Yukie

Yaklaşık 1 ay sonra PEŞİN para ile gidip bir laptop almayı düşünüyorum.

Ekran kartı benim için önemli (oyun severim)
Ram 6GB'den düşük olmasın
i5'ten aşağısı kurtarmaz!

Seçilen modellerde ısı problemi olması ilgimi çekmeyecektir. Bu konuda Exper, casper...vs gibi abidik gubidik önerilerde bulunmayın.

Örnek olarak 1 model var elimde, ancak ısı konusunda bilgi bulamadım.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook ... I_ID=64854

Paylaştığım ürün ve bildiğiniz güzel modeller varsa, lütfen bildirin...

Asus u tek geçerim hiç bi şekilde ısınma problemi yok 4 yıldır kullanıyorum taş gibi makine hala ısınmıyor :)

4 yıldır 7/24 acık hiç kapanmamıştır.

Lenova da iyi gibi ama bi süre sonra ısınmaya başlıyor. Ev arkadasım aldı kullanıyor 1.5milyara ısınma olayı var.

Tavsiyem Asus veya Asus :D:D

Bu mesaj Violent Arise rumuzlu uyeden alinti yapildi
Violent Arise demiş ki:
http://www.n11.com/msi-ge70-0nc-417xtr-i7-3630-8g-750g-173-led-fullhd-dos-gt650m-2vga-ddr5-P12290489 satışa çıkınca alıcam bende bundan
Abi iyi güzel ama çok kalın ya. Laptop dediğin biraz kibar görünür cici olur. Çok kaba duruyor.

ps:DELL ürünlerine bakmanı öneririm. 2 ay önce İnspiron 15 serisinden bir makine aldım , almadan önce biraz tereddütlerim vardı. Kesinlikle ısınma problemi yok . en son restart attım pcye biraz kendini toplasın diye oda 1 hafta önceydi. bu sıcaklara rağmen gram ısınmadı.

ps2: Fiyat olarakta çok makul gerçekten.

Bro bu pc 2 bin tl di. Fiyatı 200 tl daha arttı ben bu pc yi alıcam unv. giderken zaten evde durucak pc 17.3' ve özellikleride çok iyi diye düşünüyorum ^^

Takımı
Besiktas
en iyi ekran kartı hangisidir bir laptop icin? bende degistirmeyi dusunuyorum ekran kartımı..

Takımı
Besiktas
Bu mesaj Melkor rumuzlu uyeden alinti yapildi
Melkor demiş ki:
Bu mesaj sweetCHIEF rumuzlu uyeden alinti yapildi
sweetCHIEF demiş ki:
en iyi ekran kartı hangisidir bir laptop icin? bende degistirmeyi dusunuyorum ekran kartımı..
Onboard olup olmadığı hakkında bilgin varmı :mrgreen:
onboard yirmiboard anlamam laptopuma gore en iyi ekran karti nedir hacu :P

Xperyon

Bilgiliyim
Çoğu normalize laptoplarda ekran kartı anakarta sabittir ve değiştirilemez sendeki onboard değil ise değiştirebilirsin.Genel anlamda bakarsak gtx serisi laptoplar için en iyi kullanışlı ekran kartı.

Takımı
Besiktas
Melkor demiş ki:
Çoğu normalize laptoplarda ekran kartı anakarta sabittir ve değiştirilemez sendeki onboard değil ise değiştirebilirsin.Genel anlamda bakarsak gtx serisi laptoplar için en iyi kullanışlı ekran kartı.
benim ekran karti markasi ATI olmasi lazim ordan anlar misin :santa:

Xperyon

Bilgiliyim
Bu mesaj sweetCHIEF rumuzlu uyeden alinti yapildi
sweetCHIEF demiş ki:
Melkor demiş ki:
benim ekran karti markasi ATI olmasi lazim ordan anlar misin :santa:
Modeli yaz tam olarak ama konuya taciz gerçekleştirdik :mrgreen:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
dell kullaniyorum inspiron i7 bu yaz aldim. Isinma problemi olmuyor sogutucu acikken oyun esnasinda fan calismiyor

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
HP almada ne alırsan al yazarken bile elim alev alıcak resmen . Hoş 2 yıldır bi açıp temizlemişliğim yok belki ama en başlarda da gayet ısınıyordu.

