Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

O.p

rank8
ImmorTaLGoD demiş ki:
Ben zati maymuna ilk canlı demiyorum.Evrim teorisini iyice okuyup öğrenmeniz lazım.İlk olarak uzayda 100 yıllar boyunca olaylar oluyor ve canlı organizmalar oluşuyor.Bu organizmalar bölünerek / milyonlarca yıl sonra evrim geçirerek çeşitli canlılar meydana getiriyor.Bu canlılarda adaptasyonla değişiyor.Bkz : Zürafa'lar eskiden kısadır.
Daha sonra tekrar evrim ve en son insan'a gelir.Maymun'daki 48-49 kromozomun 46'sı insanla aynıdır.
İnsanlardaki DNA hücresininde %99 u aynıdır.Kalan %1 farklıdır ve bu %1 lik dilimden dolayı insanlar çok farklıdır. Peki ilk canlı kendi kendinemi oldu yani :sfff:

O.p demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
Ben zati maymuna ilk canlı demiyorum.Evrim teorisini iyice okuyup öğrenmeniz lazım.İlk olarak uzayda 100 yıllar boyunca olaylar oluyor ve canlı organizmalar oluşuyor.Bu organizmalar bölünerek / milyonlarca yıl sonra evrim geçirerek çeşitli canlılar meydana getiriyor.Bu canlılarda adaptasyonla değişiyor.Bkz : Zürafa'lar eskiden kısadır.
Daha sonra tekrar evrim ve en son insan'a gelir.Maymun'daki 48-49 kromozomun 46'sı insanla aynıdır.
İnsanlardaki DNA hücresininde %99 u aynıdır.Kalan %1 farklıdır ve bu %1 lik dilimden dolayı insanlar çok farklıdır. Peki ilk canlı kendi kendinemi oldu yani :sfff:
Anlayarak oku bir bro.Uzayda çeşitli patlamalar oluyor ( bu olayı tam bilmiyorum ) organik hücreler oluşuyor.Daha sonra dediğim olay...

O.p

rank8
ImmorTaLGoD demiş ki:
O.p demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
Anlayarak oku bir bro.Uzayda çeşitli patlamalar oluyor ( bu olayı tam bilmiyorum ) organik hücreler oluşuyor.Daha sonra dediğim olay...
Patlamadan canlı hücreler oluşmazki^^Görebildiğim kadarıyla canlılardan canlılar meydana gelir.İnandığım kadarıyla yaratılarak da canlılar meydana gelir.

Brooklyn

Buralıyım
Evrim teorisi , kromozom , patlama falan bilmem , tek bir gerçek var o da Yüce Allah. Ondan ötesi yalan dolan. (Benim görüşüm)

:uyku:

Spare_

Bilgiliyim
20. yüzyılın ortalarına dek hakim olan görüş, evrenin sonsuz boyutlara sahip olduğu, sonsuzdan beri var olduğu ve sonsuza kadar da var olacağı şeklindeydi. "Statik (durağan) evren modeli" adı verilen bu anlayışa göre, evren için herhangi bir başlangıç veya son söz konusu değildi.

Materyalist felsefenin de temelini oluşturan bu görüş, evreni sabit, durağan ve değişmez bir maddeler bütünü olarak kabul ederken, bir Yaratıcının varlığını da reddediyordu. Oysa 20. yüzyılda gelişen bilim ve teknoloji, materyalistlere zemin sağlayan durağan evren modeli gibi ilkel anlayışları kökünden yıkmıştır.

21. yüzyılın başlarında olduğumuz şu dönemde, evrenin bir başlangıcı olduğu, yok iken bir anda büyük bir patlamayla var olduğu modern fizik tarafından pek çok deney, gözlem ve hesapla ispatlanmış durumdadır. Ayrıca, evrenin, materyalistlerin iddia ettikleri gibi sabit ve durağan olmadığı, tam tersine sürekli bir hareket ve değişim içinde olduğu, genişlediği de saptanmıştır. Bugün bu gerçekler bütün bilim dünyası tarafından kabul edilmektedir.

