1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kurtlar Vadisi Filistin Hakkında


 1. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli

  Kurtlar Vadisi senaristi Bahadır Özdener, Kurtlar Vadisi Filistin filmini anlattı...

  Türkiye’de 7 yıldır milyonları ekran başına kilitleyen Kurtlar Vadisi dizisi 30 ülkeye ihracat yapıyor. Kasım ayında gösterime girecek “Kurtlar Vadisi Filistin" filmi ise Türkiye’nin en pahalı filmi olacak. Filmin bütçesi 10 milyon doları geçerken, 100 ülkede aynı anda gösterime girecek. Filmin çekimlerinin Türkiye’de yapılacağını açıklayan dizinin yapımcı ve senaristlerinden Bahadır Özdener, “Türkiye’nin en pahalı filmi Kurtlar Vadisi Irak’tı. 10 milyon dolara yakın bütçesi vardı. Kurtlar Vadisi Filistin ise yapım bütçesi, konusu, çekim kalitesi ve diğer unsurlarıyla Türkiye’nin en pahalı ve iddialı yapımı olacak. Bu filmle Kurtlar Vadisi’nin de ihracat pazarı genişleyecek” dedi.

  4.5 MİLYONU GEÇERİZ

  Kurtlar Vadisi Filistin filminin çekimlerini Türkiye’de yapacaklarını açıklayan Bahadır Özdener, filmle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Irak filmini Gaziantep’te çektik. Filistin’in çekimleri de Türkiye’de olacak. Ancak çekimlerin yapılacağı il henüz netlik kazanmadı. Filmin Kasım ayında gösterime girmesini planlıyoruz. Irak filmiyle 4 milyon 250 bin izleyiciye ulaştık. Türkiye’nin o tarihe kadar en çok izlenen filmi oldu. Daha sonraki yıllarda Recep İvedik liderliği eline geçirdi. Kurtlar Vadisi Filistin'de hedefimiz Recep İvedik’in 4 milyon 500 bin izleyici rakamını geçmek olacak.”

  HOLLYWOOD VE BOLLYWOOD

  Türk sinema sektörünün son 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladığına işaret eden Bahadır Özdener, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bugün Türk sineması Hollywood ve Bollywood ile yarışıyor. Teknik altyapı, oyuncu, yönetmen ve senarist kalitesi bu iki dünya devinden sonra 3’üncü sırada. Bunu daha ilerilere taşımak için çalışıyoruz. Yapımların maliyetleri her geçen gün artıyor. Artık ucuz yapım kalmadı. Her sinema her dizi kendi kategorisinde en iyisini yapmak için çalışıyor.”

  İSTİHDAMA BÜYÜK KATKI

  Türk sinemasına dev bir endüstri olarak bakmanın zamanı geldiğini söyleyen Bahadır Özdener, “Yılda 100’e yakın dizinin çekildiği bir ülkede böylesine önemli bir sektöre daha sıcak bakmak gerekiyor. Dizi setlerinde oyuncular ve kamera arkası çalışanlarla binlerce kişi istihdam ediliyor. Bu sektörün Türkiye’nin istihdam payında ciddi bir yeri var” dedi.


  120 DAKİKALIK DİZİ ÇEKİYORUZ

  Dizi sürelerinin uzun olmasının anlatılmak istenen konuyla ilgili olduğunu dile getiren Bahadır Özdener, şu bilgileri verdi: “Bazen oyuncuların ve çalışanların dizi sürelerinin uzun olmasından dolayı yakındığını duyuyoruz. Ancak bizim kadar uzun çekim yoktur. Kurtlar Vadisi Pusu’nun bazı bölümleri 120 dakikayı buldu. Bu uzun süreler nedeniyle 2 farklı ekiple çalıştık.”

  BİR ODADA 40 HAFTA

  Kurtlar Vadisi’nin senaryosunu yazmanın kolay olmadığını anlatan Bahadır Özdener, şöyle konuştu: “Bir yılda 52 hafta var. Biz bunun 40 haftasını bir odada geçiriyoruz. Gündemi yakından takip ederken bir yandan da senaryoyu hazırlamaya çalışıyoruz. Kurtlar Vadisi gündemle ilgili bir dizi olduğu için stoklu çalışmamız da zor oluyor. Dizi yayından bir gün önce bitiyor. Yoksa gündemi yakından takip etmemiz mümkün olmaz.”

  NEW YORK'TA SOKAK ÇEKİMİ 100 DOLAR

  Türkiye’de mekan çekimleri için ciddi ücretler talep edildiğini dile getiren Bahadır Özdener, şu bilgileri verdi: “Bugün Kız Kulesi’ni veya Taksim’i ekranlara taşımak istiyorsanız ciddi ücretler ödemeniz gerekiyor. Ancak bu durum New York ve Los Angeles’ta farklı. Bu şehirlerin sokaklarında çekim yapmak istiyorsanız 100 dolar ödüyorsunuz. Ayrıca bu şehirlerin belediyeleri çekimler sırasında polis ve ambulans da veriyor. Türkiye’de ise belediyeler çok fazla ücret talep ediyor. Oysa Türk sineması Türkiye’nin tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat. Bugün Kurtlar Vadisi 30 ülkeye ihracat yapıyor. Bu dizide Kız Kulesi’ni göstermek turizm açısından önemli olacaktır.”

  LİSANSLI ÜRÜN SATIŞI

  Dizinin lisanslı ürünlerini de önümüzdeki dönemde piyasaya çıkarmayı planladıklarını açıklayan Bahadır Özdener, şu bilgileri verdi: “Bunu daha önceki yıllarda da düşündük. Bazı ürünler de oldu. Tam anlamıyla buna hazır değiliz. Ancak bir gün lisanlı ürünler de piyasada olacak. Bunun yanı sıra yıllar sonra Kurtlar Vadisi müzesi de oluşturabiliriz diye düşünüyorum.”

  P.S : Ortaya çok güzel bir film çıkçağında eminim. Hele ki bu işin içinde Pana Film ekibi varsa.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Bekliyoruz bakalım.
   
 3. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli

  Bnde 5 Kasım'ı iple çekiyorum.
   
 4. Lenneth

  Lenneth rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  20.440
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Tekstil
  Şehir:
  İstanbul

  Çooook güzel olacak 8)