TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
M. Necati Şaşmaz / Polat ALEMDAR

- Resim Silinmiş.Kurtlar Vadisi ve Kurtlar Vadisi Terör oyuncu bölümlerinde ismi var ama burada da açılması gerekir diye düşünmekteyim..

Kendisini yakınen biliyoruz zaten..Sizce yeni konseptte nasıl bir Polat Alemdar karakteri izleriz?

Karakteri:İlişkileri deşifre edip, sistemi çökertmek üzere mafyanın içerisine girmiş, çetelerin “Küresel Güçler” ile nasıl işbirliğine girdiğine şahit olmuş, gizli bir devlet görevlisidir. “Kurtlar Vadisi – Pusu”da Polat Alemdar’ın misyonu yine akıl, cesaret ve organizasyon becerisi gerektirmektedir. Çünkü mücadele ettiği güçler, yarım asırdan beri ülkenin birçok yapılanmasına sızmış, derin ve küresel bir oyunun parçasıdır…

Hüseyin Avni Danyal / Yalçın BULUT

Hüseyin Avni Danyal

1962 yılında Trabzonda doğdu. 1981 de girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi güzel sanatlar fakültesi tiyatro-oyunculuk bölümünden 1985 yılında mezun oldu.Devlet Tiyatroları sanatçısıdır. 2001 yılı Sanat Kurumu En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü aldı. Çılgın Dünya, , Kadıncıklar, Benimle Oynar mısınız, Savaş baba, Kafkas Tebeşir Dairesi, Hayvanat Bahçesi, Azizname`95, Kördöğüşü adlı oyunlarda rol almıştır. Hatırla Sevgili adlı TV dizisinde Adnan Menderes karakterini canlandırmadaki başarısıyla televizyon izyecisi tarafından oldukça beğenildi ve tanınır hale geldi.

Oynadığı Bazı Oyunlar

Azizname
Getto
Çılgın Dünya
Kadıncıklar
Kör Döğüşü
Benimle Oynarmısınız
Kafkas Tebeşir Dairesi
Savaş Baba
Hayvanat Bahçesi

Sinema Filmleri:
Şeytanın Pabucu
Güz Sancısı
Beyaz Melek
Çinliler Geliyor-Hayri-2006

Televizyon Dizileri:

Kurtlar Vadisi Pusu-Yalçın Bulut-2007
Hatırla Sevgili-Adnan Menderes-2006
Fırtına-Besim-2006
Aşka Sürgün-Nizar Azizoğlu-2005
Tam Pansiyon-Şahin-2004
Çalınan Ceset-2004
Ablam Böyle İstedi-Azmi-2004
Hayalet-Yalçın-2004
Çemberimde Gül Oya-Kenan-2004
Bir Aşk Hikayesi-2004
Hürrem Sultan-Ahmet Paşa-2003
Kurşun Yarası-Binbaşı Kenan-2003
Şarkılar Seni Söyler-2003
Esir Şehrin İnsanları-Ramiz-2003
Pembe Patikler-Niyazi-2002
Ferhunde Hanımlar-1993
Dost Eller-1982

Dizideki Karakteri:Davut Tataroğlu’nun illegal işlerdeki sağ koludur. Çocukluğundan itibaren ailenin içerisinde yer almış ve Davut Tataroğlu tarafından özel yetiştirilmiştir. Tereddütsüz sadıktır.

Hatice Şendil / Ebru Duru Alemdar

- Resim Silinmiş.

Doğum Tarihi : 1983

2008 - Yaban Gülü : Laçin

2007 - İki Yabancı

2007 - Fesupanallah : Gülpare

2005 - Eylül : Aziza

2001 - Yeni Hayat : Buket

Dizideki Karakteri:Hikmet'in evinde çıkan yangından sonra Ali bebeğin yaşıtlarıyla bir arada olmasına, onlarla terapi görmesine karar veren Nazife anne, çocuğu kreşe yazdırmıştır. Zamanla, kreş öğretmenlerinden Ebru'nun Ali'yle ilişkisinden etkilenip onun iyi bir anne olacağına karar verir. Güzelliği, duruluğu ve ahlakıyla, ölmeden önce oğlunun yuva kurduğunu görmek isteyen Nazife annenin gönlünü fetheder ve Polat’la tanıştırılır. Telkin ve temenniyle başlayan tanışmanın ardından birbirleriyle bir hayat geçirebileceklerine inanan Polat ve Ebru sonunda evlenirler. Ancak ikilinin bilmediği, zamanla öğreneceği ve sonucuna katlanması gerektikleri bazı kirli bağlantılar vardır.

Emin Olcay / Ömer Baba

- Resim Silinmiş.

Emin Olcay (Ömer Baba)
Uzun yıllardır Devlet Tiyarotlarında oyunculuk, yönetmenlik ve rejisörlük yapmaktadır. Tek Kişilik Düet gibi bazı tiyatro oyunlarını yönetmiştir.

Filmografi
Karagümrük Yanıyor,İzzet, 2006
Kurtlar Vadisi,Ömer Candan, 2003
Deli Yürek, Yakup Efe, 1999

Dizideki Karakteri:Dingin, müşfik ve bilge bir insan olduğundan onu tanıyanlar kendisine ‘Ömer Baba’ diye hitap eder. Yaşadığı her türlü olumsuzluğu hoşgörü ve teslimiyetle kabul etmeyi ilke edinmiştir. İnsanları iyiye, güzele, doğruya davet eder. Ney üflemeyi ve ebru sanatı ile ilgilenmeyi sever. Polat, keskin kararlar alma arifesinde Ömer Baba’nın görüşlerine başvurur. Çünkü o; Polat ve adamlarının gönül zenginliğidir.

Osman Soykut / Aron Feller

- Resim Silinmiş.

Osman Soykut, 1957 yılında Ankara'da doğdu. Bankacı olan babasının görevi nedeniyle ilkokulu Almanya'da Frankfurt International School'da okudu. Daha sonra Soykut ailesinin Ankara'ya dönüşü ile ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji'nde bitirdi.

Liseden sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi'ne giren Osman Soykut, 1980 ylında B.A. derecesi ile mezun oldu. Ankara'da mimarlık sektöründe hayata atılarak İstanbul'da devam ettirdi.

1985 yılında Amerika'ya giden Osman Soykut, Mimarlık, set tasarımı, ve eğlence parkı tasarımı konularında faaliyet gösterdi. (Landmark Entertainmen Group, Sequoia Creative) Daha sonra 3 boyutlu animasyon konusuna eğilerek bilgisayar oyunları yapan Microprose, Novalogic, Walt Disney İnteractive gibi şirketlerde görev aldı.