Msi alabilirsin, ben aldim ocakta memnunum,

[ Mesaj mobilden gonderildi MobileDevice ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Öğrenciyim, 3senedir i7 li bir bilgisayar kullanıyorum,

http://prntscr.com/15ssm8

Isınma sorunum fazla yok, Exper kullanıyorum, Crysis 2 ve far cry 3 gibi oyunlar full detay oynayabiliyorum ama çok sıcak havalarda sorun yaratabiliyor... Benim şahsi önerim komponentleri gerçekten iyi seçmen, çünkü aşağı yukarı markaların hepsi aynı tip soğutucu elemanlar kullanıyor, Ekran kartının nm teknolojisi çok önemli aynı işlemcinin nm teknolojisinin önemli olduğu gibi...

Son çıkan işlemciler 22nm ye kadar indi ki düşük nm düşük güç tüketimi ve düşük ısı üretimi demek...

Yukie

Bu mesaj Onitsuka rumuzlu uyeden alinti yapildi
Onitsuka demiş ki:
Asus u tek geçerim hiç bi şekilde ısınma problemi yok 4 yıldır kullanıyorum taş gibi makine hala ısınmıyor :)

4 yıldır 7/24 acık hiç kapanmamıştır.

Lenova da iyi gibi ama bi süre sonra ısınmaya başlıyor. Ev arkadasım aldı kullanıyor 1.5milyara ısınma olayı var.

Tavsiyem Asus veya Asus :D:D
Sence bu iyi mi? Kasa konusunda bazı olumsuz bilgiler aldım.
Asus K55VJ-SX077D

Yukie

Bu mesaj Violent Arise rumuzlu uyeden alinti yapildi
Violent Arise demiş ki:
http://www.n11.com/msi-ge70-0nc-417xtr-i7-3630-8g-750g-173-led-fullhd-dos-gt650m-2vga-ddr5-P12290489 satışa çıkınca alıcam bende bundan
Normalde bende MSI GE70 almayı düşünüyordum, ancak bu canavar benim için 200tl fazladan pahalı... 2000TL'yi geçemiyorum. Diğer taraftan performans konusunda değil, kullanım bakımından bazı yönlerinde olumsuzlukları mevcut;
-Windows tuşu sağda
-Kasa konusunda biraz hassas olduğuna dair forumlarda söylentiler var
-Görüntüsü çok hoş olmasına rağmen, biraz kaba...
-Isı problemi konusunda henüz hiçbir bilgi yok tam olarak...

Ama yinede almak istememe rağmen yinede param yetişmeyecektir...

Alternatif olarak benim başka gördüğüm bir ürün;Monster (Hemen teslim) Üstelik 1800TL'ye

Yukie

Son olarak kendi bulduğum ve uygun gördüğüm bilgisayarları yazıyorum, siz aralarında yorum yapın, alternatif bilgisayar önerilerinede açığım. Fiyat 2000TL 'yi mümkünse geçmesin, masaüstü bilgisayar tavsiyeside vermeyin lütfen.

Güncel satın almayı uygun gördüğüm laptop listem;

-Monster W150ERQ: Fiyatına göre gerçektende canavar, toplama laptop...Hemen al işlemi olmazsa almayı düşünmüyorum. Çünkü teslim tarihi adına hiç olumlu yazıları yok (Nisanda teslim yapılacakken Ağustos'u bulan ve telesekreter telefonlar arasında kıvrandırtmaları gayet meşhur olmuş)

-Asus K55VJ-SX077D: Hakkında gayet güzel yorumlar aldım, ancak diğer bilgisayarlara göre f/p oranı hafif düşük geldi bana, ısı konusunda ise tam not verdiler.

-Lenovo Y500: Fiyatına göre güzel performanslı bir bilgisayar, ısı konusunda henüz bilgi edinemedim (tam bu bilgisayar için), vatan bilgisayar yazmamış olsada çoğukişi SLI ekran kartı olarak sattığını söylüyor.

-Lenovo Z500: Fiyatı biraz daha uygun alternatif model düşünüyorum bunu, olaki Lenovo Y500'ü alamazsam bunu büyük bir ihtimal alacağım.

Her türlü yorum ve alternatif modeller için hala zaman var. Her yorum ve öneriniz için şimdiden teşekkürler...

O asusu at çöpe.Gösterdiklerin içinde en iyisi Monster
Edit:Yalnız o monsterın sadece ssd diski var galiba.Ekstradan bide min 500gb'lık hdd eklettir

Yukarı Alt