HDD haric hersey sanırım açıkca ortada..

400 W Psu(Vestel) (ıyk)
Asus P5KPL-VM (2PCI, 1PCI-E x1, 1PCI-E x16,2 DDR2 DIMM,Audio,Video,Gigabit LAN)
core 2 quad Q6600 2.40 ghz
2 GB DDR2-667 Ram
GeForce 8400 GS 512 ekran kartı
160 gb HDD

arkadaşımda böyle bir bilgisayar var yaklaşık 6 aylık ve 2. el olarak ondan satın almayı düşünüyorum(father'ı ikna edersek tabi :D)Sizce bu pc'nin değeri ne kadar?

ayrıca bir soru;

svchost.exe dosyası yüzünden hiç bir iş yapamaz oldum bu yazıyı bile zor yazdım,nedir bu dosya ne işe yarar ve neden sürekli %99 işlemci kullanımı yapıp hiç görevi bitmiyor? nasıl yok edebilirim bunu?

işlemci haric diğer parçalar vasat denilebilecek kadar kötü hele FX5600 ile oyunlarda pek performans bekleme ayrıca FX5600 ün 512 mb modeli var mı ?
yok diye biliyorum (yanılıyor olabilirim)

ayrıca ekran kartı 512 mb diye ii demek yanlış önemli olan işlemci hızı

aynı şekilde ramler 2 gb ama kaç mhz hızda bunları bilmeden bişey demek yanlış olur

asus anakart demişsin ama hangi modeli ?

svchost.exe normalde sistem dosyasıdır ama sürekli %99 işlemci kullanıyosa virüs bulaşmıştır
virüs taraması yap yada en kısa yoldan bi format

Everest kurup arkadaşın pc'den aldım,klavyede sorun olduğu için foto alamadım,sanırım şimdi herşey açıkça ortada,kendime özel kullanım olarak ala(bilirsem)cağım için 160 gb fazlasıyla yeter,2 gb ram daha ekleyip kullanmayı düşünüyorum.

SroKopat demiş ki:
Everest kurup arkadaşın pc'den aldım,klavyede sorun olduğu için foto alamadım,sanırım şimdi herşey açıkça ortada,kendime özel kullanım olarak ala(bilirsem)cağım için 160 gb fazlasıyla yeter,2 gb ram daha ekleyip kullanmayı düşünüyorum.

xp kullanacaksan 2 gb ram yetecektir fakat o ekran kartıyla oyunlarda pek performans bekleme araştırdığım ve bildiğim kadarıyla 8400 GS ler 64 bit destekli ve tam 512 mb değil sistem ramini kullanıp 512mb a çıkabiliyo eğer alırsan yapacağın ilk iş güzel bi ekran kartı almak olsun diğer parçalar idare eder

merak ettim kaç para istiyo bu sisteme dediğine göre satmaya ikna olmuyo baskası olsa elinden çıkarmaya bakar bu sistemi

xp kullanacagım,2 gb ram benim için yetersiz (sro),8400 GS 490 mb'ta çalışıyor,şu anki pc'de; Sapphire Radeon x1600/1650 Series var gerçekten güzel performans veriyor,uygun olursa değiştircem birbiriyle.700 TL,satmaya hazır da babamla konuşmam lazım şu anda yurt dışında iletişim kopukluğu yaşıyoruz.

SroKopat demiş ki:
xp kullanacagım,2 gb ram benim için yetersiz (sro),8400 GS 490 mb'ta çalışıyor,şu anki pc'de; Sapphire Radeon x1600/1650 Series var gerçekten güzel performans veriyor,uygun olursa değiştircem birbiriyle.700 TL,satmaya hazır da babamla konuşmam lazım şu anda yurt dışında iletişim kopukluğu yaşıyoruz.
yazmamışsın ama monitör dahil heralde bu fiyata
2 gb ram 3-4 chara kadar yeter rahat ama 8400GS ile açamazsın
ben paylaşımsız 8500GT 512 mb la bile zor açıyom 4+ char

SroKopat demiş ki:
dahil değil.Ayrıca low'da mı oynuyorsun?
monitör dahil değilse 700 lira edeceğini sanmam bu sistemin hemde 2. el
low bile olsa 8400 ile hem de paylaşımlı bi kartlar 3-4 char açamazsın takılmalar olur kesinlikle

çok ii bi sistem değil 700 lira vereceğine bu sisteme kendin çok daha iyisini toplarsın o fiyata
2 gb ram günümüz sistemlerinde çok yüksek değil
160 gb hdd düşük bi kapasite (dün sacred 2 yi kurdum 11 gb yer kapladı 1 gb da güncelleştirme yaptı 12 gb yer kapladı 1 oyun sadece )
anakartın sadece adı var asus giriş seviyesi basit bi kart
ekran kartı 8500 GS nin sıfırı bile 50-60 liralık bi kart 8x serisi kartlarda performans bekleme hiç bi zaman dx10 için çıkarılmış göstermelik kartlar
işlemci hariç diğer parçalar çok da ii değil

Yukarı Alt