Kuran-ı Kerim'de evrenin ortaya çıkışı şöyle açıklanır:

O gökleri ve yeri yoktan var edendir... (Enam Suresi, 101)

Kuran'da verilen bu bilgi, çağdaş bilimin bulgularıyla tam bir uyum içindedir. Başta da belirttiğimiz gibi astrofiziğin ulaştığı kesin sonuç, tüm evrenin madde ve zaman boyutlarıyla birlikte, bir sıfır anında, büyük bir patlamayla var olduğudur. "Büyük Patlama", orijinal adıyla "Big Bang" teorisi, tüm evrenin yaklaşık 15 milyar yıl önce tek bir noktanın patlamasıyla yokluktan meydana geldiğini kanıtlamıştır.
- Resim Silinmiş.
NASA'nın 1992'de gönderdiği Cobe uydusunun hassas tarayıcıları Big Bang'den sonra tüm evrene yayıldığı varsayılan radyasyonun kalıntılarını buldu. Bu buluş evrenin yoktan var edildiği gerçeğinin, bilimsel bir açıklaması olan Big Bang teorisinin ispatı oldu.
Harun Yahya,

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Spare_

Bilgiliyim
Kuran ayetlerinde evren hakkında verilen bilgilerden biri, gökyüzünün yedi kat olarak düzenlendiğidir:

Sizin için yerde olanların tümünü yaratan O'dur. Sonra göğe istiva edip de onları yedi gök olarak düzenleyen O'dur. Ve O, herşeyi bilendir. (Bakara Suresi, 29)

Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi... (Fussilet Suresi, 11)

Böylece onları iki gün içinde yedi gök olarak tamamladı ve her bir göğe emrini vahyetti... (Fussilet Suresi,12)

Kuran'da pek çok ayette kullanılan gök kelimesi tüm evreni ifade etmek için kullanıldığı gibi, Dünya göğünü ifade etmek için de kullanılır. Kelimenin bu anlamı düşünüldüğünde, Dünya göğünün, bir başka deyişle atmosferin, 7 katmandan oluştuğu sonucu ortaya çıkmaktadır.

Nitekim bugün Dünya atmosferinin üst üste dizilmiş farklı katmanlardan meydana geldiği bilinmektedir. 20Kimyasal içerik veya hava sıcaklığı ölçü alınarak yapılan tanımlamalarda, Dünya'nın atmosferi 7 katman olarak belirlenmiştir.21 Bugün halen 48 saatlik hava durumu tahminlerinde kullanılan ve "Limited Fine Mesh Model" (LFMII) olarak adlandırılan atmosfer modeline göre de atmosfer 7 katmandır. Modern jeolojik tanımlamalara göre atmosferin 7 katmanı şu şekilde sıralanmaktadır:
- Resim Silinmiş.
Dünya, yaşam için gerekli olan özelliklerin tümüne sahiptir. Bunlardan bir tanesi de canlıları koruyan ve özel bir kalkan görevini yerine getiren atmosferdir. Bugün Dünya atmosferinin üst üste dizilmiş farklı katmanlardan meydana geldiği bilinmektedir. Atmosfer aynen ayette bildirildiği gibi, tam yedi temel katmandan oluşmaktadır. Bu, elbette ki Kuran'ın mucizelerinden biridir.
1- Troposfer
2- Stratosfer
3- Mezosfer
4- Termosfer
5- Ekzosfer
6- İyonosfer
7- Manyetosfer
- Resim Silinmiş.
Bu konuyla ilgili bir diğer mucizevi yön ise Fussilet Suresi'nin 12. ayetinde geçen "Her bir göğe emrini vahyetti" ifadesinde yer almaktadır. Yani ayette Allah'ın her tabakayı belli bir görevle görevlendirdiği belirtilmektedir. İleriki bölümlerde daha detaylı inceleyeceğimiz gibi, yukarıda saydığımız tabakaların her birinin insanların ve yeryüzündeki tüm canlıların yararı açısından çok hayati görevleri vardır. Yağmurların oluşmasından zararlı ışınların engellenmesine, radyo dalgalarının yansıtılmasından göktaşlarının zararsız hale getirilmesine kadar her tabakanın kendine özgü bir işlevi bulunmaktadır.

Aşağıdaki ayetler ise bize atmosferin 7 katmanının görünümü ile ilgili bilgi vermektedir:

"Görmüyor musunuz; Allah, yedi göğü birbirleriyle bir uyum (mutabakat) içinde yaratmıştır?" (Nuh Suresi, 15)

O, biri diğeriyle 'tam bir uyum' (mutabakat) içinde yedi gök yaratmış olandır... (Mülk Suresi, 3)

Bu ayetlerde Türkçeye "uyum" olarak çevrilen Arapça "tibakan" kelimesi, aynı zamanda "tabaka, bir şeyin uygun olan kapağı ve örtüsü" anlamlarına da gelir ki, üst katın alt kata uygunluğunu vurgular. Kelimenin çoğul kullanımında ise "tabaka tabaka" anlamı kazanmaktadır. Ayette tarif edilen tabaka tabaka halindeki gök, kuşkusuz atmosferi en mükemmel şekilde ifade eden açıklamalardır.

