Kayıt
2 Mart 2008
Mesajlar
1.640
Beğeniler
0
Şehir
Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım...
Kültür ve Turizm Bakanlığı internet üzerinden indirilen korsan filmlere karşı savaş açtı.Eğer internetten korsan film indirirseniz hapise kadar varan cezalar alabilirsiniz.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, sanal korsanlığın önüne geçecek önemli bir çalışmaya başladı. Vatan Gazetesi'nden Levent İçgen'in haberine göre, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Çelik, yasal eksikliklerin tamamlanmasının ardından sektör için devrim niteliği taşıyacak projeyi anlattı: “Alacağımız önlemle internet ortamındaki korsan indirimin yüzde 70 oranında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ABD ve Avrupa’da uygulanan yöntemler var. Doğrudan internet ortamında MP3 ve video formatındaki dosyaların paylaşımı kontrol ediliyor.

Sistem yasal olmayan indirimleri otomatik olarak seçiyor. İlkinde doğrudan kanunla ilgili madde yazılarak, ’yasal bir indirim yapmadınız’ uyarısı yapılıyor. Korsan indirim devam ederse yasal işlem başlatılıyor. Yasada bir ceza maddesi olmadığı için bu işlemi yapanlara nasıl bir ceza verileceği henüz net değil. Ancak yapılacak yasal düzenlemeyle para cezası, işin yoğunluğuna göre de hapis cezası verilmesi hedefleniyor. Adalet Bakanlığı ve Telekominikasyon Üst Kurulu’yla yapılacak görüşmelerin ardından bu netlik kazanacak. Yasal düzenlemenin sağlanmasının ardından proje hayata geçecek.”

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

BAKANLIĞIN teknik altyapısını oturttuğu, hukuki altyapısı için de düğmeye bastığı sistem şöyle işleyecek: Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan olarak düşecek olan kullanıcıların IP numaraları belirlenecek. Sonra hangi kullanıcının hangi eseri indirdiği görülecek. Ardından indirimi yapan ve IP numarası tespit edilen kullanıcıya bakanlık tarafından yasal uyarı gönderilerek korsan indirim yapılmaması yönünde uyarılacak. Aynı IP’den korsan indirimin sürmesi halinde ise para cezası, indirim yoğunluğuna göre de hapis cezası uygulanacak.
 
Kayıt
8 Mart 2007
Mesajlar
703
Beğeniler
0
Torrent e zipleyip koyduk mu gelsin yakalasın bakalım :) Çok zeki bir devletimiz var :)

Dipnot: İp Changer kullanırım yakalanmam diye birşey demeyin sakın modemlerin kendilerine ait mac adress leri vardır oradan yakalanırsınız :)
 
Kayıt
27 Mayıs 2008
Mesajlar
1.309
Beğeniler
0
1. adamlarda salak değil içerğinde korsan bir yayın olan zip veya rar dosyasına korsan yayının adını versin (devlet her indirilen dosyayı kontrol edip yasalmı diye kontrol edecekse ki imkansız olabilir :D )

2. Yakalanmamak için baya bi çok yöntem varki türk insanı köşeye sıkıştımı çıkacak bir yol bulur :D

3. lol bi iş bence olmaz...
 
Kayıt
7 Ekim 2008
Mesajlar
392
Beğeniler
0
Şehir
Konum dediğin nedir ki :P
Korkmayın indirin. Tabi vicdanınız el verirse. Nasıl mı? İşte böyle:
Arkadaşlar bi program var Hide The IP diye. Hem virüs saldırılarına hemde şaşırtmak için birebir.
İndirirken hide the IP açık kalacak. Oradaki butona basın. Hemen IP şaşırtması olsun. Başkası hapse girerse girsin. Tabii vicdansızsanız...
 
Kayıt
12 Ekim 2007
Mesajlar
2.508
Beğeniler
0
Online izlenen bir site bulurum açarım Camtasia yı o bölgeyi kaydettiririm 1.5 saat içinde indirmeden kaydetmiş olurum :wink1:
 
Yukarı Alt