Osman, 1996 yılında bir yan hobi şeklinde oyunculuğa başladı. Kısa zamanda bir kariyere dönüşen bu yeni dalda eğitim almak amacıyla ünlü yönetmen ve tiyatro hocası Milton Katselas'ın yanına girdi. Hollywood'da tanınan bir yüz haline gelen Osman, Al Pacino, Steve Martin, John Malkovich, Julian McMahon gibi ünlülerle çalıştı ve Alias, Charmed, The Bold And The Beautiful gibi dizilerle Art School Confıdential, The Hot Chick, Salomaybe gibi sinema filmlerinde rol aldı.

12.Adamımız Gökhan Kırdar

GÖKHAN KIRDAR

Gökhan Kırdar 1970 yılında Aydın’da doğdu. Orta öğrenim sonrası İzmir’de, 1988’de Yıldız Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandıktan sonra da İstanbul’da yaşamaya başladı. 1994’te ilk albümü “Serseri Mayın” başta “Yerine Sevemem” adlı şarkı olmak üzere büyük ilgi topladı. Sanatçı 1995'te "Tutunamadım" albümünü yayımladı. 1993’teki ilk film müziği çalışması olan “Gece, Melek ve Bizim Çocuklar”, Kırdar’ın ikinci albümü "Tutunamadım"da yer aldı. Kırdar, 1995 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü'nü kazandı. 1997 yılında, kendi müzik şirketi Loopus'u kurdu. Türkiye’nin ilk elektronik müzik albümü ünvanını alan “Trip” albümünü, 1997'de Loopus Entertainment etiketiyle yayımladı.

1999’daki Marmara depreminden sonra, depremzede çocuklar yararına Hasbro Intertoy’la ortaklaşa hazırlanan “Furby 3Doo” projesi, Loopus Entertainment etiketiyle aynı yıl yayımlandı. Bu çalışma, konuşabilen robot bir oyuncakla eşzamanlı üretilen ilk albüm olması açısından etkileyici bir fikir olarak ilgi gördü. 1999 Ankara Film Festivali’nde En İyi Kısa Film ödülü alan “Namaste” adlı filmin müzikleri de, Kırdar’ın bu dönemde yaptığı çalışmalar arasında yer aldı. 2000 yılı içerisinde sanatçı, ilk kütüphane çalışması olan “Ethnotronix” albümünü hazırladı. Müzikotek bu albümü 14 ülkede tanıttı. Aynı çalışma 2003 yılı başında albüm olarak da yayımlandı.

Müziklerini yaptığı “Tekfur Sarayı ve İstanbul” belgeseli, 2002 İstanbul Belgesel Film Festivali'nde İzleyici Özel Ödülü’nü aldı. Aynı yıl “Aliya” belgeselinin müziklerini besteledi. Çalışma, Belgesel Yazarlar Birliği Yılın Belgeseli ödülünü kazandı. 2002 yılı içerisinde, “Fırsat/Crude” filminin müziklerini besteledi. Film başta Los Angeles Film Festivali En İyi Film ödülü olmak üzere, birçok festivalde ödül kazandı. Besteci, filmin müziklerini 2004’de “Keyf/Pleasure” albümünde bir araya getirdi. Albüm 2004 Eylül’ünde Yunanistan, Polonya ve Lübnan’da yayımlandı. Albümle aynı adı taşıyan “Keyf\Pleasure” şarkısı, EMI tarafından tüm dünyada piyasaya sürülen karma albümde de yer aldı.

2002’den bu yana “Kurtlar Vadisi” TV dizisinin müziklerini hazırlayan Kırdar, 2004’de “Kurtlar Vadisi” Vol.1 ve Vol.2 dizi soundtrack albümlerini yayımladı. 2004’de, Müzikotek aracılığıyla İngiliz Warner-Chappel müzik şirketiyle, yeni bir “library works” için anlaşma imzaladı. 2002’den itibaren film müziği ve televizyon projeleriyle büyük ilgi gören Kırdar, 2005 Ocak ayında, "Haziran Gecesi" dizisinin müziklerinin de yer aldığı “Yağmur” albümünü yayımladı ve bunun öncesinde sinema filmi “Anlat İstanbul”un müziklerini Kasım 2004'te tamamladı.

Kırdar halen "Kurtlar Vadisi", "Haziran Gecesi", "Yabancı Damat" isimli dizilerin müziklerini hazırlıyor. Sanatçı, 2 Haziran 2005’te “Yabancı Damat” dizisinin müziklerinin yer aldığı “Üstüme Basıp Geçme” albümünü yayınladı. Albüm, Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde de yayınlanıyor.

2004’te Lüksemburg’da düzenlenen ve birçok Türk tasarımcının işlerinin sergilendiği "Self Project"te, “Tüür” başlıklı müzik projesiyle katılımcı olarak yer aldı. Aynı proje “Tüür-Yağmur Duası” adıyla 18 Temmuz 2005’te MC-CD-DVD albüm ve video film olarak Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde yayınlandı. “Tüür” projesi M.Ö. 15000’ e kadar dayanan Asya Türk Müziği çalgılarının elektronik müzikle sentezlendiği ilk çalışma olarak görülüyor. Kırdar, aynı yılın ikinci yarısında “Banyo” filminin müziklerini hazırladı.

2005 yılının Aralık ayında “Yerine Sevemem Best Of Jenerik Vol.1” albümünü piyasaya sundu. Bu albüm birçok ilke imza atarak içeriğindeki visual zenginlik nedeniyle bu güne kadar yayımlanmış ilk multiformat albüm ünvanını aldı. Aynı zamanda albüm, sanatçının geçmişten günümüze yapmış olduğu TV dizisi, film jenerik müziklerini bir araya topladığı örnek bir çalışma oldu.

Ekim 2005 tarihinden itibaren müzikleri üzerinde çalıştığı “Kurtlar Vadisi-Irak” filmi, Şubat 2006’da Türkiye başta olmak üzere Avrupa ve Orta Doğu’da ve sonrasında Amerika, Latin Amerika ve Rusya’da vizyona girdi. Film, yayınlandığı ülkelerde hem içeriği hem de müzikleri ile büyük ilgi gördü. Soundtrack’te yer alan Kerkük türküsü “Altın Hızma”, sanatçının müzik kariyeri içerisinde seslendirdiği ilk ve belki de son türkü çalışması.

Gökhan Kırdar 2007 yılı başında Discovery Channel America için Amerikalı yönetmen Shane Reynolds tarafından hazırlanan belgesel serisi “Not Your Average Travel Guide” Türkiye belgeseline müzikleri ile katkıda bulundu. Dizi müzikleri çalışmalarını halen sürdüren müzisyen 2006-2007 yayın dönemi içinde birçok yeni dizi ile çalışmaya başladı. Ayşe Kulin’in romanlarından uyarlanan “Köprü” ve “Geniş Zamanlar”, ve bir yandan da “Dede Korkut Hikayeleri” için müzik besteledi ve aynı zamanda Show TV’de yayınlanmakta olan “Kurtlar Vadisi/Pusu” dizisinin müziklerine imza attı. Sanatçı son olarak 2007'nin Haziran ayında başlayan Altın Koza Film Festivali'nde Uzun Metraj Film kategorisinde büyük jüri üyesi oldu.

