1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Koralin ve Gizli Dünya


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Resim Silinmiş.


  Gösterim tarihi:
  15.Mayıs.2009
  Yönetmen:Henry Selick
  Oyuncular:SESLENDİRENLER: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Jennifer Saunders, Dawn French
  Dil:İngilizce
  Tür:Animasyon


  Neil Gaiman'ın Coraline and the Secret Door adlı kitabından esin kaynağını alan bu animasyon filmin senaristi ve yönetmeni Henry Selick. Küçükler kadar büyükler de keyifle izleyecek.

  Konusu
  11 yaşındaki Coraline Jones, meraklı ve maceraperest biraz da tombul bir kızdır. Anne ve babasıyla birlikte Michigan’dan Oregon’a henüz taşınmışlardır. Arkadaşlarını geride bıraktığı ve annesi ve babası işleriyle meşgul olduğu için Coraline kendine eğlenceli bir şeyler bulmaya çalışmaktadır.

  Yaşıtı Wybie Lovat’la tanışıp arkadaş olur ve onunla yaşlı komşularını ziyaret etmeye başlarlar. Komşular arasında İngiliz kadın oyıncular Bayan Spink ve Forcible ile onların tuhaf Rus komşusu Bay Bobinsky’de vardır. Bu komşu ziyaretleri Coraline’in etrafında yepyeni bir dünya oluşmasına sebep olur.

  Coraline, o günlerden birinde evde gizli bir kapı keşfeder. Kapının diğer tarafına geçtiğinde kendi hayatının ve varoluşunun alternatif bir versiyonuyla karşılaşır. Dışardan bakıldığında bu paralel gerçeklik kendi hayatının benzeri gibidir ama yine de daha iyi görünmektedir. Aralarında şefkatli Diğer Anne’nin de bulunduğu yetişkinlerin hepsi daha hoşgörülü ve canayakındırlar.

  Coraline çok geçmeden bu yeni dünyanın ilgi merkezi olur. Hatta esrarengiz kedi bile onunla yakından ilgilenmiştir. Bu duruma karşısında şaşkınlığı giderek artan sevimli kahramanımız, bildiğimiz değil de Diğer Dünya’ya mı ait olduğunu düşünmeye başlar. Ne var ki, Diğer Dünya’ya yaptığı bu fantastik ziyaretler kısa süre sonra tehlikelerle dolu bir maceraya dönüşür. Özellikle Diğer Anne’nin orada tutmak için çevirdiği entrikalar yüzünden Coraline’ın başı derde girer.

  Şimdi Coraline, evine geri dönüp ailesini kurtarabilmek için yaratıcılığına, kararlılığına ve cesaretine başvurmak zorundadır.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017