1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

KrAlex'in Arka Bahçesi!


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  Fenerbahçe tarihine adını altın harflerle yazdıran, her gün yeni bir rekoru omuzlarına takan Alex de Souza aslında tam bir ev kuzusu, hanım evladı, asla barajı bozmayan, soğukkanlı bir dindar

  [​IMG]

  Fenerbahçe tarihine bir kaç kez girmeyi başardı Alex de Souza... “Misyonu sona erdi” yaklaşımlarına rağmen, o ve yönetim bu birliktelikte ısrar etti. Çoğu kez, yaptıklarına rağmen yapmadıkları ile yargılandı. İnsafsız eleştirilere uğradı. “Koşmuyor” diye topa tutuldu. “Fenerbahçe'nin el freni” bile dendi. Zico'nun, Aragones'in ve tabii ki onu keşfedip Türkiye'ye isteyen Daum'un hep vazgeçilmezi oldu. Buna rağmen sezon başı kaptanlığı bile sorgulandı. İstatistikleri alt üst etti. Her sezon Türkiye'ye gelen onlarca yeni oyuncuya rağmen sezonun en iyi transferi olduğunu kanıtladı. Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'dan sonra sayılan, “En önemli kişi” olmayı başardı. Alex, yaşlandıkça parıldadı. Türkiye koşullarını özümseyip, Türkiye'nin en becerili oyuncusu unvanını kimselere bırakmadı.

  Kendisine değer vermeyen Brezilya Milli Takımı yetkilileri dışında sıkıntısı olmayan “Cool” Alex'in en büyük yöneticisi ise sadece çocukluk aşkı, iki kızının annesi ve Daianne oldu. Ev kuzusu, aile düşkünü Alex'in Tanrı'dan sonra taptığı karısı Daianne, onu O yapan futbol topunun bile önünde duruyor. Dinini olabildiğince yaşayan, ama bağnazlıktan kaçınan Alex'in “İsa'nın Atletleri” katı grubuna üye olduğu bile tartışılıyor. Ama Alex çevresine İsa'nın bağımsız bir inanırı olduğunu söylemekten çekinmiyor. Daianne'sinin sözünden asla dışarı çıkmıyor.

  Soğuk tavırları ile hem beğeni toplayan, hem de “kendini beğenmiş” yakıştırmasına maruz kalan Alex'in topa yapılan baraj gibi insanlarla ciddi bir mesafesi var. Kimsenin fazla samimi olamadığı, yöneticilerin emir ile hareket ettiremediği, kendi kuralları olan Alex'in büyük tutkusu eşi Daianne ise futbola başladığı Coritiba Kulübü'nün o zamanki zengin başkanın kızı.
  Sözünü ömür boyu tutuyor


  Alex, Daianne ile futbola aynı anda aşık oluyor. Daianne ile evleniyor ve Brezilya'nın kalburüstü ailesinin bu sıradışı kızının sözünü ömür boyu tutmaya karar veriyor. Yani Daianne'nin biçimlendirdiği yaşam tarzından yola devam ediyor. Daianne'nin istemediği bir davet, bir aile, bir yaşam tarzı Alex'in de karşı durduğu şey oluyor. Daianne'nin aile yapısı, Alex'in öyle herkesle oturup kalkmasına, diğer futbolcularla haşır neşir olmasına izin vermiyor. Statta, tesiste işini yapan Alex, evinin yolunu tutuyor ve Daianne'nin programını uyguluyor. Alex'in attığı gollerden sonra sadece ve sadece eşinin bulunduğu tribüne doğru koşup, her attığı golü O'na armağan etmesinin nedeni de bu oluyor işte.  En yakını bir Türk


  Alex'in en yakını ise bir Türk. Tahmin edileceği gibi tercümanı Samet Güzel. Bu genç ile tanışmaları da çok ilginç. Belki de Türkiye'de tutunabilmesine neden olan, kendi keşfettiği bu zeki Türk gencin, ona ilk göz göze gelişte uzattığı bir başka aşkı Coritiba forması. Suadiye'deki bir imza töreninde herkes Alex'e Fenerbahçe forması imzalatmak isterken yanına yaklaşan ve dilini konuşup ona Coritiba forması uzatan Samet'in bu yöntemi, duygusal Alex'i baştan çıkarıyor. Hemen oracıkta Alex telefon numarasını Samet'e veriyor. O'nunkini de alıp, imza töreninden sonra hemen arıyor. Sonra da Samet ile arkadaş olup, Türkiye'de kendi keşfettiği bir Türk'e yaslanıp, yola devam ediyor.  Film izlemeyi seviyor


  Samba ve Zico hayranı. Film izlemeye bayılıyor. Sahaya sağ ayağı ile çıkma batıl inancı dışında takıntısı yok. Sağ ayağı ile sahaya bassa da solak. Çok fakir bir ailenin çocuğu. 11 yaşında televizyonla tanışıyor. Ev ve arsa yatırımı yapıyor. Parasının çoğunu bankada tutmaktan yana. Çevresindeki fakir akrabalarına yardım ediyor. Fenerbahçe takımı ile bu sezon öncesi Almanya'daki hazırlık kampında lunaparka gittiğinde 5 kez skylinera binerek içindeki çocuğu çıkardığı zaman kimse bu duruma inanamadı. Bu durum Alex'in en mutlu sosyal paylaşım anı olarak tarihe geçti.
  Türkçe biliyor konuşmuyor


  Türkçe biliyor ve konuşabiliyor. Ama kimse ile muhatap olmamak için konuşamadığını söylüyor. Bilica ile oda arkadaşı. Eskilerle samimi değil. Bilica'ya güveniyor. Aynı mahallede oturduğu takım arkadaşı Carlos, Alex'in evinin yerini bile bilmiyor. Brezilyalıların toplu ev gezmelerine katılmıyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın evinde ailecek özel olarak ağırlanabilen ender futbolculardan birisi.
   
 2. Tequilla

  Tequilla Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  un Ne Oldugu Beni İlgilendirmez.-.-`
  Hımm Güzel Paylaşm Eline Saglık Türkçe Bilipte Konusmaması İlgimi Çekti