DİSKOGRAFİ

Albümler
Yerine Sevemem Best Of Jenerik (2006)
Tüür (2005)
Keyf/Pleasure (2004)
Ethnotronix (2003)
Trip (1997)
Tutunamadım (1995)
Serseri Mayın (1994)

Film ve TV Film Müzikleri
Kurtlar Vadisi/Irak (2006)
Banyo (2005)
Anlat İstanbul (2005)
Üstüme Basıp Geçme/Yabancı Damat (2005)
Yağmur/Haziran Gecesi (2005)
Aynalar (2004)
Dönme Dolap (2004)
Gülizar (2004)
Kurtlar Vadisi Vol.2 (2004)
Kurtlar Vadisi Vol.1 (2004)
Fırsat/Crude (2003)
Hayalet (2003)
Ölümsüz Aşk (2003)
Aliya (2002)
Tekfur Sarayı ve İstanbul (2001)
Namaste (1998)
Gece, Melek ve Bizim Çocuklar (1994)

Müzik Kütüphanesi Çalışmaları
From İstanbul (2003)
Ethnotronix (2000)

Belgesel Müzikleri

Not Your Average Travel Guide (2007)
Tekfur Sarayı ve İstanbul (2002)
Aliya (2002)

Diğer Albüm Projeleri
CNN Türk Müzikleri (2003)
Nefes (2000 Ayşegül Aldinç albümü)
Masum (1999 Asya albümü)
Küçük Bir Öykü (1999 İzel albümü)
Gümüş (1996 Nükhet Duru albümü)
Asya (1996 Asya albümü)
Hazırım (1995 Candan Erçetin albümü)
Hasretim (1994 İzel albümü)

Osman Wöber / Tuncay KANTARCI

- Resim Silinmiş.

Dizideki Karakteri:Bir dönem konseye girecek kadar yeraltı dünyasında yükselebilmiş, dış ticaret ve gümrük işlerinde uzmanlaşmıştır. Hassas ruhi dengesi zaman zaman bozulsa da hastanenin işletmesinden sorumludur. Doktor Asu’ya olan sevgisi ve Hüsnü’nün manipülasyonları arasında gel-gitler yaşar…

Musa Uzunlar / İskender Büyük

Musa Uzunlar (d.21 Nisan 1959,Antalya)

- Resim Silinmiş.

Rol aldığı tiyatro oyunları

* Yüzleşme
* Ful Yaprakları
* Yaban
* Haydutlar
* Efrasyabın Hikayeleri
* Şerefe 20. Yüzyıl
* Urfaust

Oynadığı Diziler

* Kurtlar Vadisi Pusu - 2007 - İskender Büyük
* Yağmur Zamanı - 2004 - Levent
* Merdoğlu - 2000
* Hayal Kurma Oyunları - 1999 - Annenin Sevgilisi
* Nilgün (2) - 1999 - Sinan
* Ateş Dansı - 1998 - Sinan
* Süper Baba - 1993 - Sinan
* Bütün Kapılar Kapalıydı - 1990
* Geçmiş Bahar Mimozaları - 1989

Dizideki Karakteri:İdealist bir yurtsever olarak başladığı devlet hizmetinin sonunda, gerek yaşadığı hayal kırıklıkları, gerekse çözüme dair farklı reçeteleriyle kendisini demokrasi dışı örgütlenmelerde bulmuştur. Zamanla bu yapılanmaların tepe kadrosu arasına girmiştir. Soğukkanlı ama acımasız, disiplinli ve kuralları kendine göre yorumlayan biridir. Amacı, fikirlerini ve yapılanmasını iktidara taşımak, ülkenin en yetkili kişisi olabilmektir. Bunun için ekonomik ve siyasi tüm güç odaklarıyla çalışmaktan, onlarla anlaşmalar yapmaktan çekinmez.

İpek Karapınar / Funda Özer

Dogum Tarihi:1984
Boy:1.66
Beden:38
Saç Rengi:koyu kahve
Göz Rengi:açık kahve
Özellikler:tiyatro oyuncusu,keman,piyano,vokal
Yabancı dil:ingilizce
Rol Aldığı Projeler
2006-2007-2008 STAR TV KÖPRÜ
2006 ATV HATIRLA SEVGİLİ

Gürkan Uygun / Memati Baş

- Resim Silinmiş.

Doğumu
27.05.1974 - İzmit

Eğitimi
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı

Filmleri - Oyuncu (15 Film)
Kurtlar Vadisi Terör Memati 2007
Kurtlar Vadisi Irak Memati 2005
Çarpışma Muşta 2005
Şapkadan Babam Çıktı Kerem 2003
Kurtlar Vadisi Memati 2003
Aşkım Aşkım 2001
Yedi Numara Anıl 2000
Yılan Hikayesi Bölüm Oyuncusu 1999
Fasulye Koruma 1999
Deli Yürek Cihan 1999
Affet Bizi Hocam 1998
Hoşçakal Yarın 1998
Böyle mi Olacaktı 1997
Tatlı Kaçıklar Tolgahan 1996
Çiçek Taksi Konuk oyuncu 1995

Dizideki Karakteri:Sokaklardan geldiği için fevri ve acımasızdır. Onun için sorun her zaman somut olmalıdır ve çözümler basittir. Olayların perde arkasıyla ilgilenmez. Polat Alemdar operasyonlarda Memati’yi sağ kolu olarak kullanır. Doğrudan sonuca ulaşma yeteneği Memati’nin en önemli özelliğidir.

Kenan Çoban / Abdülhey

- Resim Silinmiş.

Hayatı

22 Ocak 1975’te Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesi mezunu olan Çoban, Antalya ve Ankara’da spor işletmeciliği yaptı.

İlk oyunculuk deneyimi olan Kurtlar Vadisi TV dizisi ile oyunculuk kariyerine başladı. Atletizm, futbol, tekvando sporlarını ve ata binmeyi seviyor. Boş vakitlerinde spor yapıyor, sinemaya gidiyor. En çok aksiyon filmlerini seviyor. En beğendiği yabancı aktörler Mel Gibson, Tom Cruise ve Al Pacino.

En büyük hayali, özel harekatta vurucu tim olarak görev almak.

Kendini disiplinli ve titiz biri olarak tanımlayan Kenan Çoban: “Her yaptığım işi severim. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım, verilen her görevi yerine getiririm ve hiçbir işim yarım kalmaz.” diyor.

Diziler

Kurtlar Vadisi Pusu 2007
Ayrılık (Kerem) 2007
Kurtlar Vadisi Terör (Abdülhey) 2007
Kurtlar Vadisi (Abdülhey) 2003

Filmler

Kurtlar Vadisi Irak (Abdülhey) 2005

Dizideki Karakteri:Polat Alemdar gibi Abdülhey de devlet tarafından yetiştirilmiş özel bir ajandır. Stratejik konularda ve üst mafya-örgüt bağlantılarında uzmandır. Sessizliği, ne düşündüğünü asla belli etmemesi ve ketumluğu nedeniyle Polat’ın sırdaşıdır.

Ali Sürmeli / Şeref Zazaoğlu

BİYOGRAFİ - HAYAT HİKAYESİ

24 yıllık tiyatrocu Ali Sürmeli.
1959 yılında Bingöl Solhan'da doğdu.
Ama aslen Muş-Varto Omeriyan köyünden...

Dünyanın en soylu ve en eski mesleğini yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söylüyor gururla. Lakin asıl tutkusu sinema, hem de çocukluğundan beri.

Bir gün istediği filmi çekmeyi umuyor. Bunun için tiyatrodan kazandığı parayı biriktirmesi, tiyatro yapabilmek için de dizi oyunculuğu yapması gerekiyor. Uzun bir yol gibi görünüyor, üstelik sonunda başarısız olup bütün parayı batırmak da var ama şikayetçi değil. Tiyatroyu da dizi oyunculuğunu da keyifle yapıyor. Hem zaten şöyle bir bakınca yaşamına, bugüne kadar hiçbir şeyi çalışmadan öyle çabucak elde etmediğini görüyorsunuz.

Kendine özgü dalgacı üslubuyla şöyle anlatıyor dünyaya gelişini:

"Sorhan'dan Karlıova'ya babam sürgüne gönderilirken kağnının üzerinde doğmuşum. Beritan aşiretinin çadırlarının 500 metre yakınındaki o kara çadıra getirmişler beni. Zaman da Mayıs. Sene 1959. Bizden önce üç tane ölmüş. Şu an hayatta 5 kardeşiz. Annem profesyonel ev kadınıdır. Babam da profesyonel sürgündür. Postacılık yapardı. Posta atardı hep, kimse yemeyince de onu sürerlerdi." Devletin niyeti babayı cezalandırmaktı belki ama onun peşinde bütün aile dolaşıyordu Anadolu'yu. Karlıova'dan Kovancılar'a, oradan Urfa'ya, sonra Diyarbakır'a, oradan Bursa'ya, İzmit'e ve en sonunda da İstanbul'a geldiler.

"O zamanlar çok düşünmüştüm devlete bir mektup yazıp, bu babam yüzünden biz niye çekiyoruz, babam gitse biz kalsak olmaz mı, diye sormayı." Beş yaşından beri tutkun sinemaya. Kaçıp kaçıp sinemaya gider en çok da Yılmaz Güney'in filmlerini severmiş. Hiç abim olmadığı için herhalde onu abim zannederdim." diyor. "Bir gün bir gazetenin ekinde Yılmaz Güney'e mektup yazmak isteyenler için bir posta kutusu numarası verdiler. Ben de hemen yazdım. Bir de baktım cevap geldi. Bu işin okulu var oraya git diyordu."

O zaman kafasına koymuş işte konservatuvara gitmeyi. Bu arada babasının Bursa'ya sürülmesi de işini kolaylaştırmış biraz. Bursa'da "Feraizcizade Mehmet Sakir Bey" gençlik kursunda tanışmış ilk kez tiyatrocularla. "Tiyatrodaki insanlar güzeldiler, kimseyi dövmüyorlardı, seviyorlardı. Ben de kaldım orada. 1980 ihtilalinden sonra konservatuvara başvurdum, girdim. Bir yıl sonra senden oyuncu olmaz diye eleyip attılar. Nedeni neydi? Ben o zaman Ali Sürmeli değildim tabii. Kod adım köylüydü, köylü aşağı köylü yukarı... Sonra da geri aldılar zaten." Arkadaşlarıyla birlikte ortak dertlerinin parasızlık olduğu öğrencilik yıllarından sonra 24 yıl Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı Ali Sürmeli ta ki geçen yıl inanmadığı bir oyunu oynamak zorunda bırakılıncaya kadar. Oyunun sahneden kaldırılması için her yolu deneyip de sonuç alamayınca bir gün Kültür Bakanı'nın yüzüne haykırdı derdini ama o da çare olmadı.

"Bir bakan düşünün ki sadece bakıyor. Karşısında ben acı çekiyorum 'Bize zorla oynattılar, hey' diye çırpınıyorum. O hala bakıyor. Biz seni sadece kamera gibi bakasın diye değil dertlerimize çözüm bulasın diye seçtik. İşte en son böyle isyan ettim. Onlar da beni attılar. Şimdi mutlu musunuz, diye sorarsanız, evet mutluyum."

Artık arkasında devletin desteği yok ama istediği işleri yapmak için daha fazla şansı var. Şimdi Saadettin Kudret Aksal'ın Kahvede Şenlik Var oyununu çalışıyorlar. Fakat paraya ihtiyaçları var. Bu vesileyle sponsor aradıklarını da ilgililere duyuralım.

Deli Yürek dizisindeki Tarık Atacan rolü devam ediyor. Bu arada Derviş Zaim'in yeni filmi Filler ve Çimen'deki rolüyle Antalya'da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü aldı.

Adını hatırlayamadığı ilk filmi 80'lerde gençleri uyuşturucu tehlikesine karşı uyarmak için çekilen filmlerden biri, Beyaz Ölüm. Sonra "Mavi Sürgün"de Erden Kıral'la, ardından ilk filminde Handan İpekçi'yle ve sonra da Biket İlhan'la çalışmış.

Filler ve Çimende rol almaya nasıl karar verdiğini sorduğumuzda, son zamanlarda Türkiye'de kullanılan skandallara dayalı yeni tanıtım stratejileriyle dalga geçmek için olsa gerek: "İşin aslı ben Sanem Çelik'e aşıktım" diyor. "Kim oynuyor bu filmde, dedim Derviş'e. Sanem Çelik deyince ben oynarım dedim. Çünkü düşünsene başka türlü gidip nerede göreceksin, nerede karşılaşacaksın. Yalnız meğer karşılıklı değilmiş bizim sahnelerimiz, sonradan meydana çıktı ama söz de vermiş olduk. Ona olan platonik aşkım yüzünden kabul ettim yani. " Her zaman bu kadar muzip değil. Örneğin "Filler ve Çimen"deki rolünü anlatırken yeniden ciddiyetini takınıyor,

"İki tipi oynuyorum; biri çimen biri fil. Aynı dönemde yaşıyorlar, biri çimen oluyor biri fil ama fil olduğunu zannettiğimiz adam da aslında çimen. Benim gibi hiç eline silah almamış bir adam rol gereği gözünü kırpmadan adam öldürebilir hale geldi. Bunun için çok uğraştık. Şimdi o ruh halinden çıkmaya uğraşıyorum."

"Deli Yürek" dizisindeki rolüyle filmdeki rolü arasındaki benzerliği ise şöyle açıklıyor:

"Derviş diziden önce bu rolü teklif etmişti bana. Dizide bu rolün altyapısı oluşturmuş oldum böylece. Evde çalışacağıma dizide çalıştım. Benzerliğin bir nedeni bu. Bir de bizim bir tane film projemiz vardi Erkan Can'la. Bir gün yemek yerken adamın biri bu proje yüzünden tehdit etti beni. Tıpkı benim dizide konuştuğum gibi kısık sesle konuşmuştu benimle. Korkmuştum. Şimdi o beni korkutan adamı oynuyorum dizide."

Ayrıldığı eşinden 9 yaşında bir oğlu var. Eren, annesiyle birlikte yaşadığından "Cumartesi babası" diyor kendine Sürmeli. Yoğun çalışma temposundan memnun ama oğluyla yeterince ilgilenemediğine üzülüyor. Bunun dışında tek şikayeti para için yapmak zoruna kaldığı işler. "Birileri bir para verse de para için yapacağımız işleri yapmasak daha iyi" diyor. "Ama çok şükür öyle bir devlet kuramadık daha. Onlar paraları bizlerden alıyorlar fillere veriyorlar. Fillerde de hortum baca borusu! Baca borusu ne ki ne? Mavi akım projesindeki boru gibi maşallah...

Bora Sivri / Cevher

Bora Sivri, (d. 1965), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, senarist.

- Resim Silinmiş.

Sanat yaşamına önce Ankara'daki amatör tiyatro topluluklarında sahneye çıkarak başlayan Bora Sivri; profesyonel olyuncu olarak da çeşitli oluşumlar içinde yer aldı. İstanbul'a yerleşerek tiyatro dışında da sinema ve dizi filmlerle oyunculuğu sürdüren sanatçı, aynı zamanda seslendirme çalışmaları yapmakta, senaryo yazmaktadır.

Crysis adlı video oyununda Prophet karakterini türkçe olarak seslendirmiştir.

Filmografisi:

Başka Semtin Çocukları-2008
Güz Sancısı-2008
Ihlamurlar Altında - 2005
Kadirşinas - 2004
Sultan Makamı - 2003
Azad - 2002
İngiliz Kemal - 2001
Abuzer Kadayıf - 2000
Can Ayşecik - 2000
Dünyadan Sonra - 2000 (seslendirme)
Gülün Bittiği Yer - 1998
Ayşecik - 1998
Bizim Ev - 1995
Hastane - 1993

Sema Şimşek Hakkı / İnci YILDIZ

--

Filmleri - Oyuncu (3 Film)
Kurtlar Vadisi Pusu: İnci Yıldız 2007
İstanbul Şahidimdir: Ece 2004
Azad: Naime 2002

Dizideki Karakteri:Davut Tataroğlu’nun kızıdır. Ailenin işlerine alt düzeyde başlamasına rağmen hırsı ve çalışkanlığı sayesinde yükselmeyi başarmıştır. Babasından intikam alabilmek için onun düşmanı İskender ile birlikte olacak kadar gözü karadır…

Aykut Ünal / Ahmet Serkan

Doğum tarihi: 1968 1968
Doğum yeri: Ankara Ankara

Oynadığı Diziler
Görev Kıbrıs
Arka Sokaklar
Kaleiçi
Hırsız Var!
Yabancı Damat
Zalim
Aşk Meydan Savaşı
Yaz Gülü
Tatlı Hayat
Bizim Evin Halleri

Birsen Dürülü/Bakıcı Gülendam

- Resim Silinmiş.

Adı Soyadı: Fatma Birsen Dürülü
Doğum tarihi: 26/03/1969
Doğum yeri: Ankara
Yabancı Dil: Fransızca / iyi
Eğitimi: Sorbonne Ünv. Drama Atölyesi - Ankara Sanat Tiyatrosu - Yıldıray Akıncı Oyunculuk Dersleri

2008 - Küçük Kadınlar : Bade
2008 – Çemberin Dışında : Bakıcı Hale
2007 -2008 Bıçak Sırtı : Leyla
2007 – Tatlı İntikam : Hacer
2005 – Beyaz Gelincik : Hatice
2004 – Karım ve Annem : Fatma
2004 – Perçem : Zeliş Ebe
2003-2004 Zerda : Saliha Gelin
2002 Hamdi Alkan TV : Ev Sahibi

Adnan Erdoğan / Hüsnü Yalınkılıç

Tuncay'ın yeni sağ kolu,Polat'ın hayatını kurtaran, Can Hüsnü :)

Dizideki Karakteri:Tuncay Kantarcı’nın tedavi gördüğü hastaneden dostudur. İlişkileri hastaneden sonra da devam eder. Hüsnü’ye göre kendisi, Tuncay Bey’in sağ koludur…

Neco / Mehmet Fikret HAZARBEYOÐLU

1948 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, 1968 yılının Şubat ayında bir radyo programı sırasında Şerif Yüzbaşıoğlu’nun kendisine ilk kez “Neco” lakabı ile hitap etmesi sonucu bu adı benimsemiş oldu. Asıl adı Tahir Nejat Özyılmazel olan sanatçı bu yeni ismi alışından bir süre sonra İstanbul Gelişim ve Hair Müzikalleri’nde Nejat Özyılmaz adını kullansa da, 1974’teki ilk yalnız gösterisinden itibaren Neco adını kullanmaya başladı.

İlk gençlik yıllarındaki hedefleri arasında yüksek öğrenimine devam etmek ve birgün mutlaka ünlü bir futbolcu olmak yatan Neco’nun müzik dünyası ile tanışması aslında tesadüflere dayanıyor. İlk kez Mesut Aytunca’nın topluluğunda sahneye çıkan sanatçı, o dönemin ünlü müzisyenleri ile tanışarak Türk Hafif Müziği dünyasına girmiş oldu. İlk sahne deneyiminin ardından tercihini değiştirmeyerek Türkçe sözlü Batı müziği parçalarını yorumlamaya devam eden Neco, ‘70’lere ve ‘80’lerde çıkardığı çok sayıda 45’lik ve uzunçalar ile müzik yaşamının zirvelerine tırmandı. Yorumculuğunun yanısıra çeşitli müzikallerde de başarıyla rol alması, adının 1971 yılında oldukça ünlenen Hair ve 1989’da Evita Müzikalleri’nin unutulmaz oyuncuları arasında anılmasını sağladı. Özellikle Evita Müzikali’de Cihan Ünal ile dönüşümlü olarak canlandırdığı Che Guavera rolü ile oyunculuk gücünü ve performansını bir kez daha kanıtlayan sanatçı, 1966 yılında tesadüfen girdiği sanat dünyasındaki yerini korumayı başardı.

