arkadaşlar Win7 64bit 4 gb ram pcim var. Fakat kullanılabilir ram miktarı 1,93 olarak gösteriyor :!!&%&! . Nasıl tamamında yararlanabilirim. Şimdiden teşekkürler :kalp: Ati ekran kartı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
1-) Windows'u etkinleştir güncellemelerini yap.
2-) Windows starter ise , Ultimate sürüme geç.
3-) Boot ekranındaki gösterilen ram miktarını kontrol et.4 GB göstermiyorsa sistemsel bir problemin vardır.
4-) Bilgisayarım >> Sistem Özelliklerinden bakıyorsun değil mi ram miktarına ?

Kemalist demiş ki:
1-) Windows'u etkinleştir güncellemelerini yap.
2-) Windows starter ise , Ultimate sürüme geç.
3-) Boot ekranındaki gösterilen ram miktarını kontrol et.4 GB göstermiyorsa sistemsel bir problemin vardır.
4-) Bilgisayarım >> Sistem Özelliklerinden bakıyorsun değil mi ram miktarına ?
4 gb ram 1.93 kullanılabilir yazıo

BIOS içinde Memory Remapping diye bir ayar var, tabi markadan markaya bu ayarın ismi değişebilir, bunu aktif hale getir.

Yardım edebilecek yokmu hp servisiyle görüştüm onu değiştiremezsiniz dedi kuzenimdede aynı laptop var onda böyle bir sorun.

--KESİN ÇÖZÜM--
İşletim sisteminizin ne olduğunun önemi olmadan sisteminizde yüklü ne kadar ram varsa kullanmasını sağlayabilirsiniz..
Tüm gün bu sorunun çözümü için araştırma yaptım. Sistemimde 4GB ram takılı fakat sadece 2.93'ünü kullanabiliyordum.
Microsoft'un sitesinden bir kullanıcının bulduğu bir yamayı kurdum ve şu an sistemimde olması gerektiği gibi 4GB ram kullanabiliyorum...
[link=http://social.microsoft.com/Forums/tr-TR/windowstr/thread/81c7ac74-c28f-4861-ab73-9ef096ca86af]Ram Yaması[/link]
- Bu sayfada en altta verilen linkteki yamayı indirip çalıştırın.
- Y harfine basın
Bittiğinde Enter a basın.
Bilgisayar restart olacak ve takılı bütün ram lerinizi kullanabileceksiniz

Yukarı Alt