1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

'Koltuk' skandalı sonrası ilk konuk


 1. ImmorTaLGoD

  ImmorTaLGoD olduser

  Kayıt:
  12 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.385
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak Ankara'ya geldi. Barak'ın ziyareti son dönemde yaşanan İsrail-Türkiye geriliminin gölgesinde gerçekleşiyor.
  [​IMG]
  Türkiye ile İsrail arasında yaşanan “alçak koltuk” krizinin ardından Ankara bugün önemli bir konuğu ağırlıyor.

  İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak bazı temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Sabah saatlerinde gelen Barak'ı havaalanında Ankara Vali Yardımcısı, İsrail'in Ankara Büyükelçisi ve Savunma Bakanlığı adına bir tuğgeneral karşıladı.

  İlk olarak Anıtkabir'i ziyaret eden Barak, Anıtkabir Özel Defteri'ne "Savaşta ve barışta bir kahraman olan Kemal Atatürk'e büyük takdir ve hayranlık duygularımla buradayım. Bölgemizi barış ve istikrarlı kılmak için onun mirasından ilham alıyoruz" diye yazdı.

  Barak ilk olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi. Görüşme 3 saatten fazla sürdü. Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığındaki makamında yapılan görüşmede herhangi bir açıklama yapılmazken, basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi.

  Görüşmede, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ile İsrail'in Ankara Büyükelçizi Gaby Levi de hazır bulundu.Barak, daha sonra mevkidaşı Vecdi Gönül ile görüşecek ve ortak bir basın toplantısı düzenleyecekler.

  Görüşmelerde iki ülke ilişkilerinin en önemli ayağını oluşturan askeri ilişkiler ve Türkiye'nin İsrail'den satın almayı planladığı insansız hava uçakları Heron'lar var.

  Son dönemde yaşanan İsrail-Türkiye ilişkilerindeki gerginliğin de gündeme gelmesi bekleniyor. Barak, akşam saatlerinde ankara'dan ayrılacak.