1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Kullanıcı Hesap Güvenliği Hakkında


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48
  Kullanıcı Hesap Güvenliği Hakkında

  Merhaba,

  Son zamanlarda oyun içinde bazı arkadaşlarımızın item, eşya ve hatta hesaplarının çalındığına dahil şikayetler çok fazla sayıda gelmektedir. Bu durum kullanıcıların hesap güvenliğini sağlayamamasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Hesabınızın güvenliği sizlere aittir, hesap paylaşımında bulunmak yasak olduğu gibi, hesabınızın güvenliğini tehdit etmektedir. Örneğin; çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza hesap bilgileriniz paylaşırsınız, kendisi her ne kadar güvenilir olsa da bu kişinin bilgisayarında illegal programlar veya trojen olup olmadığını bilemezsiniz.Bir çok oyuncu da bu durumdan mağdur olduğu görülüyor.Ayrıca, oyun içinde karakterinize ait item,gümüş para ve eşyaların diğer oyunlarla paylaşılmasından Karahan yönetimi sorumluluk üstlenmez.Arkadaşıma para verdim geri vermedi , GM lütfen geri verir misin, şeklinde lütfen bilet atmayınız.Size tavsiyem, değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı,diğer kullanıcılara ödünç vermeyin.Bu oyuncu GM ler tarafından cezalandırılabilir,hesabını başka biriyle paylaşabilir ve bunun gibi bir çok durum söz konusu olabilir.

  Aşağıda belirteceğim konulara dikkat etmeniz, hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

  1. Hesabınızı kim olursa olsun başkalarıyla paylaşmayınız.

  2. Şifre ve parolalarınızı belirli periyotlarla değiştirin. Şifre ya da parola oluştururken doğum tarihi, favori takımınızı, aynı sayıların tekrarı (111111) ya da ardışık sayı dizisi (123456) gibi kolay tahmin edilebilecek bir kombinasyon kullanmayın.

  3. Oyuna kayıtlı olduğunuz e-posta adresinizi mümkünse sizin dışınızda kimse bilmesin. Kullandığınız Messenger’a ait e-posta adresinizi, oyun hesabınızda kullanmamanız oldukça yararlı olacaktır.

  4. E-posta adresinizi, doğum tarihinizi ve gizli soru ve cevabınızı mutlaka bir yere not alın ve bu bilgileri kimseyle paylaşmayın.

  5. Bilgisayarınızı virüslere karşı sürekli olarak en güncel anti-virüs yazılımları ile tarayın.

  6. Bazı “küçük” yazılımlar ile saldırganlar bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirerek diledikleri zaman daha büyük saldırılarda cihazınızı kullanabilirler. Key – logger gibi çeşitli casus programlardan korunmak için anti-spy yazılımlar edinin. Bu yazılımları sürekli güncelleyerek bilgisayarınızı periyodik olarak kontrol edin.

  7. Tanımadığınız kimselerden gelen e-postaları açmayın; her ne sebeple olursa olsun IRC, e-posta gibi kanallar ile size ulaşan .ini ve .exe uzantılı dosyaları ve linkleri açmamaya özen gösterin.

  8. Hemen hemen tüm tarayıcı programlar, kullanıcılarına kolaylık göstermesi açısından profil bilgilerinizi saklayabilir. Otomatik tamamlama (Auto-Complete) olarak tanımlanan bu yapı, özellikle aynı bilgisayarda farklı kullanıcıların olması gibi durumlarda kullanıcılar açısından risk teşkil eder. Özellikle okul, ofis gibi çok kullanıcılı yerlerde kullanılan bilgisayarlarda tarayıcı programınızın otomatik tamamlama fonksiyonunu kapatın.

  9. Resmi web adresimiz http://www.karahanonlineworld.com dışında hiç bir web adresinde hesap bilgilerinizi paylaşmayın ve kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmayı denemeyiniz.Bu tür siteler bilinizki tamamen sizin hesabınıza ulaşmak için kurnazca tasarlanmış bir hiledir.

  Tüm oyuncularımızın konuya önemle hasiyet göstermesi hususunu bilgilerinize sunarız.

  İyi Eğlenceler,
  Karahanonlineworld