20. yüzyıl teknolojisi olmadan tespit edilmesi hiçbir şekilde mümkün olmayan bu bilgilerin, 1400 yıl önce indirilmiş olan Kuran-ı Kerim'de açıkça bildirilmesi ise elbette ki çok büyük bir mucizedir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Fre3sTyLe demiş ki:
Tabii ki inanmayanlar olacaktır.Fakat doğru herkesin değil çoğunluğun kabul ettiğidir.
Dünyada çoğunluk hristiyanlardan oluşuyor. :muck:

Konuya geçersek;

Zaten bu evrim konusunda bilende bilmeyende konuşur,ulen biriside çıkıp "ben anlamıyorum" desin,herkes mi bilim adamı?

Bu arada evrim teorisini maymun konusundan öte birşey bilmeyen kişilerle tartışmak sağlık açısından iyidir. :mrgreen:

Zaten bilimsel bir yaklaşımdır bu. teoridir, kanun değildir hipotez değildiri falan geçelim. hepsinden evvel bu bir inanç sistemi değildir. "ben evrime inanıyorum, bence var", "bence yok ama bu benim inancım" gibi bir şey söz konusu olamaz. hadi bunu herkes söylemiş bunu da geçelim. diyelim kanına dokunuyor bu konu. delikanlılığa sığdıramıyor, atalarının maymundan mı geldiğini düşünüp deliriyorsun. yahu böyle bile olsan insan bir ansiklopedi açar bakar neymiş bu, nerden çıkmış, nedir, ne değildir?

ancak inananlar inandıkları şeyin tartışılmasını istemezler,işte insanlar bunu aşmıyor, aşamıyor.

Gameworld

Bilgiliyim
Caprice demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
Tabii ki inanmayanlar olacaktır.Fakat doğru herkesin değil çoğunluğun kabul ettiğidir.

Konuya geçersek;

Zaten bu evrim konusunda bilende bilmeyende konuşur,ulen biriside çıkıp "ben anlamıyorum" desin,herkes mi bilim adamı?

Bu arada evrim teorisini maymun konusundan öte birşey bilmeyen kişilerle tartışmak sağlık açısından iyidir. :mrgreen:

Zaten bilimsel bir yaklaşımdır bu. teoridir, kanun değildir hipotez değildiri falan geçelim. hepsinden evvel bu bir inanç sistemi değildir. "ben evrime inanıyorum, bence var", "bence yok ama bu benim inancım" gibi bir şey söz konusu olamaz. hadi bunu herkes söylemiş bunu da geçelim. diyelim kanına dokunuyor bu konu. delikanlılığa sığdıramıyor, atalarının maymundan mı geldiğini düşünüp deliriyorsun. yahu böyle bile olsan insan bir ansiklopedi açar bakar neymiş bu, nerden çıkmış, nedir, ne değildir?

ancak inananlar inandıkları şeyin tartışılmasını istemezler,işte insanlar bunu aşmıyor, aşamıyor.
Hristiyanlıkda bir ilahi dindir.(Lakin müslümanlık gibi kalamadığı için değişmiştir)
Evrime gelmiş konu dayanmış vardır yoktur gibi ifadeler evrim bazı olayları kanıt olarak alır insanın atası maymun işte burada bir duralım madem insanın atası maymun bilim denen bir şey var değilmi neden insan olan maymun yok ? Şimdi diyeceksiniz ki bu bir nesilin işi değil milyonlarca hatta milyarlarca sene geçmesi gerek bu işlem için peki o zaman neden insan ırkıyla maymun ırkı arasından kalan bir tür dünyada hiç yok evrime göre böyle şeylerin olması lazım değilmi ? Neden insanlığa çok yaklaşmış bir maymun ırkı yok basit şeyler yapabilen insana benzeyen ve yürüyüp kısmen konuşabilen bir maymun ırkı niye yok olması gerekmiyormu işte evrim bu yüzden yıllardır bir kuramdan öteye gidememiştir.Birde bazı arkadaşlar adaptasyonla evrimi karıştırıyo buda yanlış bir canlının iklime ayak uydurabilmesine adaptasyon denir.Şimdi bazıları bu evrimdir diyecek ama değil sen ekvatordasın ve güneşten rengin bronzlaştı bu evrimmi tabikide değil zaten evrim teorisine göre bu iş bir nesilin işi değildir yıllar geçmesi nesillerin geçmesi gerekir adaptasyon ise bir nesilin işidir.Yani evrim kesin hiçbir doğrusu bulunmayan bir teoridir.

