1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

'Kupalar yola çıktı'


 1. shneZee

  shneZee rank8

  Kayıt:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci.

  Görev aldığımızda birçok konuya eğildik, ancak ilk hedefimiz sportif başarıydı. Her şey istediğimiz gibi olmuyor... Şimdi güçlüyüz, ayaktayız ve çifte şampiyonuz. Artık her zamankinden çok daha iddialıyız.

  [​IMG]

  Eleştirilerin odak noktasıydı... Sezon başında “Yıldırım Demirören yeter” diye bağıran Siyah-Beyazlı tribünlerin gönlünü çifte kupayla aldı. Şampiyonluk kupasının kaldırıldığı Denizlispor maçının dönüşünde, havalimanında “Bu kadar kupa fazla yeter” tezahüratlarıyla karşılandı. Her büyük başarının ardından mutluluğunu ailesiyle tribünde, gözyaşları içinde kutladı. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş’ı FANATİK’e anlattı. Söz çifte şampiyonun patronu Yıldırım Demirören’de...

  ‘Hepsini kazanacağız’

  “Görev aldığımızdan bu yana mali, idari, altyapı, tesisler gibi konulara ağrılık verme durumundaydık. Bununla birlikte sportif başarı da elbette ilk hedefimizdi. Ancak her şey istediğimiz gibi olmuyor. Önümüzde büyük projeler var. Ancak şampiyonluklar, kupalar üst üste kazanıp, hepsini aynı anda yürütecek durumdayız artık. Şimdi güçlüyüz, ayaktayız ve çifte şampiyonuz. Artık her zamankinden çok daha iddialıyız...”

  ‘Delgado haklı, ama...’
  “Takımın ihtiyacı olan bölgesi, forvetin arkası olarak tabir edilen bölge... buraya oyuncu alacağız. Ancak doğal olarak Delgado’nun kesin olarak karar vermesi gerek. Ocak ayına kadar dondurmaya Delgado da sıcak bakıyor, ancak haklı olarak, “Sonrası ne olacak” diyor. Bunu iki tarafın da mağdur olmayacağı bir şekilde çözmeyi planlıyoruz.”


  [​IMG]

  ‘Deco neden olmasın?’
  “Beşiktaş’a gelmek için, birçok oyuncunun ismi geçiyor. Dos Santos konusu gündemimize gelmedi. Olsaydı, benim bilgim olurdu! Deco için kulübü net bir karar vermiş değil. Sapara’nın da olması zor gibi duruyor. Acele etmiyoruz, teklifleri değerlendiriyoruz. Her an bir gelişme yaşanabilir. Uygun bir durum oluşursa, konuşuruz. Şartlarımızı zorluyoruz, ancak istediğimiz oyuncuyu bulmak da kolay değil. Transfer yapmak için transfer yapmayacağız.”

  ‘Para saçmakla olmuyor’
  “Transfer para saçmakla olmuyor. Geçen sene Fenerbahçe 50 milyon Euro’ya yakın harcadı, ancak sezonu kupasız kapattı. Böyle olaylar her takımın başına gelebilir. Biz yaptığımız transferlerin maliyetini, sadece Şampiyonlar Ligi’ne kalarak karşıladık. Sonuçta çifte kupayı alan bir ekibimiz vardı. Üzerine takviyeler yapıp, gücümüze güç kattık. Bu sene aynı başarılı tekrarlamak artık daha kolay olacak.”

  ‘Bobo’yla konuştum’

  “Bobo daha fazla para kazanmak istiyor. Kendisini çağırdım ve konuştum. ‘Bu senin hakkın, ama biz senden şikayetçi değiliz. İsteyen varsa, gelsin konuşalım’ dedim. Ancak gelen yok. Bir sürü menacer arayıp duruyor, Bobo için yetki istiyor. Kimseye vermedim. Bizim öyle menacerlerin kucağına atıp, meze edilecek oyuncumuz yok. İsteyen olursa, resmi yoldan teklifini getirir.”

  ‘Fulya bir milattır’
  “Fulya projesi, Beşiktaş için bir milattır. Bunu kimse hafife almasın. Benim canımı en çok sıkan, eski kamp binamızın harabe durumu. Yaşar Aşçıoğlu’yla anlaşmıştık. 2 milyon Dolar harcayıp, yapacaktı. Ancak isim değişikliği nedeniyle imza toplandı ve bu iş iptal oldu. O zamanlar birileri ortaya çıkmış ve ‘Para toplayıp, yapacağız’ demişti. Paraları ortaya koysunlar, yapsınlar. Laf değil, icraat üretsinler. Biz kulübü oraya taşıyıp, plazaları kiraya verecektik.”

  ‘Kongre, kongrede kazanılır’
  “Ocak ayında kongremiz var. Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın bir lafı vardır, ‘Kongre kongrede kazanılır’ diye. Biz Beşiktaş için çalışıyoruz. Çok az da olsa bazıları, sadece Yıldırım Demirören yaptı, olmasın diye takımın şampiyon olmasını bile istemiyorlar. Ancak bunları saf dışı bıraktık. Camia kenetlenme, birlik olma yolunda büyük adımlar attı. Çifte kupa bizi bağladı. Artık bu düğüm çözülmez. Tam tersine daha da ileri gider. Beşiktaş’ın rakibi yine kendisidir. Yeter ki, kendi içimizde birlik olalım önümüzde engel duramaz.”

  İsmail, Nihat, Ferrari...
  “Nihat konusunda, hoca başta olmak üzere herkes aynı fikirde. Çok olgunlaşmış, tecrübe kazanmış. Bunu takıma ilk idmanda yansıtmaya başladı. En kritik maçlarda takımı sırtlayacaktır. Taraftarımızın zaten çok beğendiği bir yıldız. Büyük katkısı olacak. Sadece Beşiktaş değil, herkese örnek olacak bir oyuncu. İsmail’in yeteneği ortada. En az on yıl, oyuncu bulmakta güçlük çekilen sol kanatta oynayabilir. Ferrari savunma futbolunun beşiği Serie A’dan geldi. Kariyeri de ortada.”

  ‘Önce karakter’
  “Beşiktaş çok farklı bir camia. Bize gelecek oyuncunun, futbolculuğundan çok önce karakteri önemli. Buna dikkat ediyoruz. Sadece futbol yeteneğine bakıp, transfer yapmıyoruz. Hayalimi hep söyledim. Şampiyonlar Ligi’nde en azından yarı final oynamak. Bütün çabamız bu yönde. Özellikle İnönü’deki maçlarda alacağımız puanlara, deplasmanda da ekleyip gruptan çıkacağız. Stat olayına gelince... Bu bir hayal değil, gerçeğin ta kendisi. Gerekli izinlerin yıl içinde çıkmasını bekliyoruz. Ayrıca bu sadece Beşiktaş’ın değil, ülkenin, hatta dünyanın en güzel konumuna sahip stadı. Modern ve tarihi dokuya uygun olarak yapılacak”

  ‘Kaptanlık dert değil’
  “Takım içinde kaptanın kim olacağına, teknik ekip karar verir. Yönetim de onaylar. Hocamız da bu konuda yetkilidir. Zaten böyle bir problem hiç olmadı, olmaz da. Rüştü’nün kolunda pazubant yok, yaptıklarını herkes görüyor. Sadece o da değil, örnek verdim. Yusuf, İbrahim’ler... Zaten bize başarıya getiren de, takım içindeki bu ortam. Bunun da bozulmasına asla izin vermem.”