Kontör sayma bitecek dakika ile konuşulacak.

Türkiye'de 6 aylık geçiş döneminin ardından operatörler, abonelerine 100 kontör yerine 100 dakika satışı yapacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), haberleşme sektöründe çok ses getirecek bir adımla 'kontör' uygulamasına son vermeye hazırlanıyor. BTK'nın, bu konuda yaptığı çalışmanın öngörülen zaman dilimi içinde tamamlanması halinde operatörler, 6 aylık geçiş dönemin ardından abonelerine 'süre' satışı yapacak.

BTK'dan üst düzey bir yetkili, dünyada Türkiye ve Suriye dışında hiçbir ülkede 'kontör' uygulamasının kalmadığını belirterek, "Türkiye'de, bu konuda yeni sisteme geçmek için çalışma yapıyor. Çalışmada, işin usul ve esasları belirlenecek. 6 aylık geçiş döneminin ardından operatörler, abonelerine örneğin 100 kontör satmak yerine 100 dakika satışı yapacak. Aboneler, kaç dakika konuşacaklarını net olarak bilecek" dedi. GSM operatörlerinin ön ödemeli hat sahibi abonelere, 'ne zaman, kimle ve ne kadar süreyle' görüşme yaptığını bildiren ayrıntılı fatura göndermediğini anımsatan aynı yetkili, "Kurum, bu konuda da çalışma yapıyor. Ön ödemeli hat sahibi aboneler de görüşmelerine ilişkin ayrıntıları görebilecek" diye konuştu. BTK daha önce de kontörlerin 20 saniyede sabitlenerek eşitlenmesi konusunda bir karar almıştı.

ÖN ödemeli hat sahibi abonelerden bir bölümü BTK'ya, daha az sürede kontörlerinin bittiği şikâyetinde bulundu. Kurum, buna karşı ayrıntılı fatura uygulamasını başlatıyor.

YETKİLİLER, çalışma sonunda 'kontör' uygulamasına devam kararının çıkma olasılığı ile ilgili, "Uygulama, devam etsin de denebilir ama çok şikâyet alıyoruz. Aboneler 'Şu kadar kontörüm olması gerekirdi, şu kadar kalmış' diyor" dedi.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
tühhhh bu haberi ben açacaktım teşekkürler unutmuştum.

dünyada bitmiş bir olay ancak bizede uzandı sonunda dakika olması çok iyi atıyorum bir mesaj 10sn, açma kapama 2sn ev tel sistemi nasılsa bu da öyle olacak işte.

extraloob demiş ki:

dünyada bitmiş bir olay ancak bizede uzandı sonunda dakika olması çok iyi atıyorum bir mesaj 10sn, açma kapama 2sn ev tel sistemi nasılsa bu da öyle olacak işte.
O zaman sorun yok Okan Abi ama *123# 9333 bu numaraları özleriz valla :lol:

extraloob demiş ki:

Teknoloji konularında çok hızlıyımdır :thumbsup:

Yukarı Alt