1976 Sopot Festivali’nde En İyi Şarkıcı ve İkincilik Ödülü, Uluslar arası 1.İstanbul Festivali’nde Birincilik Ödülü, 1978 Altın Orfe Festivali’nde İkincilik, 1982 Seul Festivali’nde Üçüncülük, 1986 Uluslar arası Çeşme Müzik Festivali’nde Birincilik Ödülü... Bunlar, Neco’nun yüz küsur sayıdaki ödüllerinden yalnızca birkaçı..

Dizideki Karakteri:Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu’nun kardeşidir. Abisinin işleri büyütmesi üzerine işlerin resmi tarafını devralmış, kendisini ailesine ve işlerine adamıştır. Abisi gibi büyük hırsları olmayan, risksiz iş alanlarına girmeyi tercih eden biridir…

Davut Tataroğlu / Can Gürzap

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nü 1968 yılında bitirdi. Konservatuvar öğrencisiyken Ankara Devlet Tiyatrosu'nda enevşe Yaprağından İncinen Kız ve Akad'ın Yayı adlı oyunlarda başrol oynadı. Konservatuvardan mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği bursla Londra Central School of Speech and Dramatic Art adlı tiyatro okulunda eğitimini sürdürdü. Türkiye'ye döndükten sonra (1970) Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde öğretmen, Devlet Tiyatrosu'nda da oyuncu ve yönetmen olarak çalışmaya başladı. 1978 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu kurucu müdürlüğüne atandı. Aynı zamanda İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nün kuruluşunda yer aldı. bu okulda üç yıl öğretmenlik yaptı. Tiyatro müdürlüğü görevi 1980 yılına kadar sürdü. 1983 yılında yeniden bu göreve atandı ve 1985 yılında ayrıldı. 1990 yılında doğru, güzel, etkileyici konuşma eğitimi veren "Dialog" adlı okulun kuruluşunda yer aldı.
Devlet Tiyatrolarında 40'a yakın oyunda yönetmen ve oyuncu olarak görev alan Gürzap, 1968 yılından bugüne kadar pek çok tv oyunu, dizisi, filminde ayrıca sinema filmlerinde oynadı.
Tiyatroda oynadığı oyunlardan bazıları: Akvaryum, Andromak, Altı Kişi Yazarını Arıyor, Tango, Kahvede Şenlik Var, Amadeus, Salıncakta İki Kişi, Seneye Bugün, Sanat.
Yönettiği oyunlardan bazıları: Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi, Kedi Oyunu, Jül Sezar, Sahibinin Sesi, Yangın Yerinde Orkideler, Yeşil Papağan Limited.
Oynadığı tv dizileri: Kartallar Yüksek Uçar, Ateşten Günler, Yorgun Savaşçı.

YKY'DEKİ KİTAPLARI

Konusan Insan

Dizideki Karakteri:Tataroğlulları Ailesi ve şirketlerinin başındaki kişidir. Resmi silah distribütörlükleri vardır. Medya sektöründe yoğunlaşmıştır. İllegal yapılanmalarla uyuşturucu, kara para ve silah kaçakçılığı işlerine girmiştir. İskender ile mücadelesi sonucunda başta aile işleri olmak üzere darbeler yemiştir. Ancak yurt dışındaki dostları sayesinde bu darbeleri savuşturacağına inanmaktadır…

Erhan Ufak / Güllü Erhan

Erhan Ufak
- Resim Silinmiş.

Erhan Ufak, sinema ve TV dizisi oyuncusu.

Kurtlar Vadisi'nde Güllü Erhan'ı canlandırmıştır. Necati Şaşmaz'ın (Polat Alemdar) halasının torunudur.

Filmografi [değiştir]Kurtlar Vadisi: Terör, 2007, Güllü Erhan
Kurtlar Vadisi Irak, 2006, Güllü Erhan
Kurtlar Vadisi, 2004-2005, Güllü Erhan

Dizideki Karakteri:Neşeli, hayalperest, bazen çocuksu ve sakar ama her zaman talihli oluşuyla dikkat çeker. Kadınlara olan ilgisi ve korkusu onda çelişik duygular yaşatır. Sempatikliğinin ve insanlarla çarçabuk kaynaşmasının farkındadır. Bunu kullanarak olmadık anlarda çözümler üretir…

Tarkan Tüzmen / Alper

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu

1996’da "T1" isimli albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı, daha sonra 1998 yılında Eurovision’da Türkiye’yi temsil etti.

Oynadığı Diziler
Kurtlar Vadisi
Kurtlar Vadisi Terör
Kurtlar Vadisi Pusu

Dizideki Karakteri:Polat Alemdar’ın istihbaratlarla olan ilişkilerini sağlamaktadır…

Volkan Özgömeç / Bedri Fincancı

Doğum Tarihi : 11.05.1961
Kilo : 75
Boy : 1.72
Beden : 41
Saç Rengi : Siyah
Göz Rengi : Ela
Ten Rengi : Buğday
Öğrenim Durumu : H.Ü. Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü Mezunu
Çalıştığı Kurum : Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı
Oynadığı Diziler: Kod Adı : Kaos

Dizideki Karakteri:Karacadağ Ailesinin illegal işlerinden sorumludur. Gaddarlığı, kuralsızlığı nedeniyle çocuklara bile tetikçilik yaptırabilmektedir…

Serdar Deniz / Levent Bozoklar

Doğum tarihi: 1969
Yeri: Ankara
Boy: 180 cm
Kg: 72
Saç rengi: Açık kumral
Göz rengi: Ela

Konservatuar: 1995 - 1998 "Theater der Keller" Almanya / Köln
Tiyatro çalışmaları:
1990-1998 Arkadaş Tiyatrosu
1994-1995 Şehir Tiyatrosu Oberhausen
Staj: 2000 "Camera Acting"
Film çalışmaları: 1996´ dan bugüne
Lisan: Türkçe, Almanca, Ingilizce ve Fransızca(TB)
Yetenekler: Dans, eskrim, sörf, dalgıç, su ve dağ kayağı, Wake- Snowboard, karate, tae-kwon-do, mountain-biking, rollerblade, ata binmek, motorsiklet
Filmografi
Okul (sinema) 2003
Yön: Yağmur & Durul Taylan
Rol: Giz