Spare_

Bilgiliyim
Gameworld demiş ki:
Caprice demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:

Konuya geçersek;

Hristiyanlıkda bir ilahi dindir.(Lakin müslümanlık gibi kalamadığı için değişmiştir)
Evrime gelmiş konu dayanmış vardır yoktur gibi ifadeler evrim bazı olayları kanıt olarak alır insanın atası maymun işte burada bir duralım madem insanın atası maymun bilim denen bir şey var değilmi neden insan olan maymun yok ? Şimdi diyeceksiniz ki bu bir nesilin işi değil milyonlarca hatta milyarlarca sene geçmesi gerek bu işlem için peki o zaman neden insan ırkıyla maymun ırkı arasından kalan bir tür dünyada hiç yok evrime göre böyle şeylerin olması lazım değilmi ? Neden insanlığa çok yaklaşmış bir maymun ırkı yok basit şeyler yapabilen insana benzeyen ve yürüyüp kısmen konuşabilen bir maymun ırkı niye yok olması gerekmiyormu işte evrim bu yüzden yıllardır bir kuramdan öteye gidememiştir.Birde bazı arkadaşlar adaptasyonla evrimi karıştırıyo buda yanlış bir canlının iklime ayak uydurabilmesine adaptasyon denir.Şimdi bazıları bu evrimdir diyecek ama değil sen ekvatordasın ve güneşten rengin bronzlaştı bu evrimmi tabikide değil zaten evrim teorisine göre bu iş bir nesilin işi değildir yıllar geçmesi nesillerin geçmesi gerekir adaptasyon ise bir nesilin işidir.Yani evrim kesin hiçbir doğrusu bulunmayan bir teoridir.
Çok isabetli bir yorum açıklama olmuş hacım. :buddha:

hristiyanlık elbette allahın dinlerinden biridir ve sonuncusu ve artık kabul gelen kabul edilmesi gereken daha doğrusu kuranı kerim ve müslümanlık bazılarının akıllarında e onceden insanlar hristiyamış cehenneme niye gidiyorlar gibi bi düşünce var o zamanın devrinde hazreti isa'nın dinine tabi olanlar elbette şu anki islama tabi olanlar gibi allaha baglıdır yani bir eve düşen iki güneş ışığının süzmesi gibi aynı kaynak birde insan dunyanın oluşumunda meydana gelmemiş iyi araştırın dünyada insandan önce cinler yaşamakta idi !! o maymundan geldiğimizi söyleyen maymun beyinlilerin açtıgı bu saçma muhabbetine yorum bile yapmayacagım insan ömrü ortalama 70 sene herkez son nefesınde herşeyi anlayacak onemli olan şu anda anlamak ki akıllı mantıklı bir insanın hiçbir bilgisi olmasa bile islamın ne guzel bir din oldugunu anlar iyilik güzeldir ve islam tamamen iyiliği emretmektedir. güzel paylaşım teşekkürler.

Absence

Oy oy oy sabahlara kadar tartisilacak bir konu nekadar guzel lakin birde arada Caprice in dedigi gibi yediremeyenler mi desem kabul etmeyenler mi cikmasa.
1.Evrim teorisinde zavallı Darwin'in kendisi bile insan maymundan gelir dememiş ordan birisi atmış ortaya herkeste evrim teorisini maymun-insan olarak biliyor :lol:
2.Bigbang tüm dünya tarafından kabul görmüş kanun olmuş derslerde okutuluyor adam bunu nasıl bulmuş evren genişliyor öyleyse eskiden daha küçüktü yaani en başta tek bir noktaydı.Hesaplamalar öyle gösteriyor ki sonsuz hacimde tek nokta 8O nasıl oluyor demeyin onlarda bilmiyor
3.Allah evreni yarattıysa be akıllılar bir andamı yarattı herşeyi.Zamanla oldu hepsi.Zaten Adem ve Havva diye bahsettiğimiz ilk insanlardan öncede Adem lerin olduğu söylenir araştırırsanız.Evrimde Allahın bir mucizesi olamaz mı ?

