1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Koşuya lastik ayakkabıyla başladı, dünya üçüncüsü oldu


 1. Xplosive

  Xplosive Bilgiliyim

  Kayıt:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.523
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bitlis'in Yumurtatepe Köyü'nde lastik ayakkabı ile koşuya başlayan ve İtalya'nın Campodolcino kentinde düzenlenen 25. Dünya Dağ Koşusu Şampiyonası'nda, kategorisinde dünya 3.'sü olan Alper Demir, ailesi tarafından coşkuyla karşılandı.

  Antrenörü Fadıl Kara ile köyüne gelen Alper Demir, aile fertleri tarafından alkışlarla karşılandı. Anne ve babasının elini öpen Alper, ardından kazandığı madalyayı ailesine göstererek sevincini onlarla paylaştı.

  Türkiye'yi temsil ederek dünya 3.'sü olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Alper Demir, anne ve babasının büyük desteğini aldığını belirtti. Demir, başarı öyküsünü şöyle anlattı: "Yaz spor okullarına girdim, seçmelere katıldım ve birinci oldum. Orada keşfedildim ve Fadıl hocayla birlikte çalıştım. Anne ve babamın büyük destekleri oldu. Son yarışmaya 3 ay önceden hazırlandım. Kayak evinde kampa girdik. İyi hazırlandık ve yarışmaya katılıp, dünya 3.'sü oldum. Geçen yıl İsviçre'de dünya 4.'sü olmuştum bu yıl daha iyi başarı istedim ve bunu başaracağımı inanıyordum." dedi.

  Alper Demir, bundan sonra Dünya Şampiyonası'nda birinci olmayı istediğini belirterek, "Dünya 3.'sü olmam büyük bir başarı. Ama bu sadece benim başarım değil. Hem ülkemin hem de burada beni yalnız bırakmayan ve destekleyen tüm Bitlislilerin başarısıdır. Orada bayrağımız göndere çekildiğinde çok duygulandım. O anki duygu anlatılmaz, ancak yaşamak gerekir. Kazandığımda Allah'a şükrettim. Bundan sonraki hedeflerim olimpiyatlar ve dünya şampiyonasıdır. Bunu başaracak güçte olduğumu hissediyorum ve ona göre çalışacağız." şeklinde konuştu.

  Alper'in dünya 3.'sü olması nedeniyle oğullarından bir kez daha gururlandıklarını söyleyen baba Şahabettin Demir, "Bizlere yaşattığı bu sevinçten dolayı çok mutluyuz. Alper'in bugünlere getirmek çok kolay olmadı. Onun başarılı olabilmesi için ailece elimizden gelinceye kadar maddi ve manevi tüm desteğimizi ondan esirgemedik. Bugünden sonra da esirgemeyeceğiz." diye konuştu.​
   
 2. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  helal olsun.
   
 3. Intensify

  Intensify  

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.292
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38

  helal olsun azmin sonu selamettir :beer:
   
 4. Relax

  Relax nowayout

  Kayıt:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.220
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0