Küresel ısınmaya ilginç yaklaşım

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.İbrahim Uslu , küresel ısınmanın sürekli zararlarının gündeme gelmesini eleştirdi.Gelecekte dünyanın daha yeşil olacağını savunan Uslu , ''Küresel Isınamanın faydaları zararından daha fazla'', dedi.

Usluya Göre Küresel Isınmanın Yararları ;

1-) Kutupların erimesiyle yeni turizm alanları açılacak

2-) Ortaya yeni tarım alanları çıkacak

3-) Konutların ısıtma alanları düşecek

4-) Güneş enerjisinden daha fazla yararlanılacak

5-) Küresel yagmurlar sayesinde dünya daha yeşil olacak

6-) Tarımda ikinci ürün alınabilecek

7-) Balık ve su ürünleri çeşitliliği artacak

Bana Biraz Mantıklı Gibi Geldi :roll:

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Mantıklı görünebilir ama zararları bunlardan daha fazla olduğu için pek dikkate alıncağını sanmıyorum

addIcFb

Aileden
V.I.P demiş ki:
Mantıklı görünebilir ama zararları bunlardan daha fazla olduğu için pek dikkate alıncağını sanmıyorum
Alınsada alınmasada elden bişey gelmiyor :|

size çok önemli bi fizik kuralı söyliim isterseniz deney yapın bi bardak suya buz atın buz eridiğinde suyun seviyeis değişmicektir:D ve buzulun %90ı suyun altında ve buzul suya dönüştüğünde %10 küçülüo buda buzlun erimesinin suyu artıramıyacağını kanıtlar

Pride demiş ki:
Küresel ısınmaya ilginç yaklaşım

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.İbrahim Uslu , küresel ısınmanın sürekli zararlarının gündeme gelmesini eleştirdi.Gelecekte dünyanın daha yeşil olacağını savunan Uslu , ''Küresel Isınamanın faydaları zararından daha fazla'', dedi.

Usluya Göre Küresel Isınmanın Yararları ;

1-) Kutupların erimesiyle yeni turizm alanları açılacak

2-) Ortaya yeni tarım alanları çıkacak

3-) Konutların ısıtma alanları düşecek

4-) Güneş enerjisinden daha fazla yararlanılacak

5-) Küresel yagmurlar sayesinde dünya daha yeşil olacak

6-) Tarımda ikinci ürün alınabilecek

7-) Balık ve su ürünleri çeşitliliği artacak

Bana Biraz Mantıklı Gibi Geldi :roll:
ekvatorda dahil dünyanın sıcak kesimlerinde susuzluk yaşanacak.
bu durumda tarım alanları nasıl sulanacak ?
ayrıca buzların erimesiyle sular oluşacak dogru ama o topraklarda bitki veya çeşitli sebzelerin yetişmesi için bi kaç yüzyıl gerekli..ayrıca verimli olup olmadıgı da ayrı bir muallak.

ayriyetten küresel yagmurlar kadar saçma bi kelime duymadım..varsa da küresel ısınmayla alakası olması imkansız..farkındaysan hava gittikçe ısınıyor..ve ısınan havada iklim tipine baglı olarak nadiren yagmur yagar..ve bu yagmurlar karadenizdekine hiç benzemez..

ayrıca bir söz vardır..azı karar çogu zarar diye..zaten güneş bizi bunaltmaya yetiyor..daha fazla güneşi kim ister ki :) daha fazla güneş demek verimsiz ve yetersiz bi ozon tabakası demek.yetersiz bi ozon tabakası ise fazla ultraviolet vb gibi insan vücuduna zararlı ışınları dünyaya daha fazla yansıtır..bu da kanser çıkışlı ölümlerin fazlalaşması demek..

sonuç : bu maddeler polyanna nın elinden çıkmışa benziyor ^^

Dediğinde Doğru Ama ;

Havalar Sıcak Olucak .O Sıcakla Birlikte Buharlaşma Daha Fazla Olucak Ve Daha Fazla Yagmur
Yagacak :roll:

iklime dikkat etmen gerektigini söyledim ama.
o kadar yüzeysel bakarsan yazın güney ya da kuzey yarım küre (artık yaz neredeyse) her ülkenin her kasabasında paso yagmur yagması gerek.
geçen yaz büyük su problemleri yaşadık başta istanbul ve ankara olmak üzere.
bak kaç gün boyunca bi damla bile yagmadı..ki biz kuzey yk deyiz.
bir de ekvator civarlarını düşün :)

Pride demiş ki:
Dediğinde Doğru Ama ;

Havalar Sıcak Olucak .O Sıcakla Birlikte Buharlaşma Daha Fazla Olucak Ve Daha Fazla Yagmur
Yagacak :roll:
saçmalmayın öle bişi olsaydı afrika şuan su ülkesi olmuştu istisnalar kaideyi bozmaz diorum başkada bişi demiorum

Tarantella demiş ki:
iklime dikkat etmen gerektigini söyledim ama.
o kadar yüzeysel bakarsan yazın güney ya da kuzey yarım küre (artık yaz neredeyse) her ülkenin her kasabasında paso yagmur yagması gerek.
geçen yaz büyük su problemleri yaşadık başta istanbul ve ankara olmak üzere.
bak kaç gün boyunca bi damla bile yagmadı..ki biz kuzey yk deyiz.
bir de ekvator civarlarını düşün :)

Dogru Diyorsun Ama Adam Öle Diyor :lol:

StarkDrache

Bilgiliyim
Evet Mantıklı Ama İnsanlar Açlıktan Ölünce , Her Yeri Su Basınca , İçme Suyu Petrolden Daha Değerli Olunca...
Bu Tespitin Pekde Önemi Kalmıyor !

Journalist

Aileden
arkadaşlar birde teknolojinin faydalarını konuşalım mesela içme suyu problemi artacak diyorsunuz fakat Türkiye gibi denizlerle çevrili ülkelerde bu problem olmuycak gibi çünkü neden derseniz deniz suyunu içme suyuna çeviren sistemler mevcut dünyada şuanda hatta İstanbul'un bir kısmı deniz suyu içiyor ama şuanda fazla kullanılmamasının nedeni masraflı oluşu önümüzdeki 20sene içerisinde bu sistemlerin dahada ucuzlayacağını ve kullanım alanlarının geliştirilebileceğini tahmin ediyorum :roll:

Yukarı Alt