tercıh ederken Casper 3.4. sınıf Kullanıyor. Fark Bu

The47

Bilgiliyim
@hanry içindeki parçalar aynı. O çinse digerleride çin. Asus parçalarında alman malı kullanmıyor. Jaysean ın dedigi gibi aynı. Teknik servistiniz ve hp'nin ısınma sorunları oldugu bilmiyor musunuz? Garip. Ne işle ilgilendigimi bilmeden işimi bıraktırma isteginizse şaşırttı dogrusu.

Masaüstünde ve dizüstünde markalara bakıp kesin kararlar vermeyin. İçindeki parçalar aynıdır.
örnek olarak alacagınız exper, hp, casper yada dell masaüstünün; aynı parçaları almanız koşuluyla sizin topladıgınız bilgisayardan farkı olmayacaktır.

The47 demiş ki:
@hanry içindeki parçalar aynı. O çinse digerleride çin. Asus parçalarında alman malı kullanmıyor. Jaysean ın dedigi gibi aynı. Teknik servistiniz ve hp'nin ısınma sorunları oldugu bilmiyor musunuz? Garip. Ne işle ilgilendigimi bilmeden işimi bıraktırma isteginizse şaşırttı dogrusu.

Masaüstünde ve dizüstünde markalara bakıp kesin kararlar vermeyin. İçindeki parçalar aynıdır.
örnek olarak alacagınız exper, hp, casper yada dell masaüstünün; aynı parçaları almanız koşuluyla sizin topladıgınız bilgisayardan farkı olmayacaktır.

Taktınız Çin e. Parca Kalıtesi Farkı Var Diyorum İnatla Anlamak İstemiyor diretiyorsunuz.
Hp Isınma sorunu 2010 Yılında Değiştirdiği Kasa Modeliyle %70 Azaltıldıgını O Zamandan Bu Yana Eskiye Nazaran vede Diğer Notebooklara Nazaran Gayet Normal Olduğunu Bizzat Görüyorum.

2000 Tl Butce Ayrılmıs Bir Notebook için Casper Öneriyorsan , Ne İş Yaptığın Mühim değil Mühendis Dahi olsanız Farketmez Benim Nazarımda Para etmez.

Masa üstünde Marka Konuşmaz , Kesinlikle Hak Veriyorum. Notebookta Marka Bana Göre Atlanmaması Gereken EN ÖNEMLİ AYRINTI.

arkadaslar öncelıkle konuyu açan arkadasa tesekkur ederım.. laptop almaya karar veren bendim.. nedense bazı arkadaslar muhalefet olmaya calısmış.. herneyse konumuza donelım. benım yaptıgım sıralama apple sony toshiba dır. hp yi öven arkadaslar olmus ama hp şekil laptoplar uretmesıne ragmen cok dayanıksız oluyor. yanı en ufak bır sey de kırılma cızılme gibi. o yuzden hp hic dusunmuyorum. su an acer netbook um var ve sırf ucuz dıe mecburıyetten almıstım.. bu netbook tan cektıgımı hıc bırseyden cekmedım.. ekran ve grafıkler yonunden sıfır bılgısayar. asus hakkında hic bir bilgim yok. kımı arkadslar ovmus ama nedense asus ve lenova gibi markalar bana guven vermıyor. gönlumde yatan apple ama ona güç yetmez. sony vio serisinden dusunuyorum. mesela aynı ozellıklere sahıp sony marka laptop 2000 tl iken aynı ozellıklere sahıp asus yada casper 1500 tl olabiliyor. ya da casper da 2 gb ekran kartı varken fıyatı 1500 tl, sony de 512 ekran kartı varken 2000 tl fıyatı.. ben su an sony ve toshıba arasında gıtmekteyım. acerdan once toshıba kullanmıstım. sağlam kullanıslı marka ama artık sony e gecmek ıstıyorum acıkcası. asus lenova ibm vs bnlar guven vermıyor pek ama yınede arkadas konu acmıs. bnde sizlerden bu markalar hakkına fıkır almak ıstedım..

Yukarı Alt