- Resim Silinmiş.​

NBA'de Los Angeles Lakers, kulüp tarihinin en iyi savunma performansını sergilediği maçta Cleveland Cavaliers'ı 112-57 mağlup etti.

(CNNTURK.COM) -- Son iki sezonun şampiyonu Lakers (28-11) üst üste beşinci galibiyetini Staples Center'da Cleveland Cavaliers'ı yenerek aldı.

Lakers, tarihinin en az sayısını yediği maçta Cavaliers'ı (8-30) 112-57 mağlup ederken, şut saati uygulamasının başladığı 1954-1995 sezonundan bu yana en iyi savunma performasını sergiledi.

55 sayılık fark, Lakers'ın Los Angeles'a taşındıktan sonra en farklı kazandığı üçüncü maç olarak da kayıtlara geçti.

Son 22 maçta 21'inci kez kaybeden ligin en kötü takımı Cavaliers, üst üste 11'inci maçında da sahadan yenik ayrıldı.

Lakers'ta tüm oyuncular maçta forma giyerken, skor üretemeyen tek isim 35 yaşındaki Joe Smith oldu. Andrew Bynum ve Ron Artest 15'er, Kobe Bryant, Pau Gasol, Lamar Odom ve Shannon Brown 13'er sayı kaydetti.

Anderson Varejao, Anthony Parker, Daniel Gibson, Joey Graham ve Leon Powe'dan yoksun Cavs'te en skorer oyuncu 12 sayıyla Alonzo Gee oldu.

Scott: "Utanç verici"

Lakers formasını giydiği 11 yılda üç NBA şampiyonluğu yaşayan Cavaliers'ın baş antrenörü Byron Scott, "bu utanç verici bir sonuç. Devre arasında oyuncularıma, 'dünya şampiyonuna karşı oynuyorsunuz ve mücadele etmek yerine ölümüne korkuyorsunuz' dedim. Benim değerlendirmem böyle" dedi.

Cavaliers'ın deneyimli forveti Antawn Jamison ise yaşadığı büyük hayal kırıklığını, "bundan kötüsü olamaz. Birileri bana yardım etmeli çünkü bunu nasıl kabulleneceğim bilmiyorum. Dibe vurduk. Basketbol kariyerimin en utanç verici anlarından biri" cümleleriyle dile getirdi.

Spurs ve Knicks galip

Batı Konferansı lideri San Antonio Spurs (32-6) deplasmanda Minnesota Timberwolves'u (9-30) 107-96 mağlup etti. Spurs'te Manu Ginobili 19 sayı, dokuz ribaunt, altı asiste oynadı. Timberwolves'ta Kevin Love 20 sayı, 20 ribaundluk performans sergiledi.

NBA'in en fazla sayı atan takımı New York Knicks (22-15) Portland Trail Blazers (20-19) deplasmanında iyi savunma ile kazandı. Rakibini yüzde 34.5 şut isabet oranında tutan Knicks mücadeleyi 100-86 kazandı.

Knicks'te Amare Stoudemire 23 sayı, sekiz ribaunt, Raymond Felton 17 sayı, 14 asist, Ronny Turiaf 19 sayı, 10 ribaundla oynadı.

Atlanta'da oynanması gereken Atlanta Hawks-Milwaukee Bucks karşılaşması kötü hava şartları yüzünden ertelendi.

NBA sonuçları - 11/01/2011

Philadelphia - Indiana 103-111
Washington - Sacramento 136-133
Minnesota - San Antonio 96-107
Denver - Phoenix 132-98
Portland - New York 86-100
Los Angeles - Cleveland 112-57

CNNTURK.com

Haberin orjinal hali ve fotoğraf galerisi için alttaki linke tıklayınız

http://www.cnnturk.com/2011/spor/basketbol/01/12/lakers.cavaliersa.potayi.gostermedi/602921.0/index.html

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt