İstanbul'da gerilim filmlerine konu olacak dehşetengiz bir olay yaşandı. Her gün binlerce aracın geçtiği köprü boşluğuna düşen genç, 3 gün boyunca yağmur suyuyla hayatta kaldı

Kağıthane'de, TEM bağlantı yolunun geçtiği Sadabad Köprüsü'nün ayaklarının içinde bulunan 10 metrelik boşluğa düşen madde bağımlısı genç, itfaiye ekiplerinin film gibi operasyonuyla kurtarıldı. 3 gün boyunca bağırarak yardım isteyen ancak sesini duyuramayan yaralı genç, yağmur sularını içerek hayatta kaldığını söyledi. Olay yerine gelen yaralının ağabeyi, göz yaşlarını tutamadı. Acılar içinde kıvranan gencin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Kağıthane Sadabad Viyadüğü'nün içinde meydana geldi. Yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki viyadüğün içine giren Özcan Ateş (32), dengesini kaybederek köprü ayağında bulunan 10 metre derinliğindeki beton zemine düştü. Düşmenin etkisiyle vücudunda çok sayıda kırıklar oluşan Ateş, bağırarak yardım istedi. Olay yerinin yerleşim yerlerine uzak olması nedeniyle Ateş'in sesini uzun süre kimse duymadı. Aradan geçen 24 saatin ardından Nurtepe'den işine gitmek için TEM bağlantı yoluna inen bir vatandaş, sesleri duydu. Seslere bir anlam veremeyen şahıs, işine gitti. Bugün aynı yerden geçen Fatih Yılmaz isimi vatandaş ise, köprü ayaklarının dibinde oynayan çocukların "Abi buradan ses geliyor, birisi yardım istiyor" demesi üzerine olay anlaşıldı. Sadabat Viyadüğü'nün içindeki boşluğa giren Yılmaz, sesin geldiği yere doğru yürüdü. Bir süre sonra boşluğa düşen Ateş'i gören Yılmaz, hemen polise ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

İlk olarak olay yerine ulaşan basın mensupları köprünün içine girerek Ateş'e ulaştı. Zeminde suyun içinde yardım isteyen Ateş, 3 gündür yardım istediğini söyledi. Acılar içinde kıvranan Ateş, bir süre kurtarılmayı bekledi. Olay yerini bulmakta zorlanan itfaiye ekipleri de, köprünün içine girdi. 10 metre derinliğindeki çukura iple inen kurtarma ekipleri, çalışmalara başladı. Vücudunda kırıklar bulunan gence ilk olarak sağlık müdahalesinde bulunuldu. Çukura sedye indiren ekipler, genci yukarı çekmek için gerekli tertibatı kurdu. Sedyeye sıkı sıkı bağlanan Ateş, daha sonra yukarı çekildi. Olay yerinin çok dar olması nedeniyle itfaiye geldiği yoldan değil, köprü ile ayakların arasında bulunan 80 santimetrelik aralıktan Ateş'i dışarı çıkardı. Bu aşamadan sonra itfaiye bu kez de 5 metrelik ayaktan genci indirebilmek için merdiven köprüsü kurdu. Bir çok noktadan iple bağlanan sedye çok sayıda itfaiye erinin kontrolünde yavaş yavaş aşağı indirildi. Çalışmalar sırasında Ateş acılar içinde kıvrandı.

Yere indirilen genç, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ateş, "Madde bağımlısıyım. Yağmurdan kaçmak için köprüye girdim. Birden dengemi kaybettim ve düştüm. Üç gündür bağırıyorum, yardım istiyorum. Her yerim kırıldı. Yağmur sularını içerek hayatta kaldım." diye konuştu.

Bu arada, yaralı Ateş, ambulansa bindirildiği sırada ağabeyi Koray Ateş koşarak olay yerine geldi. Ağabeyini karşısında gören Ateş, ağlamaya başladı. Olay yerinde duygusal anlar yaşandı. Ambulansa bindirilen Ateş, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ateş'in hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Fatih Yılmaz isimli görgü tanığı, sabahları işe gitmek için TEM bağlantı yoluna indiğini ve 3 gün önce bir ses duyduğunu ancak dikkate almadığını söyledi. Yılmaz, Bugün tekrar işe giderken köprü ayağının dibinde oynayan çocukların kendisine gelerek, "Abi! buradan bir ses geliyor, birisi yardım istiyor" demesi üzerine köprü ayağına yaklaştığını ve yardım seslerini kendisinin de duyduğunu belirtti. Yılmaz, "Hemen çocukların gösterdiği yerden köprünün içine girdim. Zor da olsa gencin düştüğü yeri bulduk. Yardım istiyordu. Polise haber verdik." şeklinde konuştu.

İŞTE İNANILMASI GÜÇ OLAYIN FOTOROMANI

Yukarı Alt