1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Korsan efsanesinin sonu!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Korsan film efsanesinin sonu!

  Nette korsan film dağıtan ve efsane haline gelen grup acı sonu yaşıyor: İşte o grup ve yaşananlar...


  "maVen" adı altında korsan film dağıtan grubun üyelerinden Geremi Adam iki buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı. 27 yaşındaki Geremi iki büyük sinema filmini dağıtmaktan suçlu bulundu.

  5 yıl kadar önce "maVen", internette korsan film yayınlayan grupların başında geliyordu. 2006'da "maVen" ın internette film yayınlaması birden kesildi. Daha sonra anlaşıldı ki FBI, grubun kilit isimlerinden birini yakalamıştı.

  Uzun zamandır grubun peşinde olan FBI elindeki bilgileri Nisan 2006'da Kanada polisine verdi ve bundan birkaç ay sonra iddalara göre Geremi Adam bir sinema salonunda iki filmi kayderken yakalandı. Laptop'u ve eşyalarına el konuldu ama Adam serbest bırakıldı. Ancak pek uzun süre geçmeden yine başka bir sinemada kayıt yaparken yakalandı ve tutuklandı.

  Polis Adam'ın bilgisayarlarında 14 ay boyunca deliller ararken, FBI onu internetteki "korsan dünyasının lideri" ilan etti.

  Bugün açıklanan mahkeme kararına göre; Adam iki buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı. Avukatın, depresyon ve sorunlu bir çocukluk gerekçeleriyle, hapis cezasının kamu hizmetine dönüştürülme isteği ise reddedildi.