1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kriz anneleri kötü yola düşürüyor


 1. AnatoliaFire1

  AnatoliaFire1 rank8

  Kayıt:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  4.083
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
  [​IMG]
  Ekonomik krizin aileleri nasıl etkilediği, son dönemde araştırma şirketlerinin en fazla üzerinde durduğu konuların başında geliyor

  Ekonomik krizin aileleri nasıl etkilediği, son dönemde araştırma şirketlerinin en fazla üzerinde durduğu konuların başında geliyor. Ancak yapılan araştırmalarda gelen sonuçlar, krizin özellikle anneler üzerinde beklenenin çok ötesinde etki gösterdiği.

  Insight Research Group tarafından yapılan araştırma, kriz nedeniyle depresyona ve bunalıma giren her üç anneden birinin kendini aşırı yemek, alkol, uyuşturucu ve kumara verdiğini ortaya koydu.

  Yapılan araştırmaya göre her üç anneden ikisi faturaların ödenmesi konusunda duyduğu tedirginlik nedeniyle ağlama krizine girdiğini, aşırı kavgacı tavırlar sergilediğini ifade ediyor.

  Araştırmaya katılan her 10 anneden 9'u kendileri için yapacakları harcamaları kısıp çocuklarına harcamayı tercih ettiğini belirtiyor.

  Uzmanların bu duruma karşı geliştirdikleri önerileri ise daha fazla sosyalleşme içeriyor. Psikologlar, kriz nedeniyle evlerdeki çay partilerinin çoğalması, arkadaşlarla topluca gidilecek alışverişlerde toptan mağazaların tercih edilmesi gibi önerilerde bulunuyor. Ekonomik sıkıntıların psikolojik boyutunun paylaşılması halinde daha az depresif olabileceği vurgulanıyor.
   
 2. Josephhhh

  Josephhhh rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  482
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Anne yüreği ... :roll:
   
 3. Kajmeran35

  Kajmeran35 rank8

  Kayıt:
  8 Aralık 2008
  Mesajlar:
  360
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  güvenlik sistemleri
  İşte bu yüzden hakkını ödeyemeyiz annelemizin :roll: