Laptopım biraz eski 2008 model yani oyun oynamadığımdan ihtiyacım olmuyordu ama yeni oyunları gördükçe insanın içi gidiyor oynayası geliyor :santa: . Neyse konuya gelelim; Ram 3 gb olmasına karşın ekran kartım 256mb ve dandik bir şey dolayısıyla sıkıntı yaratıyor, yetersiz kalıyor değiştirmek istiyorum ancak şuana kadar bulamadım. Laptopların ekran kartları değişiyor mu ve bana satışı olan bir kaç site söyleyebilir misiniz?-ben bulamadımda-

notebooklarda ekran kartı değişimi olmuyor maalesef. ekran kartları ana kartla birleşik şekilde. montaj değil

Mopneet

Dizüstü bilgisayarlarda ekran kartları "onboard" yani anakart ile birleşik olduğu için değişimi yapılamıyor malesef.

Kasamda varda yaşantımın büyük bölümü evden uzakta , üniversite okuduğum yerde geçiyor kendi evimde değilim alamıyorum yanıma taşıma probleminden dolayı . İnsan gerçekten sıkılıyor bazen oyun oynamadan geçmiyor zaman film dizi bi yere kadar yani :) Bi knight bile zar zor oynuyorum :(

Takımı
Besiktas
o zaman sağlam mazaların indirim günü oluyor biraz araştır güzel bi laptop bulabilirsin

Takımı
Besiktas
CherryBrandy demiş ki:
Anakartı falan değiştirebiliyor muyuz peki :mrgreen:
notebook'un dış kapı sabit boyut ona göre bulamazsın hem anakarta harcıyacağın paraya ekle yenisini al diyorum :)

ekran kartı yanmıstı bızım laptopun 600 700 lira falan istediler bence degişebilir sen onu oem bölümü olan bi teknoloji magazasına sormanı tavsıye ederım bulundgun yerde vatan darty elektroword falan varsa bi git derim

batuhan_3X demiş ki:
ekran kartı yanmıstı bızım laptopun 600 700 lira falan istediler bence degişebilir sen onu oem bölümü olan bi teknoloji magazasına sormanı tavsıye ederım bulundgun yerde vatan darty elektroword falan varsa bi git derim
Hmm yarın vatana gidip bir soruşturayım bakalım. Yalnız dediğin gibi 600-700 lira gibi uçuk paralar istenirse makineyi komple yenilerim üstüne ekleyip daha iyi :santa:

Xperyon

Bilgiliyim
CherryBrandy demiş ki:
batuhan_3X demiş ki:
Hmm yarın vatana gidip bir soruşturayım bakalım. Yalnız dediğin gibi 600-700 lira gibi uçuk paralar istenirse makineyi komple yenilerim üstüne ekleyip daha iyi :santa:

Üstüne bi 700TL daha koyar güzel laptop alırsın.700Tl komple anakart değişiyor ve eskisinden takıyorlar yani 2kere kaybın var ^^

Dark Man X demiş ki:
CherryBrandy demiş ki:
batuhan_3X demiş ki:

Üstüne bi 700TL daha koyar güzel laptop alırsın.700Tl komple anakart değişiyor ve eskisinden takıyorlar yani 2kere kaybın var ^^
işte bi fikirdi tercih sizde :D

laptopta ekran kartı değişimi oluyo ama tabi değişirkende anakart+ekran kartı değişiyor ve cok maliyetli oluyor.

hem zaten laptopda oyun zevki alamazsın.masa üstü tavsiye ederim.durumun müsaitse en az 21inç monitör alsan off fena olur

Yukarı Alt