1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

"Kubica'nın Hatası Pole'e Mal Oldu"


 1. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Cregan BMW'nin performansına şaşırmamış.

  Toyota takım menajeri Richard Cregan BMW'nin Albert Park'ta ilk sıralarda yer almasına şaşırmamış.

  Alman takımı 2008 sezonun açılışında sıralamalar öncesi hiçbir özellik göstermemiş ve BMW şeflerinin kış testlerinde kum torbası kullanarak gerçek tur zamanlarını gizledikleri dedikoduları yayılmıştı.

  "Onların ilk sıralara trımanacaklarını biliyorduk çünkü onların uzun vadeli testlere odaklandıklarını düşünüyorduk." diye konuştu Cregan Melbourne padoğunda.

  Takım arkadaşı Heildfeld'in beşinciliğine kıyasla Kubica'nın ikinciliğini yorumlayan Cregan; yüksek hız şikanında yaptığı hata olmasa Hamilton'ı geçerek pole'ü kazanacağını düşünüyordu Kubica'nın.

  "Bence pole için yarışıyordu ve o şikanda bunu kaybetti." dedi Cregan.

  Kariyerinin en iyi sıralama turu pozisyonunu kazanan BMW pilotu Robert Kubica 12. virajda yaptığı hatanın kendisine pole'e mal olduğunu söyledi.

  "Evet kesinlikle 12. virajda çimenlere çıkarak büyük hata yaptım ve bu da bana saniyenin onda ikisinden fazla zaman kaybettirdi."

  "Bu bizim aldığımız bir riskti. Sıralamalarda iyi bir sonuç alacağımız biliyorduk, riskin büyüğünü ben üstlendim, ama sonunda Lewis'in arkasında kalmaktan daha büyük bir sorunla karşılaşmadım." dedi Kubica.

  "Munich ve Hinwill'de çok çalışarak iyi bir iş çıkardık, burada olmak için sıkı bir çalışma yaptık ve beni buraya taşıyan herkese teşekkür ederim."

  Kubica aynı zamanda, fren yardım sistemindeki yasağın aracın dengede olmasına yardım ettiğini belirtti.

  Kubica ve takım arkadaşı Heidfeld sıralamalarda ilk beşte yer alarak takım patronu Mario Theissen'in vurguladığı gibi BMW'nin hala Ferrari ve Mclaren'den sonra en iyi takım olduğunu ispat etti.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  yeni kurallarla böyle hatalar artacaktır yeni sezonda... ama şuda var Kubica ne kadar dolu bi depoya sahip ? :lolmuch: