1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Kontör ->TL


 1. Poker Face

  Poker Face Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.269
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  KONTÖR-TL GEÇİŞ SÜRECİ

  1) Bilgi teknolojileri kurumunun 02/09/2009 tarih ve 10-445 ( 2009/DK-10-445) sayılı kararına göre;tüm operatörlerde, kontöre dayalı ücretlendirme sistemi yerine, TL'ye dayalı ücretlendirme sistemine geçiş yapılacaktır.

  2) Abonelikle ilgili bir değişiklik olmayacak,yani abonemiz hattı satın aldıktan sonra kullanabilmek için daha önce olduğu gibi 8090 ı arayıp aktifleştirecek..

  3) Abonelik denince ilk aklımıza hazır kart tanışma paketleri geliyor. Burada tüm abonelik süreçlerimiz aynı kalırken 100’lük, 250’lik, 500’lük gibi sattığımız tanışma paketleri 01 Nisan’dan itibaren yerini TL’lik paketlere bırakacak. Yani Tanışma Setleri içinde kontör yerine TL hediyeleri olacak Hattı satın aldık ve sonrasında hattı kullanabilmemiz için 8090’ı aramamız gerekiyor. Burada değişen bir şey yok, hattın aktifleştirilmesi için 8090 araması yine aynı şekilde devam edecek.

  4) Yükleme kanalları ve sorgulama kanallarıyla ilgili hayatımızda herhangi bir değişiklik olmayacak. Sadece bu kanallardaki kontör ifadelerinin yerini TL alacak. Kazı konuş kartlarının yerini ise TL kartları alacak. Fakat müşterilerimiz, 1 Nisan’da ki geçiş sonrasında ellerindeki Kazı Konuş Kartlarını belirlenmiş TL tutarı olarak hatlarına yükleyebilecekler.

  5) TL transfer edebilecek miyim?Evet, yine belirli limitler dahilinde transfer yapabilirsiniz. Yalnız mevcutta olduğu gibi sadece önödemeli hatlara transfer edilebilecektir

  6) Avans kontör değişecek mi?Hayır, 30 kontör yerine belirlenecek bir TL tutarı kadar avans TL alabileceksiniz.

  7) Tarifem, kampanyam; diğer üyeliğim olan servisler aynen devam edecek mi?

  Evet. Tarife ve kampanya avantajlarından aynen yararlanmaya devam edebilirsiniz, tarife değişikliği yapmanıza ya da yeni bir tarife için başvurmanıza gerek yoktur. Aboneliğiniz olan diğer servisler için ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

  TL geçişinden sonra nasıl yükleme yapabileceğim?

  Kontörde olduğu gibi, belli TL kartlarını yükleyebileceksiniz.

  9) Elimdeki yüklenmemiş kazı konuş kartları var, bunlar yükleyebilir miyim?

  Evet. Bu kartlar için belirlenecek TL tutarlarını hattınıza yükleyebilirsiniz.

  10) Tanışma setleri nasıl değişecek?

  Tanışma setleri içinde kontör yerine TL hediyeleri olacak.

  NOT: tanışma setleri fiyatları ve kurguları lansman sırasında verilecek.

  11) Hattımda TL varken faturalı hatta geçtim, hattıma kaç TL yüklenecek? Hattınızdaki TL, tarifelerin standart ücretlendirme fiyatına bölünüp dakika olarak hattınıza yüklenecek

  12) Sim kart değişikliğinde kalan TL lerim hattıma yüklenecek mi? Evet

  13) Her TL yüklemem sonrasında bana nasıl bir bilgilendirme yapılacak? Her yüklemeniz sonrasında tarifenize ait yurt içi şebeke içi, dışı ücretler ile sms ve mms ücretleri iletilecek.

  14) Kalan TL’mi nasıl öğreneceğim? Her görüşmeniz sonrasında bu bilgi hattınıza bilgilendirme olarak gelecek, ayrıca mevcut kalan kontör sorgu ekranlarından kalan TL nizi öğrenebileceksiniz.

  15) Kalan kontörlerime ne olacak? 1 Nisan itibariyle geçiş esnasında hem hattınızdaki mevcut kontörler, hemde mevcut kazanımlarınız TL miktarı olarak hattınıza yüklenecek.

  16) Standart kart aldım, içinden eksik TL çıktı?

  Standart kartın hattınıza yüklediği miktar *** TL’dir. Bu sebeple tavsiye edilen satış fiyatı *** TL olarak belirlenmiştir. Bazı satış noktalarından *** TL lik tutarı daha farklı bir fiyat ile satın almış olmanız mümkün, ancak standart kartın hattınıza yükleyeceği tutar *** TL’dir ve yeni tutar belirleninceye kadar değiştirilemez.

  17) Elimdeki kartı uzun süre yüklemezsem ve arada kartın fiyatı artarsa kaç TLden yükleme yapılır? Kartı aldığınız dönemdeki tavsiye edilen satış tutarı hattınıza yüklenecektir.