Ps:Topici başka yönlere çekmek isteyen olursa gerekli işlem yapılır bu topici kilitlettirmeyin kimseye
Ps2:Ben takipteyim

@Gameworld
Sen neler anlatıyorsun?
Ben hristiyanlık ilahi bir din değil mi dedim?
Ben insanın atası maymundur mu dedim?

Şimdi yazdıklarıma daha çok yaklaştın daha iyi oku benim yazdıklarımı yahu Hristiyanlığın ilahi bir din olmadığını söylediğimi nereden çıkardın,sallamasyon bir yazı yazmışşın.

Gelelim dediklerine,zaten insana yakın olan bir maymun bulman imkansızdır,ilk önce evrim sonuç değil süreçtir,evrime sondan bakarsın bir hiç bulursun,zaten evrim olmuştur ve evrimini olması o iki canlıyı birbirinden ayırmıştır.

Şimdi sen benim maymundan geldiğimize inandığımı mı sanıyorsun? hayır sadece senin yanlış tezine bir cevaptı bu,bana sorarsan bayat bir teoridir,zaten sadece teoridir.

Caprice demiş ki:
@Gameworld
Sen neler anlatıyorsun?

Şimdi yazdıklarıma daha çok yaklaştın daha iyi oku benim yazdıklarımı yahu Hristiyanlığın ilahi bir din olmadığını söylediğimi nereden çıkardın,sallamasyon bir yazı yazmışşın.

Gelelim dediklerine,zaten insana yakın olan bir maymun bulman imkansızdır,ilk önce evrim sonuç değil süreçtir,evrime sondan bakarsın bir hiç bulursun,zaten evrim olmuştur ve evrimini olması o iki canlıyı birbirinden ayırmıştır.

Şimdi sen benim maymundan geldiğimize inandığımı mı sanıyorsun? hayır sadece senin yanlış tezine bir cevaptı bu,bana sorarsan bayat bir teoridir,zaten sadece teoridir.
10 Numara Cevaplar Topic Oku Oku Doyulmuyo Yemın Ederim :muck:

Gameworld

Bilgiliyim
Caprice demiş ki:
@Gameworld
Sen neler anlatıyorsun?

Ben senden alıntı yaparken Fre3sTyLe den Tabii ki inanmayanlar olacaktır.Fakat doğru herkesin değil çoğunluğun kabul ettiğidir. Alıntı yapıp Dünyanın çoğunluğunu Hristiyanlar oluşturuyor dedin ya burada hristiyanları sanki inanmayanlar mânasında kullandığın için ben de Hristiyanlıkta bir ilahi dindir dedim.Zaten diğer kısmında senle alâkası yok :nod:

ve ayrıca

Evrim bir süreçtir demişsin bende yukarda zaten bu sürecin nasıl işlediğini yazdım sadece madem bu iki ırk birbirinden artık ayrılmışsa bu evrim bir yere kadar gidiyor sonra bitiyormu niye insalıktan ötesi yok o zaman niye maymundan veya başka bir canlıdan canlılar türemiyor o zaman yani evrim sadece milyonlarca yıl öncesindemi olmuş sadece ama Darwin öyle demiyor darwine göre evrim her zaman olabilir yalnızca gerekli özeliklerin bulunması yeterlidir demiyormuydu bu nasıl iş peki yani evrimin pilimi bitti şimdi evet evrim teori sadece cevap verdim.

@Gameworld
Bitti derken zamanla birbirine benzer özellikleri uzaklaştı hala dahada uzaklaşmakta,evrim dediğin gibi gerekli özellikler olduğunda hep devam eder.

Bak mesela köpek diye bir hayvan yoktur Canis lupis denilen kurt türü zamanla tomarctus'ların evrimi ile evcil köpekleri oluşturmuştur,ama şimdi bakarsan şu anki evcil köpeklerle o yırıtıcı kurtlar arasında pek bir benzerlik bulamassın.

Yani bir canlının evrimleşmiş olup olmadığına onun atasıyla şu zamanki canlının özelliklerine bakarsan asla bir sonuç alamassın.

eHia demiş ki:
Evrim teorisi , kromozom , patlama falan bilmem , tek bir gerçek var o da Yüce Allah. Ondan ötesi yalan dolan. (Benim görüşüm)

:uyku:
Benim bildiğim tek patlama şekerde olur fena çatlar patlarsın :mrgreen:
Şaka bi yana Bir tanrı (allah)var ve bizi izliyor.En yanlız en karanlık anlarda bizlerle,önemli olan onu içinde hissedebilmek.

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt