1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kullanıcılar kotalı internete tepkili


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Türkiye'de kotalı internetten vazgeçilmiyor...

  Avrupa'nın en pahalı internetini kullanan Türkiye'de, internet servis sağlayıcıları, internet erişiminde kotadan vazgeçemiyor. Türkiye'de kullanıcılar sınırsız internete ancak düşük hızlarda ulaşabiliyor.

  Son olarak kullanıcılarını yüksek hızda, sınırsız internet sağlamak üzere yola çıkan Superonline'ın da bu uygulaması uzun sürmedi. Kulacılarına, ilk etapta "fiber internet" sunan Süperonline, 'adil kullanım koşulu' gerekçesi ile internete sınırsız erişim hakkına kota uygulamaya karar verdi.

  Buna göre, 15 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Superonline Fiber İnternet hizmetinde, limitli veya limitsiz abone olunan paketin download hızının 5 katı GB kadar download; upload hızının 10 katı GB kadar upload adil kullanım koşulu olarak uygulanacak. Fatura dönemi içinde adil kullanım koşulu miktarını geçen kullanıcıların hızları bir sonraki fatura kesim tarihine kadar dowload için 512 Kbps, upload için 128 Kbps'ye düşürülecek. Fatura kesim tarihinden sonra, adil kullanım koşulu uygulanan abonelerin paketleri de ilk haline geri dönecek. Örneğin, 10 Mbps Limitsiz paketteki bir abone, download hızı olan 10 Mbps'nin 5 katı olan 50 GB download'u aştığı zaman adil kullanım koşulu uygulaması kapsamında, fatura kesim tarihine kadar download hızı 512 Kbps'ye düşürülecek.

  Süperonline kullanıcıları da karara tepkili. Kullanıcılar, bazı internet siteleri ve forumlarda karara tepki yağdırdı.