Hakan Şükür: Büyük takımlarda sadece futbol oynanmıyor, başka çarklar da dönüyor.

Sancaktepe Belediyesinin yaptırdığı kendi adının verildiği stadın açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milli Takım'ın ve G.Saray'ın unutulmaz golcüsü Hakan Şükür, Galatasaray'ın genç oyuncusu Mehmet Batdal'ın kendisinin gençliğine benzetilmesi ile ilgili olarak, Mehmet Batdal ve diğer genç futbolcuların Galatasaray için gelecekte vadeden oyuncular olduğunu belirterek, "Umarım bu genç futbolcular kulüp destek verilir. Batdal çok yetenekli bir futbolcu ve yeteneklerini kullanabiliyor. Ama Batdal bana göre biraz geç Süper Lig'e girdi.

Ben onun yaşlarındayken Galatasaray'da belli bir yerlere gelmiştim. Batdal'ın çok çalışması lazım. Bu tür kulüplerde sadece futbol oynanmıyor başka çarklar da dönüyor. Mehmet Batdal psikolojik olarak her şeyi kafasına takmamalı ve üzülmemelidir" dedi.

"LİGE EN HAZIR TAKIM BEŞİKTAŞ"

Süper Lig'de yeni sezonu değerlendiren Şükür, "Şu anda Beşiktaş takımı en hazır takım görünümünde, transferleri bitmiş ve takım olma yolunda ilerliyorlar. Tabi ki bu durum böyle gidecek anlamına gelmiyor. Süper Lig uzun bir maratondur. Burada hem yönetim olarak hem de teknik direktör olarak iyi gidip gitmeyeceğini belirleyen faktördür. Ama diğer takımlarda biraz daha sorunlar var. Galatasaray ve Fenerbahçe'de şu anda transferlerin gecikmesi ve Dünya Kupası'ndan sonra gelen futbolcuların gidip gelmesinden dolayı takımı zorladı" diye konuştu.

Yukarı Alt