Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Uzmanlar, laptop bilgisayarlarını dizlerinin üzerine yerleştirerek çalışan kullanıcılarda "kızarmış deri sendromu" adlı durumun ortaya çıkabileceği uyarısında bulundular.
İsmi açıklanmayan 12 yaşındaki bu çocuğun da, günde bir kaç saat boyunca dizüstü bilgisayarını bacaklarının üzerine koyduğu, bir kaç ay boyunca bu alışkanlığı devam ettirince de, dizlerinde renkli bölgeler oluştuğu açıklandı.

Kullandığı bilgisayarın sol tarafı çok ısınsa da, bunu dikkate almadığı öğrenilen çocuğun bacağının renginin değiştiği, bilgisayarın altından yayılan sıcaklığın 52 dereceyi bulabileceği ve cilt kanserine bile yol açma ihtimali bulunduğu uyarısı yapıldı.

Birçok bilgisayar üreticisi, artık kullanım klavuzlarına dizüstülerin bacakların üzerinde uzun süre durmasıyla zarar verebileceği bilgisini ekliyor. Yapılan araştırmalara göre, bu aşırı sıcaklık, erkek kullanıcıların sperm üretimini azaltıp, kısırlığa bile yol açabiliyor.
Çocuğun bacaklarındaki bu renk değişiminin zararsız, ancak kalıcı olduğu açıklandı.

Bilmiyorum açıldımı , açılmadı mı .Zaten önemide yok , ne kadar kişi görürse o kadar iyidir...

Advance

Bilgisayarın ismi dizüstü bilgisayar dizüstüne koyunca olan şeylere bak :lol:

Takımı
Galatasaray
hiçbir zaman dizimin üstüne koymam.genelde masaüstü'nün olduğu yere koyarım,yada yemek masasına.

2 saat durunca ateş gibi oluyor abimin laptop dizime koysam derim yanmıştı heralde çoktan :P

Canova

evet bende çok kötü olduğunu okumuştum. o yazıdan sonra laptopun altına harici fan aldım:) yine de uzun süre dizimde tutmam

10 aydır kullanıyorum daha bir kere olsun dizimin üzerinde kullanmadım masanın üzerinde ve altında soğutucu fan daima var.

Takımı
Galatasaray
Mateso demiş ki:
10 aydır kullanıyorum daha bir kere olsun dizimin üzerinde kullanmadım masanın üzerinde ve altında soğutucu fan daima var.
+1

Yukarı Alt