Hürrem Sultan (dizi) 2002
Yön: Fatma Sevinç/Fatih Aksoy
Rol: İbrahim Paşa

Yaralı Kurt (tv) 2000
Yön: Artun Yeres
Rol: Ali

Praxis Dr. Bülowbogen (dizi) 2000
Yön: Karsten Wichniarz
Rol: İsmet

Geç Kalan... (kısa metraj) 1997
Yön: Ulrich Fleischer
Rol: Soyguncu

Balıklar Koşunca (kısa metraj) 1996
Yön: Martin Jacobsen
Rol: Krupye

Tiyatro
Misafir 1997
Yön:Nurhan Karadağ
Rol: Yiğit Oğlan

Pippi Langstrumpf 1996
Yön:Raimund Binder
Rol: Pippi´nin babası, hırsız

İmdat, İnsanlar Geliyor 1995
Yön:Necati Şahin
Rol: Fok balığı, maymun

Adın Gerçekten Hasan Schmidt mi? 1994/95
Yön:Peter Seuwen
Rol: Çete elemanı, cellat

Mahmud ile Yezida 1994/95
Yön:Nurhan Karadağ
Rol: Silahlı çete elemanı, köylü

Yaşasın Gökkuşağı 1993/94
Yön:Necati Şahin
Rol: Asker

Çürük Elma 1992
Yön:Erdoğan Egemenoğlu
Rol: Öğretmen, çocuk

Yunus Diye Göründüm 1991/92
Yön: Nurhan Karadağ
Rol: Hüseyin, asker

M. Şekip Taşpınar / Cevat Akarsu

Ankara-1969

1988 yılında Tiyatroya Ankara Halk Oyuncuları Tiyatrosunda başladı. Bu dönem içerisinde “ Deliler Boşandı, Ayının Fendi Avcıyı Yendi, Sevimli Oyuncaklar” isimli oyunlarda oynadı. 1990-1994 dönemi Konservatuvarda geçti. Ankara Devlet Konservatuvarında “ Öp Beni Kate, Kanlı Düğün” isimli oyunlarda oynadı.
1994 - 1995 sezonunda , aynı zamanda yazarlarından biri olduğu “ Dört Köşe Palyaço “ oyununda görev aldı. 1995 –1996 - 1997 yıllarında Ankara Devlet Tiyatrosunda “ Bıçak Sırtı “, 1997-1998 yıllarında “ Ana “ isimli oyunlarda oynadı. l988 yılından itibaren TRT ve diğer kanallarda seslendirme yaptı. Senaryo ve oyun çalışmaları devam etmektedir.

l999 yılında Adana Devlet Tiyatrosuna tayin oldu. “ Mağaradakiler, Temelin, Düşler Bahçesi “ Abdülcanbaz, Akıllı Soytarı, Cadı Kazanı, Köprüden Görünüş, Oyunun Oyunu, Ali Ayşe’yi seviyo, Cimri, Kuru Gürültü, Fırtına, Eşeğin Gölgesi, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Deli Dumrul, Tarla Kuşuydu Juliet oyuncu olarak, Uçan Şemsiye, Sokak Kedisi Marilu rejisör olarak görev aldığı oyunlardır.

2000-2003 yılları arasında Ç.Ü. Devlet Konservatuar’ında Oyunculuk-Diksiyon-Fonetik dersleri vermiştir. Bu kapsamda Dönemeç, Açık Aile, Şişman Kadın oyunlarını sahnelemiştir. Son olarak Adana Tiyatro Derneği bünyesinde Eroin Güncesi isimli kitabı oyunlaştırmış ve yönetmiştir.
Televizyon çalışmaları da devam etmektedir.

Beyaz Gelincik dizisinde oynamış, şu anda da yerel bir kanalda Ortaya Karışık isimli programda görev almaktadır.

Erdem Ergüney / Deli Hikmet

Erdem Ergüney

- Resim Silinmiş.

(1970, Denizli - ), Türk oyuncu.

2 Ekim 1970 yılında Denizli’de doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi. Stanislavski metodu üzerine temellendirilen okul eğitimi süresince çeşitli tür ve metotlardaki oyunlarda rol aldı. Yıldız Kenter, Haldun Dormen, Güngör Dilmen gibi ustalardan ders aldı. 1996 yılında mezun olduktan sonra dil ve tiyatro eğitimi için İngiltere’ye gitti. Leeds kentindeki West Yorkshire Playhouse tiyatrosunda altı aylık Workshop çalışmasına katıldı. Ardından Londra’da National Theatre’da The Invention Of Love adlı oyunun provalarına üç ay süre ile gözlemci olarak katıldı. Türkiye’ye döndüğünde çeşitli okullarda tiyatro öğretmenliği yaptı. 1999 yılından sonra çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı. 2003 yılında O Şimdi Asker filminde oynadı. 2003-2005 yılları arasında Kurtlar Vadisi adlı dizide Deli Hikmet rolünde oynadı.

Dizideki Karakteri:Doğruculuğu, açık sözlülüğü, mantığına uymayan şeylere anında karşı çıkışlarıyla “Deli” namını hak etmiştir. Yaşanan her şeyin büyük bir planın parçası olduğuna inandığı için çok şüphecidir. Olayların perde arkasına dair yorumlar yapmadan duramaz. En dayanamadığı şey, insanların tepkisizliği, duyarsızlığıdır…

Ayberk Pekcan / Şemo

- Resim Silinmiş.

1970 Mersin doğumlu, Evli bir kız çocuk babası. Me.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu. İşçilik,memurluk,eğitmenlik yaptı. Yerel yönetimlerde SHP (1991)'de siyasetle uğraştı. 2001 yılında memurluktan istifa ederek İstanbul'a yerleşti. Altı yıldır tv ve sinema oyunculuğu yapıyor.

Kurtlar Vadisi Pusu
Yönetmen:Sadullah Şentürk
Şemo

Yaprak Dökümü
Yönetmen: Mesude Erarslan 2006
Talat

Emanet ve İhanet
Yönetmen: Zeynep Tor 2005
Ali

Dağlar Dağımdır
Yönetmen: Erbay Gül 2005

Ihlamurlar Altında
Yönetmen: Aydın Bulut 2005
Ekrem

Körfez Ateşi
Yönetmen: Şafak Bakkalbaşıoğlu 2005
Esat

Bir Dilim Aşk
Yönetmen: Yüksel Aksu 2004
Bülent

Taşı Sıksam Suyunu Çıkarırım
Yönetmen: Fide Motan 2004

Türkü Filmi
Yönetmen: Erbay Gül 2004

Kampüsistan
Yönetmen: Uluç Bayraktar 2003

Hayat Bilgisi
Yönetmen: Tarkan Karlıdağ 2003
Yrd oyuncu

Neredesin Firuze
Yönetmen: Ezel Akay 2003
Pislik

Şeytan Bunun Neresinde
Yönetmen: Levent Kırca 2002
Köy Muhtarı / Terörist başı

Yarım Elma
Yönetmen: Ömer Uğur 2002

Bayanlar Baylar
Yönetmen: Erdoğan Engin 2002

Abdülhamit Düşerken
Yönetmen: Ziya Öztan 2002
Katip Ali Şevki

Tatlı Hayat
Yönetmen: Bora Tekay 2001

Çiçek Taksi
Yönetmen: Yaşar Seriner 1995
Talat

Yılmaz Meydaneri / Hakkı BAFRALI

1959 Yılında Ankara da doğan Yılmaz Meydaneri 1977-78 Yılları arasında Ankara Devlet Konservatuarında Tiyatro eğitimine başlamıştır. 1985 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'nda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Tiyatro eğitimini tamamlamıştır.
Profesyonel Tiyatro yaşamında 1980-88 yılları arasında çeşitli özel tiyatrolarda 20'nin üzerinde oyunda yer almıştır. 1988-89 sezonunda ''Buzlar Çözülmeden''adlı oyunla Şehir Tiyatrosu ailesine katılan sanatçı, bu tarihten itibaren birçok oyunda rol almıştır. Tiyatronun yanı sıra çeşitli TV dizisi ve sinema filminde oynayan oyuncu ayrıca seslendirme yapmaktadır.

