1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Komutanlardan Güneydoğu'ya sürpriz ziyaret


 1. SuperNaturaL

  SuperNaturaL rank8

  Kayıt:
  29 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.388
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  GENELKURMAY Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile beraberindeki komutanlar Şırnak'a sürpriz ziyarette bulundu.

  Valilik önünde ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşladrın sevgi gösterisiyle karşılaşan Orgeneral Başbuğ, kente esnafı ziyaret ederek ekonomik durumlarını sorarken markette karşılaştığı ve Türkçe bilmeyen bir kadınla tercüman aracılığıyla sohbet etti.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, beraberinde 2'inci Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel ile bu sabah Şırnak'a geldi. Şırnak'ta 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu tarafından karşılanan Orgeneral Başbuğ ve beraberindeki komutanlara bölgede terörle mücadelede yürütülen çalışmalar hakkında brifing verildi.

  TÜRK BAYRAKLARIYLA SEVGİ GÖSTERİSİ

  Orgeneral Başbuğ ve beraberindeki komutanlar daha sonra Vali Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret ziyaret etti. Basına kapalı yapılan ve 1 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından komutanların ayrılması sırasında valilik önünde ellerinde Türk bayrakları bulunan yaklaşık 500 kişi komutanlara sevgi gösterilerinde bulundu. Kalabalığın arasına giren Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, vatandaşlarla sohbet edip, durumlarını sordu. Orgeneral Başbuğ kalabalık arasında bulunan eski DYP Şırnak eski Miletvekili Mehmet Tatar ile de bir süre sohbet etti.

  KÜRTÇE 'HOŞGELDİNİZ" DEDİ


  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ daha sonra valilik karşısında bulunan esnafı ziyaret etti. Orgeneral Başbuğ, girdiği bir markete karşılaştığı 60 yaşlarındaki bir kadına 'Nasılsınız?' diye sordu. Türkçe bilmeyen kadın Kürtçe olarak, "Sağolasın, hoşgeldiniz. Allah sizden razı olsun. Allah sizi başımızdan eksik etmesin" dedi. Kadının konuşması market sahibi Hamit Yıldız tarafından Orgeneral Başbuğ'a tercüme edildi. Orgeneral Başbuğ, kadına teşekkür ettikten sonra yan tarafta bulunan bir kebapçıya girdi. Orgeneral Başbuğ, işlerin nasıl olduğunu ve en fazla hangi kebabın satıldığını sorduğu işyeri sahibi, "Adana kebabını satıyoruz" karşılığını verip, kolonya ikramında bulundu. Otoparka giden Orgenenal Başbuğ, burada karşılaştığı bir sigortacı ile sohbet ederken, "En fazla sigorta hangi alanda yapılıyor?" diye sordu. Sigortacı, "Araç alanında yapıyoruz" karşılığını verirken, Buşbuğ, süre sohbet ettikten sonra daha sonra kendisine sevgi gösterisinde bulunan kalabalığı el sallayarak ayrıldı.​