1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Korsanın 'En'i derin devlet


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Emeğin ucuza bu kadar kolay satın alındığı Türkiye'de "korsanın en"leri belli oldu.

  [​IMG]

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul'un çeşitli semtlerinde son 3 yıl içerisinde kitap, CD, DVD gibi korsan yayınlara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, 182 milyon 342 bin 982 lira değerinde, 43 milyon 686 bin 509 adet ürün ele geçirdi. Ele geçirilen korsan yayınlar arasında Türk ve yabancı yazarlara ait 3 milyon adet kitabın isimleri dikkat çekti.

  Korsan yayın operasyonlarına ilişkin, son 3 yıl da 3 bin 390 kişi hakkında, Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanununa Muhalefet suçundan yasal işlem yapılırken bu kişilere, 1 yıldan 5 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılacak. Bu arada, ele geçirilen korsan kitapların, İstanbul'daki matbaalarda basılarak, piyasaya sürüldüğü de anlaşıldı.


  EN ÇOK SATANLAR RAFINI TAKİP EDİYORLAR

  Yasa dışı çoğaltılan kitapların, kitapçılardaki 'En çok satanlar' rafları takip edilerek belirlendiği öğrenildi.

  Güncel gelişmeleri yakından takip eden korsan yayıncıların, hızla değişen gündeme göre politik araştırma veya roman tarzındaki kitaplara daha çok yöneliyor. Geçen yıl özellikle Hanifi Avcı'nın yazdığı 'Haliç'teki Simonlar', Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım'ın yazdığı 'Yeşil', Mahir Kaynak'ın 'Örtülü Operasyonlar' ve emekli Albay Erdal Sarızeybek'in 'Şemdinli'de Sınırı Aşmak' adlı kitapları geçen yıl korsanların gözdesi arasında yer aldığı ifade edildi.