Oynadığı Oyunlardan Bazıları:

Gözlerimi Kaparım Vazifemi yaparım
Fermanlı Deli Hazretleri
Koca Sinan
Oyuncaktaki Sır
Aşk Hastası
Buzlar Çözülmeden
Barışa Verin
Fareli Köyün Kavalcısı
Bir Adam Yaratmak
Beş Katlı Binanın Altıncı Katı
Suçlu mu Suçsuz mu
Barış Kervanı
Deli Eder İnsanı Bu Dünya

Dizideki Karakteri:Yıllardır bir arada olduğu Turan Kaçgar’ın sağ koludur. Birçok kez evlenmesine rağmen erkek çocuğu olmamıştır. Ava meraklıdır ve özel bıçak, kılıç koleksiyonu vardır…

Faruk Akgören / Cumhurbaşkanı

- Resim Silinmiş.

Ad Soyad : FARUK AKGÖREN
DoğumTarihi : 24 Temmuz 1962
DoğumYeri :
Eğitimi : Ank.Üni Dil-Tarih Coğrafya Tiyatro Bölümü Mezunu
Yabancı Dili : İngilizce

Devlet Tiyatrosunda Yaban adlı oyunda oynadı.
2004-2005 sezonunda Çığır Sahne Oyuncuları Tiyatrosunda çalıştı.
Rol aldığı oyunlar arasında:
Yaban ( Devlet Tiyatrosu )
Salaklar Sofrası
Marionla Memed
Kuğular Şarkı Söylemez
Masal Var Masalcık Var,
Ah Şu Gençler,
Barış,
Kül Rengi Sabahlar,
Memleket Hikayeleri
Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü
Dalga ( Tiyatro DonKişot )
Rol aldığı sinema filmleri :
Hiç Bir Yerde
Umut Adası
40
Rol aldığı diziler arasında :
Arka Sıradakiler
Kurtlar Vadisi Pusu
Üvey Baba,
İkinci Bahar,
Acı Hayat,
Kuzey Rüzgarı,
Pars Narkoterör

Seslendirme :
Tek Türkiye dizisinde Çetin Azer Aras'ı ( Sabo Ağa'yı ) seslendirdi.

Rush Hour 2 (Bitirim Ikili 2)...Don Cheadle
Boondock Saints (Sehrin Azizleri)...David Della`Roc
Harry Potter....Cornelius Fudge
The Cars...Şerif
Kırmızı Başlıklı Kız....Komiser Grizzly
Happy Feet...Seal
Madagascar..Kowalski
Red Kit Batıya Hücum...Yaşlı Kör Adam
Dummy-Sessiz Aşık...Ron Leibman(Lou)
Beowulf-Ölümsüz Savaşçı...Wiglaf
Liar Liar-Yalancı Yalancı...Jason Bernard
Underworld...Bill Nighy
The Godfather-Baba....Robert Duvall
Little Mosque On The Praire-Küçük Cami...Manoj Sood
Bayan Mallard'ın Maceraları
Aslan Kral 3 filminde Rafki

1979 da girdiğim aü.dtcf tiyatro bölümünü 84 yılında bitirdim.82 yılından bu yana oyunculuk,87 den beri de dublaj yapıyorum.ilk tv görüntülü işim de 82 yılında trt tek kanal ve siyah-beyazken''buyurun bakalım''la oldu.

Çalıştığım tiyatrolar:pamukbank çocuk-gençlik tiy.sanat evi.çağdaş etkinlikler sahnesi,kaktüs kabare,ekin tiyatrosu,yeni tiyatro,ist devlet tiyatrosu,çığır sahne,tiyatro donkişot.

''kilit''tv filminde,hiç bir yerde,umut adası ve 40 adlı 3 sinema filminde oynadım.konuştuğum ünlüler.morgan freeman,samuel l.jackson,james galdonfini,tommy lee jones,takashi kitano,stellan skarsgaard.

Zafer Algöz / Yalçın YILDIZ
- Resim Silinmiş.

Doğumu
1961 - KARS

Eğitimi
Ankara Devlet Konservatuarı

Filmleri - Oyuncu (16 Film)

Cumhur Cemaat 2007
Hasret Süleyman 2006
Umut Adası Cevdet 2006
Sınav Komiser Metin 2006
O Şimdi Mahkum Koko Niyazi 2005
Kapıları Açmak Kudret 2005
Çınaraltı 2003
Esir Şehrin İnsanları Zeybek Niyazi 2003
Cesur Kuşku Birol 2001
Evdeki Hesap 2000
Duruşma Selami 1999
Salkım Hanımın Taneleri Durmuş 1999
Utanmaz Adam 1998
Ağır Roman Gaftici Fethi 1997
Komşu Komşu Kerim 1997
Oğlum Adam Olacak 1995

Dizideki Karakteri:Hukuk eğitimi almıştır. Davut Tataroğlu’nun legal işlerdeki sağ koluyken İskender ile çalışmaya başlar. Bunun fark edilmesi bile onun yok olmasını sağlayamaz. Yurtdışı temaslarını sağlamdır…

Selçuk Özer / Turan KAÇGAR

- Resim Silinmiş.

Gerçek İsmi
Selçuk Özercan

Doğumu
1954 - Erzincan

Filmleri - Oyuncu (34 Film)
Hacı Ruknettin Çağlar 2006
Fırtına Hayatlar Refik 2004
Canım Annem Orhan 2004
Kin ve Gül

Dizideki Karakteri:Kaçgar Ailesi’ni ve şirketlerinin yönetmektedir. Aile şirketleri özellikle ilaç ve inşaat sektöründe etkindir. Kara para, kaçakçılık ve kumar işinde bölgenin en büyüklerindendir. Titiz, disiplinli biridir. İskender’in isteğiyle klasik nüfuz sahalarının dışına çıkmaya başlar...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt